Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



investicijski fondovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 6:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HT dionice. Hm. Uzmimo to ovako - hitler telekom ionako ima veliku većinu dionica, ostalo je ovo nešto malo koje niti jedan veći investitor nema želju kupiti jer - koji će mu k* ... Daklem ostaju mali dioničari koji se ne mogu nadati nekakvom BARu koji će doći i ponuditi brdo para za dionice nego se eventualno nadati dividendama o čijem isplaćivanju opet odlučuje hitlerkom. Da ne spominjem što će biti s cijenom dionica ako dotična firma ostane bez DTK mreže... Skok u bezdan bi bio približan opis.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ilija zaboravljaš da HT nije samo T com već i T mobile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tadis
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2007. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav ljudi. Eo vam link: www.mojefinancije.net - riječ je o financijskom portalu koji je nedavno osnovan i na kojem možete naći puno korisnih informacija i on-line kalkulatora. Ja sam ga pokrenuo, a locirani smo u Osijeku.

Slažem se s većinom što je za HT rekao Ilija. U ovom općem padanju (Crobex dugo već je crven) ulaziti u HT (kojem će uskoro izdvojiti DTK), Jurčić prijeti porezom ako dobije izbore, DT je većinski vlasnik pa nemožemo se nadati preuzimanjima, a konkurencija HT-u u svim segmentima se samo koti i napreduje) je u blagu ruku rečeno veoma rizično. Najviše od svega toga zabrinjava konkurencija koja otima korisnike Ht-u i da sam je vlasnik dionica HT-a kao vlada sada, i ja bi ih prodao jer je HT na svom nekom vrhuncu sada- konkurencija će samo jačati i otimati nove korisnike.
Pogledajte samo šta je Škegrin Metronet napravio za malo vremena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 11:03 
Naslov:  Re: investicijski fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prije nekih dva mjeseca ušao u pbz equity, najrizičniji fond pbz-a ali s najvišim prinosima. i u to sam se na najbrži mogući način uvjerio. imate konstantne dnevne prinose od nekih 0,25% i onda se dogodi bezvlašće u srbiji, propast tokijske burze ili smrt princeze diane i tjedan dana je fond u banani, izgubi se sve što se zaradi u mjesec dana. ali o povlačenju ne razmišljam, što zbog izlazne naknade, što zbog činjenice da nijedan fond nikad nije propao.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s tim da ce HT isplatiti dividendu prije rasprodaje dionica tako da ce novi dionicari imati lagani pusing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2007. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd neka mi netko objasni kako to ide... Odeš u bilo koju banku, kažeš da bi kupio te i te dionice ili?

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 22:48 
Naslov:  Re: investicijski fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2007. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 7:44 
Naslov:  Re: investicijski fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit


Mislim da je ona pitala o kupnji T-com dionica, a ti pricas o investicijskim fondovima.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la: ›
Ajd neka mi netko objasni kako to ide... Odeš u bilo koju banku, kažeš da bi kupio te i te dionice ili?

Dionice se ne kupuju u banci,jer banke nemaju veze sa dionicama,samo sluze u tom poslu za uplacivanje novaca.
Dionice mozes kupiti u "Vrijednosnice Osijek" ,ali nebi preporucio, i u "Hypo invest" na 2 katu u Kapucinskoj, i tamo su malo glupi,ali nece te prevariti i moras im tocno reci sta zelis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 13:18 
Naslov:  Re: investicijski fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit


Mislim da je ona pitala o kupnji T-com dionica, a ti pricas o investicijskim fondovima.
neznam jebiga vidim naslov investicijski fondovi ko zna šta je mislila

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kantautor
Offline
Ukupno postova: 203
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 23:00 
Naslov:  Re: investicijski fondovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..."Nobody was looking at the fundamentals," says Christopher Thornberg, a principal with Beacon Economics in Los Angeles and an adviser to Lahde's fund. "This was a brave new world," Thornberg says...

Bond Funds May Be Next to Feel Subprime Shockwaves

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: