Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Srbić, Ude, Seligman, Korent, Zwicker i Zelčić u finalu Svjetskog kupa u Szombathelyju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65657
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2020. 9:59 
Naslov:  Srbić, Ude, Seligman, Korent, Zwicker i Zelčić u finalu Svjetskog kupa u Szombathelyju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

7 od 7! Hrvatska reprezentacija u sportskoj gimnastici imala je stopostotan kvalifikacijski dan na Svjetskom kupu u Szombathelyju. Šestero naših predstavnika izborilo je sedam finala – Tijana Korent na preskoku, Christina Zwicker na tlu i gredi, Tina Zelčić na gredi, Filip Ude i Robert Seligman na konju s hvataljkama, te Tin Srbić na preči borit će se sljedeća dva dana za medalje u Mađarskoj.

Aktualni viceprvak svijeta i Europe na preči, bio je najbolji u kvalifikacijama i sa 14.300 izborio nedjeljno finale.

- Bilo je dobro. Išao sam malo slabiju vježbu, start 5.8, da se malo ufuramo u natjecanja, jer nisam natjecao godinu dana. Napravio sam jako dobro, očekivano, a u nedjelju u finalu idemo jaču vježbu, 6.2 i napasti zlato – kratko je poručio Tin Srbić.

Filip Ude sutrašnje finale konja s hvataljkama osigurao je sa 2. ocjenom kvalifikacija (14.650), a Robert Seligman sa 3. (14.450).

- Nakon duge stanka od 7 mjeseci nenastupanja, svi smo jedva čekali da počne sezona, barem neko natjecanje i evo, bilo je uspješno danas u kvalifikacijama. Napravio sam dobru vježbu, jednu trening vježbu, ništa posebno. Sutra samo da ponovim isto i ja ću biti zadovoljan – najavio je Filip Ude.

- Iskreno, jako me bilo trema. Nisam natjecao od veljače pa sam bio poprilično nervozan. Prije vježbe sumnjao sam u pola elemenata i s obzirom da sam išao predzadnji i vidio ocjene drugih, razmišljao sam da li da izbacim ili ne element na jednoj hvataljci, ali onda je trener Mađarević rekao da ne kalkuliram, da sam dobro trenirao i da je to lagana vježba za mene. I odradio sam. Doduše, s nekih pogreškama, malim širenjima nogu, ali to sve mogu popraviti sutra. Sretan sam što smo i Filip i ja ušli u finale, da nismo bez veze ovdje došli. Sutra će se barem netko od nas, ako ne i obojica, domoći postolja – poručio je Seligman.

Uz Udea i Seligmana u subotnjem finalu nastupiti će i Tijana Korent i to nakon 6. mjesta (13,275) u kvalifikacijama preskoka.

- Bilo je OK, nisam baš skroz zadovoljna, ali s obzirom na sva događanja ove godine i činjenicu da nismo imali natjecanja i da još uvijek nisam potpuno u formi, zadovoljna sam ulaskom u finale. U njemu se jedino nadam popraviti izvedbu skokova, ponovno ću skakati premet sklonjeni 180° i Jurckenko 360°.

Dvostruko finale u nedjelju imati će Christina Zwicker koja je bila 3. na gredi (12.550) i 5. na tlu (12.000), a finale grede 5. mjestom osigurala je i Tina Zelčić (11.750).

Podsjetimo, SK u Szombathelyju prvi je međunarodni turnir u kalendaru Svjetske gimnastičke federacije nakon čak 7 mjeseci.

Rezime današnjeg dana za Hrvatsku je 7 osiguranih finala – 3 sutra (Ude, Seligman i Korent), 3 u nedjelju (Srbić, Zelčić i Zwicker dva).

Hrvatska je do Szombathelyja imala ukupno 367 finala svjetskih kupova. Danas se ta brojka popela na 374. Vidjet ćemo koliko će reprezentacija u sljedeća dva dana popraviti brojku o dosadašnje 134 medalje na svjetskim kupovima...





Tekst i foto: Kristina Leovac/Hrvatski gimnastički savez

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: