Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustaše: jučer u Zagrebu, sutra u New Yorku, Londonu, Tokiju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Prouči malo što ti mačevi znače,ili bolje nemoj!


Oh, ja jako dobro znam što je klerofašizam, samo izgleda ti živiš u mraku:



Ne znam kojem se ti bogu moliš, ali službena reakcija katoličkih svećenika (franjevaca bih) povodom neuspjele organizacije koncertau Sarajevu bila je da krunica i mač ne idu zajedno. A to je Thompson imao na plakatima (u gradu kakav je Rajvosa), samo mi žao što jedan nisam tebi donio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti si idiot, izvlačiš ono što nema nikakve veze sa spomenutim koncertom! Prouči šta znači mač okrenut prema dolje...nabijem te glupog!


Zadnja promjena: marrai; 05.07.2007. 14:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ti si idiot, nabijem te glupog!


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Javi mi se na PM, pa da i to odradimo. Laughing Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mad


Zadnja promjena: marrai; 06.07.2007. 17:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
Prouči malo što ti mačevi znače,ili bolje nemoj! ne bi shvatio,svejedno.


Hoćeš reći da je Thompson umjetnik sposoban za apstraktno mišljenje, pa ga prosječan čovjek ne može razumjeti?

Sudeći po tekstovima, razumiju ga i naprednije čimpanze, a o glazbenom ukusu non diskutabant, to nije predmet rasprave.

A ono 0,0001 posto bilo je karikiranje, naravno da se radi o većem broju neobrazovanih, jer o tome je ovdje i riječ - samo neobrazovan, ne i glup, čovjek može se kretati u krugu još manje obrazovanih neoustaša, i onda to braniti domoljubljem. Antifašizam nije stvar opredjeljenja, već opće kulture, a o ostalim stvarima se može raspravljati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jesam li se ja tebi možda obraćala? Rolling Eyes (neka 8 proučava njega zanimaju mačevi...) tema je bila ustaše...tralalala, a uhvatili ste se Thompsona kao beba dude varalice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry, kad volim svuda zabadati nos. No nismo se uzalud uhvatili Thompsona, kao ni on onih pjesama Jasenovac i Gradiška Stara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da se uhvatiš pjesama Bore Čorbe,pa mi javi o čemu pjeva Confused

Jasenovac nije Thompsonova autorska pjesma,nije ju izvodio na ni jednom koncertu,ako ju netko i sluša-ja ne(uostalom,ogradio se od toga davnih dana,to mu je mrlja al' ima i gorih stvari u životu)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao-"da krunica imač ne idu zajedno"- e malo si se prešao.Sjeti se krstaških ratova,kojekakvih konkvistadora,a i sadašnje vojske imaju svoje svećenike.Dok se oni mole za njih,one se spremaju za borbena djelovanja gdije se gine tj. ubija.
A što se tiče ustaša,četnika,muđehedina,balista,i drugih ekstremista opčenito,treba ih sankcionirati svakako.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xnet0962 je napisao/la (Pogledaj post): › 8 je napisao-"da krunica imač ne idu zajedno"- e malo si se prešao.Sjeti se krstaških ratova


Prešao sam ja preko čega, ali bojim se da si se namjerila na krivoga u ovoj raspravi.
Reagirao sam upravo zato što religijski simboli ne bi smjeli biti simboli smrti, iako ih prvi čobani koji stignu na vlast iskoriste.

Svejedno, oganj i mač bili su popularan način osvajanja i uspostavljanje kontrole, bilo u ime rimskog biskupa, carigradskog patrijarha, proroka Muameda - ali 14. stoljeću.
Danas je ipak neko drugo vrijeme i važno je da društvo (za tuđa me ne briga) ne idu u rikverc, nego u 21., a misle na 22.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd 8 izvini,ono idiot je ipak bila pregruba riječ


Zadnja promjena: marrai; 06.07.2007. 17:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prešao sam ja preko čega, ali bojim se da si se namjerila na krivoga u ovoj raspravi.
Reagirao sam upravo zato što religijski simboli ne bi smjeli biti simboli smrti, iako ih prvi čobani koji stignu na vlast iskoriste.


[/quote]8 nije to bila uvreda, nego objašnjenje da ti katolički svečenici su zaboravili povezanost vojske i crkve.
To što si napisao da to koje kakve budale iskorištavaju u svoje svrhe i dan danas, 1100% si u pravu.
Ja sam isto mišljena ko i ti da vjera i politika nebi trebale ići zajedno, ali očito nemisle svi tako.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xnet0962 je napisao/la (Pogledaj post): › 8 nije to bila uvreda, nego objašnjenje da ti katolički svečenici su zaboravili povezanost vojske i crkve.
To što si napisao da to koje kakve budale iskorištavaju u svoje svrhe i dan danas, 1100% si u pravu.
Ja sam isto mišljena ko i ti da vjera i politika nebi trebale ići zajedno, ali očito nemisle svi tako.


Iako se načelno slažem sa svime što je napisano, dopusti da ti ukažem na jedan detalj: Tomsonova kampanja u koju je uključio mač i križ naišla je na javnu osudu Bosanskih franjevaca. I to se može naći na Indexu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2007. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › a da se uhvatiš pjesama Bore Čorbe,pa mi javi o čemu pjeva Confused

Jasenovac nije Thompsonova autorska pjesma,nije ju izvodio na ni jednom koncertu,ako ju netko i sluša-ja ne(uostalom,ogradio se od toga davnih dana,to mu je mrlja al' ima i gorih stvari u životu)

Nisi u pravu.Izveo ju je na koncertu u Osijeku prije par godina...
btw povlačim se iz ove teme.zauvijek.

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 3:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok,u pravu si,2002.Zrinjevac,ne opravdavam,i to sam već spomenula. nije apsolutno bitno tko šta sluša nego tko se kako ponaša... kada bi mogli naučiti kako "uspostaviti veze" bez pokušaja nametanja mišljenja da je "moj način najbolji način",živjeli bi smo u svijetu razumjevanja i prihvaćanja,to je moguće samo ako shvatimo da je odnos najvažniji,važniji od biti u pravu.
...lt.


Zadnja promjena: marrai; 06.07.2007. 16:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: