Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustaše: jučer u Zagrebu, sutra u New Yorku, Londonu, Tokiju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › to je prastari pozdrav samo što ga je fašistički ustaški pokret modificirao pa je nastao pozdrav"za poglavnika i za dom spremni".


NDH zlato nije bila nezavisna. prema tome ni ostvarenje državnosti.
Bila je tvornica smrti, izvezena franžiza.

Hrvati su, a nisu jedini, objeručke dočekali priliku da makar krvavim rukama upišu u stvaranje povijesti na Balkanu i to mi je uspjelo.

S obzirom da imaš ozbilja režimska i ideološka oštećenja - uzdrži se od razmnožavanja, javnog djelovanja i proučavanja povijesti.

Geldaj Zabranjenu ljubav. To ti je hrvatski proizvod.


A tko si ti da mo savjetuješ što ću ja gledati???"Zlato" hehehehe. Problem je tvoj što ti je cilj popljuvati sve Hrvatsko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto se tice Mesica... Vise je nego ocito podilazenje dijaspori radi dobivanja novaca. Cista politicka pragmaticnost.

Sanader ima precih problema od donosenja zakona o zabrani isticanja fasistickih obiljezja. To ipak nije akutni poroblem koliko god to Zidovi prenaglasavali. Kaznenim zakonom je zabranjeno sirenje rasne i vjerske diskriminacije.

Kao drzava slavimo dan antifasisticke borbe i jedan i drugi su to izricito izjavili.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › A tko si ti da mo savjetuješ što ću ja gledati???"Zlato" hehehehe. Problem je tvoj što ti je cilj popljuvati sve Hrvatsko.


Meni je časti dužnost popljuvati hrvatske idiotkinje.

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › a veliki antifašist Mesić se istaknuo svojim govorom pred brojnom dijasporom.


De jebote lufus, jel ti razlikuješ ratna i predratna stanja o mira? Ili ti je rat i sukob prirodno stanje svijesti?

Ono što je Mesić rekao nije nitko važan komentirao - to je nešto što se zove specijalni rat. Ali džaba, danas se vojska služi civilno, rat su vodili Glavaš i Gotovine...

S ovakvim načinom razmišljanja, i s ovakvim načinom ponašanja koji je seljacima kao što su ovoj mnogi dopušten - nama ne preostaje ništa drugo neka nova diktatura.

Glup smo i prost narod, prljava fukara bez truna mozga i pameti i sve što sam ja ikada rekao nije shvatio nitko živ. Zato ćemo i jesmo sprdačina ovog poluotoka, zato nam se naši kriminalci smiju iz Beča, zato smo u istom sepetu s Albanijom, a ne Slovenijom i zato je najbolje da nas okupiraju svemirci, jer kod nas je Thompson veći katolik od Pape, a Poglavnik je eto domoljub, koji je malo zastranio pustivši stranE vojskE da rade što hoće, a on je ubijao koga su mu oni odredili.

Za mene je ova tema završena, Osječanin, legica_os, marrai i ostali "obrazovani" dobrodošli u veselo društvo koje držim na ignoreu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sanader ima precih problema od donosenja zakona o zabrani isticanja fasistickih obiljezja. To ipak nije akutni poroblem koliko god to Zidovi prenaglasavali. Kaznenim zakonom je zabranjeno sirenje rasne i vjerske diskriminacije.

My point. U Hrvatskoj ima puuuno većih problema, ali upravo stalnim spominjanjem ovih crnaca vi im dajete na važnosti. Ali svejedno mislim da se zakon mogao donijeti i uštedjeli bi si brojne rasprave i drkanje raznih židovskih organizacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiva rasprava, može se slično pronaći i na drugim forumima.

Samo dvije, tri stvari. Pogrešno je izvlačiti se na šačicu provokatora, 0,00001 % ljudi, malu skupinu crnokošuljaša i slično. Koliko god da ih ima, ozbiljan su problem (no potvrda mojih razmišljanja stigla je iz neočekivanog smjera, a tiče se dijaspore - odn. govora kojim im je Mesić milovao uši početkom 90-tih).

Drugo, nitko ne pokušava izjednačavati ništa. To je obična floskula onih koji ne znaju drugačije pridobiti pažnju (recimo Pašalić, Đapić, u Srbiji Toma Nikolić, Koštunica - identična argumentacija).

Problem je isključivo izostanak reakcije na vidljive devijantnosti u društvu, pogotovo ako imaju međunarodnu konotaciju, kao ustaštvo. Kad pohapse sve koji pripadaju u tu šačicu, odnosno 0,0001 %, neće biti ni prigovora. Ujedno, kad se i pjevač ispriča za otpjevane pjesme, a mogao bi i prekinuti koncert kad tako nešto uoči (čisti optimizam).
Problem je nastao samo zato što se pripadnici vlasti (Primorac, Žužul, Đapić), kao i policija, prave da nisu ništa vidjeli.

O temeljima hrvatske državnosti ne bih. Mislim da je ta tema prilično jasna. No toplo preporučam da se pročita "Uspon i pad Trećeg reicha" W.L. Shirera, radi boljeg shvaćanja nastanka nacizma (šačica ljudi!), ndh, Tita, itd.
(oprez nečitačima! više od 1000 strana! možda bolje pitati đeda)

Inače sam zabrinut nekim napisanim stavovima, no to je, s obzirom na nivo prosječne školske edukacije danas u Hrvatskoj i očekivano. Kako se samo lako neki nabacuju povijesnim istinama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.07.2007. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Uz tu pjesmu sam se ja pokušala ubiti Sad


VIDIM NIJE TI POŠLO ZA RUKOM!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Blofeld";p="78034"].





Ujedno, kad se i pjevač ispriča za otpjevane pjesme, a mogao bi i prekinuti koncert kad tako nešto uoči (čisti optimizam).

Odkuda ti znaš da se nije ispričao?! to što nije objavio pokajničku poslanicu ne znači da se nije ispričao,uostalom šta isprika vrijedi ljudima koji već imaju negativan stav i vide sve crno.... Koje "otpjevane"??

pitati đeda)
meni je dida davno neke stvari rekao,valjalo bi se prisjetiti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ponovo se pojavio argument o Amerima i drugima, pa dajte više smanjite, u Americi su američki mediji i novinari otkrili sve afere, snimili sve filmove o vlastitim zločinima (Apokalipsa danas!), neke čak i sami procesuirali (o tome treba malo više čitati, suđenja u američkoj vojsci najčešće su zatvorena za javnost ali ih ima). i postupak impeachmenta protiv predsjednika jer je lagao da nije poševio tajnicu a je, imate li sličnih primjera? Po Bogu, pa i rat u Bosni su zaustavili.


Fascinira ta opčinjenost Amerikancima, količina predrasuda rezervirana za njih... A najbolji su turisti. I najviše sam se putujući njima "okoristio". Pragmatični ljudi.
Iz usta mnogi čujem samo kritike na njihov račun, a iz očiju žal što nismo kao društvo na njihovom stupnju razvoja. (Na stranu Gummo).

Nisam glasnogovornik State Departmenta, ali u Americi se uvijek odvajala umjetnost od politike. Od poznatih pjevača, ratu u raku podupire Britney.
Kod nas se i redatelji i političari uvijek priklanjaju nekoj opciji. Otvoreno očijukaju, što je dugoročno štetno jer stvara obvezne i ovisne odnose.

U Americi se službeni establishment često morao crvenjeti zbog jebeno dobrih filmova: "Apokalipsa danas" je spomenuta, Fahrenheit 451, a ja bih dodao i "Potpuno metalnu košuljicu" (Full metal jacket, kao veliki ljubitelj Kubricka).

U Americi je uvijek pojedinac imao osjećaj da vrijedi, odakle toliki aktivizam.
Kad se među Hrvatima rodiš, prvo što ti kažu je: "Ti tu ne možeš ništa promijeniti" / "Da, ali mi tu ništa ne možemo napraviti"... Apatija, rezignacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2007. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo mene, Titov omladinac. Ja u Kumrovcu svaki mjesec, ali ne nostalgije radi, nego da stanem u Krčmi kod starog (po novom, prije je bila Kod Ane). Ajme što ima dobro domače bijelo vino, a da ne govorim o zagorskim štrukljama...
marrai je napisao/la: ›
Kao prvo ja ne urličem i ne mašem rukama!
Moralne vrijednosti kao Bog,obitelj,domovina ne postoje samo u Hrvatskoj...
Bilo tko, da bi se suprotstavio hrvatskom domoljublju traži fašiste u mladeži,to što se ti ne možeš pomiriti sa činjenicom da ova zemlja nije stvorena na temeljima antifašizma nego na krvi i muci-tvoj problem! ja ne živim u prošlosti....Antifašisti su stvorili Jugoslaviju,a mi smo je srušili,tko želi reinkarnaciju iste-samo neka sanja! Od 60.000 ljudi na stadionu 0.0001% populacije je imalo ustaška obilježlja.Što je po tebi mladež koja u Kumrovcu na Titov rodjendan dolazi sa natpisom na majicama SFRJ??

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="jocika"]
Evo mene, Titov omladinac. Ja u Kumrovcu svaki mjesec, ali ne nostalgije radi, nego da stanem u Krčmi kod starog (po novom, prije je bila Kod Ane). Ajme što ima dobro domače bijelo vino, a da ne govorim o zagorskim štrukljama.

zar nisu "zagorski štrukli",a ne štruklji Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›

My point. U Hrvatskoj ima puuuno većih problema, ali upravo stalnim spominjanjem ovih crnaca vi im dajete na važnosti. Ali svejedno mislim da se zakon mogao donijeti i uštedjeli bi si brojne rasprave i drkanje raznih židovskih organizacija.[/quote]

Ja se nisam uzjebao oko koncerta, vec sam samo upao u raspravu tvrdeci da ima domoljbnih pjesama s kojima se ne izrazava mrznja prema drugima.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 7:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljiva rasprava, može se slično pronaći i na drugim forumima.

Samo dvije, tri stvari. Pogrešno je izvlačiti se na šačicu provokatora, 0,00001 % ljudi, malu skupinu crnokošuljaša i slično. Koliko god da ih ima, ozbiljan su problem (no potvrda mojih razmišljanja stigla je iz neočekivanog smjera, a tiče se dijaspore - odn. govora kojim im je Mesić milovao uši početkom 90-tih).

Drugo, nitko ne pokušava izjednačavati ništa. To je obična floskula onih koji ne znaju drugačije pridobiti pažnju (recimo Pašalić, Đapić, u Srbiji Toma Nikolić, Koštunica - identična argumentacija).

Problem je isključivo izostanak reakcije na vidljive devijantnosti u društvu, pogotovo ako imaju međunarodnu konotaciju, kao ustaštvo. Kad pohapse sve koji pripadaju u tu šačicu, odnosno 0,0001 %, neće biti ni prigovora. Ujedno, kad se i pjevač ispriča za otpjevane pjesme, a mogao bi i prekinuti koncert kad tako nešto uoči (čisti optimizam).
Problem je nastao samo zato što se pripadnici vlasti (Primorac, Žužul, Đapić), kao i policija, prave da nisu ništa vidjeli.

O temeljima hrvatske državnosti ne bih. Mislim da je ta tema prilično jasna. No toplo preporučam da se pročita "Uspon i pad Trećeg reicha" W.L. Shirera, radi boljeg shvaćanja nastanka nacizma (šačica ljudi!), ndh, Tita, itd.
(oprez nečitačima! više od 1000 strana! možda bolje pitati đeda)

Inače sam zabrinut nekim napisanim stavovima, no to je, s obzirom na nivo prosječne školske edukacije danas u Hrvatskoj i očekivano. Kako se samo lako neki nabacuju povijesnim istinama!


Heh, kad na stadionu 10 000 od 30 000 ljudi pocne pjevat ajmo ajmo ustase onda mi se to ne cini bas kao 0,00001 %. Kad dodjem u Zadar i zadarsko zaledje onda mi se to ne cini bas 0,00001 %, kad dodjem u Viroviticu onda mi se to ne cini bas 0,00001 %. Kada nalazim na ulici kako se prodaju fasisticka obiljezja onda mi se to ne cini bas kao 0,00001 %. Slazem se da tome ne treba pridodavati prevelik znacaj, ali zakoni u tom smjeru se moraju donjeti.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još bolje ako se radi samo o 0,00001%, to je onda lakše iskorijeniti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaključak: Marko Perković Thomson zbog današnjeg reperotara ne bi bio napadan - da mu nije publike.

A da ukloni crnu boju iz komunikacije s publikom (što bi bilo normalno i povijesni dug), te mačeve oblikovane u križ što me kao katolika zaprepašćuju, Thompson ne bi mogao napuniti ni Palilulu u Višnjevcu.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prouči malo što ti mačevi znače,ili bolje nemoj! ne bi shvatio,svejedno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: