Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustaše: jučer u Zagrebu, sutra u New Yorku, Londonu, Tokiju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Nije apsolutno bitno tko šta sluša nego tko se kako ponaša...


Nije jebiga. Na temelju niza sličnih detalja možemo zaključivati o cjelini.
A ovoj diskusiji smo dokazali postojanje stvari za koje bi MPT morao snositi odgovornost:

1. Govor mržnje
2. Retorika: država-narod-bog, što je svugdje u svim normalnim zemljama odvojeno
3. Prešutno odobravanje: "Ubij Srbina"
4. Nanošenje nesagledive štete međunarodnoj slici RH

To nema veze s modernim državnim uređenjem RH i njega treba prvo presvući u nešto šarenije, a red bi bilo križevi stoje na crkvi, a ne njemu podno jaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajdemo više staviti točku na ovu temu.
"nije bitno tko šta sluša...trpa u svoje cd playere..." odnosilo se, da to meni nije bitno...(bitnije mi je kako se netko ponaša).
zaboli me,biiiip...,šta je pjevao pravašima prije pet god.
ako se i dalje budemo vraćali na ono što je bilo i prošlo(a svugdje je bilo svega...) nećemo nikada stići tamo gdje smo krenuli.
za mene je ova tema finito. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
ako se i dalje budemo vraćali na ono što je bilo i prošlo(a svugdje je bilo svega...) nećemo nikada stići tamo gdje smo krenuli.

da, ali ponekad ako se ne vratimo na ono što je bilo i prošlo (i to osudimo, sankcioniramo...) također nećemo nikada stići tamo kamo smo krenuli. ostaje jedino otvoreno pitanje: a kamo smo uopće krenuli, kamo želimo stići?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
student
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2007. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
a da se uhvatiš pjesama Bore Čorbe,pa mi javi o čemu pjeva Confused

Jasenovac nije Thompsonova autorska pjesma,nije ju izvodio na ni jednom koncertu,ako ju netko i sluša-ja ne(uostalom,ogradio se od toga davnih dana,to mu je mrlja al' ima i gorih stvari u životu)


E ovak ta pjesam je nastala kada ? to je bilo takvo vrijeme i gotovo !

Koja je thomponova pjesma fasisticka ?

Samo mi nemojte rec Čavoglave (srpski doborvoljci = četnici)

Četnici nisu srbi nego srbi koji mrze ,kolji Hrvate .. to je jedna gamad i tocka. Znaci postoji velika razlika.

I da slusam Thompsona i neslazem se sa tezom sad nije nikad pjevo jasenovac i gradiska stara na koncertima ,jer je pjevo prije nekih cca 5 ili 6 godina u Zrinjevcu (ili Slaviji) nisam siguran al znam da smo pjevali zajendo Smile
Ok sad vise nepjeva.

Da padnu opet 2 ,3 granate na grad ,prica vecine ljudi bi se zaokrenula za 180 u jedonoj veceri ,jer tko mi je ista prico kad sam 91 nosio znak u na maici .. nitko svi su sa srcem pjevali njegove pjesme ,da jel smo s tim pjesmama htijeli pobit sve srbe i osvojit srbiju ,pa naravno da nismo (doba NDH ,ustasa je proslo a o tome bi se dalo pricat)

E sad bilo pa proslo ,ja na njegove pjesme gledam ovako malo drzava tako dobrih domoljubnih pjesama (nemislim samo na njegove) ,covjek je opjevo cijelu nasu povjest ,to sto covjek vjeruje u Boga i sto ga spominje u svojim pjesmama ,nevidim nista lose. O stanju nase drzave barem govori iskreno o sranjima koja se dogadjaju (gledajte to sa stajalista covjeka ,ne samo njega nego svih hrabrih ljudi koji su se borili za ovu drzavu)

Sramite se ,fasizam ma kakav fasizam ,vi ocito neznate sto je to ljubav prema domovini ,Bogu i obitelji ..

I da kad smo kod crkve ima jedan pop koji na vratima svoje crkve ima povecu sliku Ante Gotovine (i svaka mu cast zbog toga)

Mrzite me sad koliko hocete ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2007. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › I da kad smo kod crkve ima jedan pop koji na vratima svoje crkve ima povecu sliku Ante Gotovine (i svaka mu cast zbog toga)


Pop s sa slikom Ante Gotovine? Na ovo sam dobro prtrljao oči...
Iako svašta nadrobi, osvrnut ću se na jedno:
Svoju vezu s bogom i s vjerom i stavove ima svaki pojedinac i vjernik.
Zajednica vjernika je crkva. U mom katekizmu je pisalo: CRKVA i nacrtani čiča Gliše kako igraju kolo i raduju se jedni s drugima, a zgrada je bila prekrižena.

S tim nema nikakve veze nacionalna, politička ili interesna zajednica. I svećenik bi to trebao znati.

Inače, možda je u Jugoslaviji bio drukčiji vjeronauk, pa sam ja naučio krivo - ali kad je Isus jednom zgodom došao u hram i tamo zatekao trgovce, farizeje i političare - isjerao ih je korbačem.

Ne znam je li ta prispodoba nakon 1990. izbačena iz Biblije, ali ako nije, ti i tvoj "pop" mogli biste gdjekoju paralelu povući.

Žao mi je kad vidim da mladi koji se deklariraju kao studenti mire i identificiraju s političkim strujama, umjesto da kao studenti svugdje budu progresivna, reformska snaga.
"Studenti" pomirljivo služe svojim političkim izvorima informacija prenoseći njohove poruke.
Kad nekome kažeš da su recimo (hajd, okrenut ćemo tezu) partizani i komunisti na vlasti bili zločinci - brani se navodeći kako su oni drugi bili još gori.
Tako i kad pokušamo zaključiti da je ustaški poredak zločinački, 95% komentara je tipa: "je, a šta su oni drugi..."

Sve to govori da ni danas u javnosti nema opinion-makera, i da lufus, prljava smo i prosta fukara. I kad to kažem, a izgovorim to s puno više ljubavi za običnog Hrvata nego imaju političari koji ti govore da si mlad, lijep, zgodan i uspješan. Taj te mrzi, radi glupim i na tome izgrađuje sebe.

Mislim da bi svatko sebi trebao dati odgovor na pitanje koliko je spreman suočiti se s počinjenim zločinom koji je počinjen pod kišobranom pod kojim je on bio. Dosadašnji tijek rasprave pokazuje nam da u tim teškim pitanjima padamo na ispitima kršćanstva i morala u koja se buzuvjetno Thompson kune, a Zlatko Sudac propovijeda.

Istine su dvije. Prva je da štovateljima ustaškog poretka ne možete pokazati da je to loše mašući petokrakom. A ni simpatizerima ove druge neće biti jasnija priroda i rezultati poretka koji simbolizira ako se crtaju nacistički grafiti.

Podjele se produbljuju, a političari trljaju ruke jer su u izbornoj godini uspjeli podijeliti stado na starom pitanju.

Druga istina, zbog koje nakon svih komentara ovdje odahnem, je da Hrvatska nije ona stara u kojoj su se stvari lomile preko koljena i ja iskreno žalim one koji misle da tako svijet funkcionira.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2007. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

student je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la: ›
a da se uhvatiš pjesama Bore Čorbe,pa mi javi o čemu pjeva :?

Jasenovac nije Thompsonova autorska pjesma,nije ju izvodio na ni jednom koncertu,ako ju netko i sluša-ja ne(uostalom,ogradio se od toga davnih dana,to mu je mrlja al' ima i gorih stvari u životu)


E ovak ta pjesam je nastala kada ? to je bilo takvo vrijeme i gotovo !

Koja je thomponova pjesma fasisticka ?

Samo mi nemojte rec Čavoglave (srpski doborvoljci = četnici)

Četnici nisu srbi nego srbi koji mrze ,kolji Hrvate .. to je jedna gamad i tocka. Znaci postoji velika razlika.

I da slusam Thompsona i neslazem se sa tezom sad nije nikad pjevo jasenovac i gradiska stara na koncertima ,jer je pjevo prije nekih cca 5 ili 6 godina u Zrinjevcu (ili Slaviji) nisam siguran al znam da smo pjevali zajendo :)
Ok sad vise nepjeva.

Da padnu opet 2 ,3 granate na grad ,prica vecine ljudi bi se zaokrenula za 180 u jedonoj veceri ,jer tko mi je ista prico kad sam 91 nosio znak u na maici .. nitko svi su sa srcem pjevali njegove pjesme ,da jel smo s tim pjesmama htijeli pobit sve srbe i osvojit srbiju ,pa naravno da nismo (doba NDH ,ustasa je proslo a o tome bi se dalo pricat)

E sad bilo pa proslo ,ja na njegove pjesme gledam ovako malo drzava tako dobrih domoljubnih pjesama (nemislim samo na njegove) ,covjek je opjevo cijelu nasu povjest ,to sto covjek vjeruje u Boga i sto ga spominje u svojim pjesmama ,nevidim nista lose. O stanju nase drzave barem govori iskreno o sranjima koja se dogadjaju (gledajte to sa stajalista covjeka ,ne samo njega nego svih hrabrih ljudi koji su se borili za ovu drzavu)

Sramite se ,fasizam ma kakav fasizam ,vi ocito neznate sto je to ljubav prema domovini ,Bogu i obitelji ..

I da kad smo kod crkve ima jedan pop koji na vratima svoje crkve ima povecu sliku Ante Gotovine (i svaka mu cast zbog toga)

Mrzite me sad koliko hocete ..


Ovoliko pravopisnih i gramatickih pogreski nisam vidio poprilicno dugo. Bas me zanima jeli ovo indikativno...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
student
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2007. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Pop s sa slikom Ante Gotovine? Na ovo sam dobro prtrljao oči...
Iako svašta nadrobi, osvrnut ću se na jedno:
Svoju vezu s bogom i s vjerom i stavove ima svaki pojedinac i vjernik.


Svaki covjek ima svoj stav ,tako i taj pop kao i svaki drugi (nisu ni oni savrsena bica)

8 je napisao/la: › Žao mi je kad vidim da mladi koji se deklariraju kao studenti mire i identificiraju s političkim strujama, umjesto da kao studenti svugdje budu progresivna, reformska snaga.

Ja jesam student i vec mi je pun k. politike ali od nje nemozes pobjec ,sve sto se dogadja u ovome gradu povezano je s njom ,svaki direktor u ovome gradu na tom mjestu je (vecinom) ne zbog svojih zasluga sto je on sposoban i zna radit bolje taj posao od drugih nego zbog politike

8 je napisao/la: › Mislim da bi svatko sebi trebao dati odgovor na pitanje koliko je spreman suočiti se s počinjenim zločinom koji je počinjen pod kišobranom pod kojim je on bio.

Ja se neslazem s ovim ako mislis na ustaski pokret jer se ja tada nisam jos rodio i nemam nikakvu odgovornost za to sto se dogodilo ,ali razlog zasto se to dogodilo znam.


8 je napisao/la: › Podjele se produbljuju, a političari trljaju ruke jer su u izbornoj godini uspjeli podijeliti stado na starom pitanju.

U potpunosti se slazem

8 je napisao/la: › Druga istina, zbog koje nakon svih komentara ovdje odahnem, je da Hrvatska nije ona stara u kojoj su se stvari lomile preko koljena i ja iskreno žalim one koji misle da tako svijet funkcionira.

Je ali dok se nerijese sva pitanja vezana za taj je.. rat koji je bio i sve sto je vezano za njega ,nikakvog uspjeha pa ni politickog ni ekonomskog za ovu drzavu nece bit ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
student
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2007. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›

Ovoliko pravopisnih i gramatickih pogreski nisam vidio poprilicno dugo. Bas me zanima jeli ovo indikativno...


Ispricavam se ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: