Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UN dijeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi dobro shvatila. Čitaj pažljivije šta se piše i šta sam ja do sada napisao.

Svatko treba imati težinu s kojom se on dobro osjeća (ili barem tome težiti). Ako se netko osjeća dobro s 79 ili 80, bez obzira dal je mlohav ili ne, nek mu bude.
Tko ima previše, neka se bavi sportom ako će mu samo to pomoći da skine višak kila. Pravilna prehrana je tu samo dodatna akcija. Ako takva fizička aktivnost i dalje ne pomaže u skidanju kila na vazi, onda je na redu dijeta....
Ako treba napravit ću ti blok-dijagram Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.07.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene živcira recimo,primjera radi..stanem na vagu ujutro i imam recimo 150kg osijek031.com smile popodne poslije ručka imam 149....a navečer 148..... i onda sutradan opet ujutro 150 ????? to baš i nema logike,ne?zar ne bi trebalo biti obrnuto?
ja se ne mogu natjerati da budem na dijeti duže od tjedan dana...tjedan dana jedem kojekakvo smeće i onda moja pametna mama koja zna da sam na dijeti napravi nešto ekstra fino što ja obožavam jesti i šta da radim onda,ne mogu si pomoći.... Sad
idem na vagu sad Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›

Greška koju svi rade jeste da jedva čekaju da se završi s 90dnevnom 'dijetom' pa da onda dalje mogu marisati po krumpirima, janjetini, podrigušama, masnim burecima iz Colibrija u pet u noći, sladoledima i kolačima kao da ih nikad u životu nisu jeli. Čak i kada se završi s propisanih 90 dana, postoje neka pravila za nastavak. Ključna stvar je da se i dalje vodi računa o tome šta se jede, kada se jede, koja količina, koje namirnice....I rok koji si navela - 2 godine - mi zvuči prevelik da bi mogla reći 'e baš je undijeta kriva za to!'.

Što se tiče štitnjače, to mi je žao što se dogodilo, ali ne mora biti izravno vezano za dijetu.



Istina,u pravu si da ljudi koji završe s tom 90dnevnom dijetom dalje šibaju po starom načinu prehrane ! Da, postoje neka pravila za nastavak nakon tih 90 dana (ako se ne varam još idućih 90 dana za doručak samo voće)!
Cura o kojoj sam pričala kilograme je počela dobivati već nakon par mj.od završetka te dijete(iako je i dalje doručkovala samo voće i s vremena na vrijeme dala si malo oduška u kolačima) i dobivala ih je malo po malo da bi nakon 2 god težila 20 kg više s tim da je već za nakon 10 mj.od dijete skužila da nešto ne štima,samo eto od straha i valjda nade da će sve od sebe proći i smiriti se trebalo joj je god dana da ode ka liječniku i dobije potvrdu o bolesti štitnjače koji joj je na kraju rekao odnosno potvrdio da je to "zaradila" zahvaljujuči toj dijeti i stresu...eto jedna tužna,ali istinita priča..naravno sve zavisi o organizmu čovijeka,kao i psihičkoj stabilnosti ,jer ipak htjeli to priznati ili ne,svaka dijeta utječe na psihu (organizam se ne može nakon godina i godina jednog načina prehrane samo tako i bez nekih posljedica naviknuti na novi,rekla bi pomalo rigorozni,način prehrane)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

there is no spoon je napisao/la (Pogledaj post): › nemoinovno je da ćeš dobiti na masi zbog mišića, što bi trebalo biti pozitivno


Ne znam od cega ce dobiti... Od zraka mozda? Ne dobivaju se treniranjem kg, vec jedenjem. Treniranjem samo potices misice na hipertrofiju ili atrofiju.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
there is no spoon
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
there is no spoon je napisao/la (Pogledaj post): › nemoinovno je da ćeš dobiti na masi zbog mišića, što bi trebalo biti pozitivno


Ne znam od cega ce dobiti... Od zraka mozda? Ne dobivaju se treniranjem kg, vec jedenjem. Treniranjem samo potices misice na hipertrofiju ili atrofiju.


pa normalno da uz treniranje treba i jest (ali hocu reci bolje misici uz jedenje nego nemisici uz nejedenje)
helou...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blistav_osmjeh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 16:15 
Naslov:  Re: UN dijeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da... pa ovaj Very Happy i ja sam bila na toj dijeti... nekih 5 tjedana.. ali se nisam striktno pridržavala, što znači da sam svaki dan jela voće (jer se tog ne mogu odreć), pila kavu s mlijekom (tj više mlijeko s kavom osijek031.com smile ), oonda.. jela sam npr kokice... i tak neke stvari.. ono što hoću reći je da se ta tzv. moja dijeta pretvorila u uravnoteženu prehranu (jedeš sve vrste namirnica, ali ih unosiš dozirano), jer kad si na dijeti.. onda se nastojiš kao pridržavati te dijete pa automatski jedeš manje.. tak sam ja to bar shvatila, i tak to kod mene funkcionira.
ali da je globalno dobra ta dijeta, nije. u biti je sve stvar interpretacije, kak ce pojedinac to na sebi primjenit...

_________________
osijek031.com smile Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2007. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blistav_osmjeh je napisao/la: ›
da... pa ovaj Very Happy i ja sam bila na toj dijeti... nekih 5 tjedana.. ali se nisam striktno pridržavala, što znači da sam svaki dan jela voće (jer se tog ne mogu odreć), pila kavu s mlijekom (tj više mlijeko s kavom osijek031.com smile ), oonda.. jela sam npr kokice... i tak neke stvari.. ono što hoću reći je da se ta tzv. moja dijeta pretvorila u uravnoteženu prehranu (jedeš sve vrste namirnica, ali ih unosiš dozirano), jer kad si na dijeti.. onda se nastojiš kao pridržavati te dijete pa automatski jedeš manje.. tak sam ja to bar shvatila, i tak to kod mene funkcionira.
ali da je globalno dobra ta dijeta, nije. u biti je sve stvar interpretacije, kak ce pojedinac to na sebi primjenit...
ni jedna dijeta nije dobra, napose zbog "jo-jo" efekta koji se javlja po prestanku dijete.
Organizam zdravog čovjeka funkcionira kao švicarski sat - točno, odmjereno.
Svaku kaloriju "viška", koju unesemo on pohrani za "nedajbože", ukoliko bismo ga opet zlostavljali nekim gladovanjem. Zato se po prestanku dijete "nabaci" još koji kg više

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cibura1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 146
Lokacija: osk-rtf
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam u bolnici bio mrtvih pet dana i smrsavio 3 kile...i doso kuci i poceo jesti ko glupan a kile se vratile labana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ista stvar i kod mene, samo obrnuto. Ja sam se par puta uspjela malo udebljat preko ljeto kad nema obveza pa sam opuštena... Odem u Zagreb u devetom mjesecu na ispite, za dva dana sve ode! :/ Žali bože novaca!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kineska metoda mrsavljenja : pola sata nakon rucka ,odes u wc i stavis dva prsta duboko u usta ,ispovratis sve ,,,i nema debljanja,a ostanes sit

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mont je napisao/la: ›
kineska metoda mrsavljenja : pola sata nakon rucka ,odes u wc i stavis dva prsta duboko u usta ,ispovratis sve ,,,i nema debljanja,a ostanes sit

Ne, ne - kineska metoda je da jedeš samo juhu - kineskim štapićima! Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mont je napisao/la: ›
kineska metoda mrsavljenja : pola sata nakon rucka ,odes u wc i stavis dva prsta duboko u usta ,ispovratis sve ,,,i nema debljanja,a ostanes sit
i na pravom si putu za anoreksiju

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heheheh ,za pol sata organizam uzme sasvim dovoljnu kolicinu za odrzavanje ,ali ne i za stvaranje zaliha

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Tko ima previše, neka se bavi sportom ako će mu samo to pomoći da skine višak kila. Pravilna prehrana je tu samo dodatna akcija. Ako takva fizička aktivnost i dalje ne pomaže u skidanju kila na vazi, onda je na redu dijeta....
Ako treba napravit ću ti blok-dijagram Smile


Njet. Prvo je prehrana onda vježbanje. Negdje sam na netu bio naletio na jedan dobar primjer toga - ne sjećam se točno kako je išao ali bit je u tome da npr. 2 pojedena hamburgera zahtijevaju recimo 1,5 vremena trčanja samo da se spale te kalorije - a gdje je onaj višak što već postoji. Sad pomnoži te hamburgere (oliti štoveć hoćeš) s brojem obroka dnevno i usporedi sa slobodnim vremenom koje prosječan čovjek ima za fizičke aktivnosti pa vidi...

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xnet0962 je napisao/la: ›
mont je napisao/la: ›
kineska metoda mrsavljenja : pola sata nakon rucka ,odes u wc i stavis dva prsta duboko u usta ,ispovratis sve ,,,i nema debljanja,a ostanes sit
i na pravom si putu za anoreksiju

Misliš bulimiju?

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: