Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vjerujete li u liječnički kodeks?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2005. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@gaap, hm, znaci li to da oni zasluzuju puuuno vise nego ostali? Naravno, nemoj ravnati s placama vani, gdje je prokleti kapitalizam doveo do toga da je zdravlje privilegija bogatih, vec gledaj s realne tocke.


zaslužuju onoliko više od ostalih koliko su više uložili u svoje školovanje (ono, krvi, znoja i suza). ne možemo svi isto bit plaćeni, ako ni zbog čeg sdrugog onda zbog školovanja, odgovornosti na radnom mjestu i tih fora.

Ja bi zapravo svima dao da rade i zarade....što više

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2005. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva utopija, ha?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2005. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ozana, naravno da vjerojatno velika vecina lijecnika ne prima mito, i ne radi se ovdje samo o mitu, vec o univerzalnim pravilima, gdje je jedno od njih - placa/naknada.

Jesam za to da lijecnici imaju vecu placu od prosjeka, ali nisam za to da dizu svoju profesiju u nebesa. Samo zato sto imaju privilegiju (ali i odgovornost) da odlucuju o necijem zivotu (ili kvaliteti zivota) im ne daje za pravo da ucjenjuju bilo drzavu, bilo pacijente.

Zapravo, primanje mita je krajnje neeticno ne samo zbog toga sto je svako primanje mita neeticno, vec zato sto se ovdje ne radi o gradnji ceste, kuce, par kubika pijeska, vec o zivotima ljudi. Oni to znaju, a neki od njih itekako zlorabe tudji ocaj.

Bas zbog toga bi mito u zdravstvu trebalo iskorijeniti i uvesti kazne puno rugoroznije nego od npr. mita u graditeljstvu, privrednom kriminalu i sl.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2005. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daleko od toga da su svi liječnici korumpirani. Sklona sam tvrditi da ih ima više „normalnih“, od onih drugih. Željela sam samo povući paralelu. Šteta što nema načina da se već pri odabiru te i sličnih profesija (često se spominju i suci) napravi selekcija. Nažalost, zbog jednog lošeg iskustva, ljudi su često skloni „anatemizirati“ cijelu struku.
Svi mi ustvari svoje znanje radom, govorim o aktivnom radu ne o fikusima u uredima, svakog dana nadograđujemo. Ukoliko to ne činimo, ne možemo održati korak – ni s vremenom, ni s drugima, a ni sa sobom. Ipak, mišljenja sam da liječnička struka zahtijeva puno više nadogradnje, ulaganja sebe, odricanja... pa samim tim zaslužuju i veće nadoknade/plaće.
Ucjenjuju li liječnici svojim štrajkovima državu? Da, jer im ona to dopušta. A dopušta im jer nije u stanju riješiti problem na način koji bi zadovoljio sve.
Pa to opet (po mom skromnom mišljenju) vodi do korupcije koja je kod nas već usporediva s južnoameričkim banana državama.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2005. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="William H. Bonney";p="4721"]
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
radim jebiga...a ti?


Isto, samo nemam net na poslu Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2005. 1:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Javite se na jesen, s novim nalazima (znate li što znači ići na sva ta snimanja u tako kratkom razmaku?).

A što misliš kak je onda jadnim manekenkama one se stalno snimaju Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2005. 8:42 
Naslov:  Re: Vjerujete li u liječnički kodeks?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="debeli";p="4782"]
William H. Bonney je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
radim jebiga...a ti?


Isto, samo nemam net na poslu Crying or Very sad

Šta onaj lisacan sustav ne funkcionira? Mislim registar cjepljenja pasa? To je trebalo imat net podršku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2005. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svi mi ustvari svoje znanje radom, govorim o aktivnom radu ne o fikusima u uredima, svakog dana nadograđujemo. Ukoliko to ne činimo, ne možemo održati korak – ni s vremenom, ni s drugima, a ni sa sobom. Ipak, mišljenja sam da liječnička struka zahtijeva puno više nadogradnje, ulaganja sebe, odricanja... pa samim tim zaslužuju i veće nadoknade/plaće.

A što je sa jadnim beaglovima, a da ne pričam o veterinarima kojeg u skladu sa zakonom možeš zvati u dva sata ujutro da ti pogleda kravu, a da mu ne moraš ništ platit. Stalno se mora nadograđivati, a plaće su mu mizerija. Onda se skupi par entuzijatiznamšta koji žele oduzeti znanstvenu titulu jer ih buni što zanči ono sci. iza dr., i zašto nisu ing.
Ma daj homoseksualci od liječnika ne žele raditi na selu, na otocima, itd. A ti i tebi slični kad idete na pregled donesete im šunke i slanine, pa kava, pa euri, još na kraju ćeš im uplatiti ljetovanje ili skijanje da se lijepo odmori stoka korumpirana.
Mišljenja sam da liječnička struka zahtijeva cijenik usluga i naknade nastalih oštećenja uzrokovanih stručnom pogreškom, sukladno tome zabranu rada i ponovnoj edukaciji u slučaju smrtnog ishoda i robija. Eh ja se malo zanijo, volijo bi da meni traži pare, dobijo bi al označene (izotopima kadmija) Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2005. 16:26 
Naslov:  Re: Vjerujete li u liječnički kodeks?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="William H. Bonney";p="4790"]
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
Šta onaj lisacan sustav ne funkcionira? Mislim registar cjepljenja pasa? To je trebalo imat net podršku.

Ja sam terenac, jebi ga, stignem malo doma nešt otipkati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2005. 7:48 
Naslov:  Re: Vjerujete li u liječnički kodeks?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi anketirati upisnike medicinskog fakulteta anonimno o motivima zašto baš medicina. Vjerujem da bi je pomoći bolesniku bilo u bottom rowu. Odgovori poput "pa moj tata je liječnik.", "dobra su primanja", "status u društvu" i slična bi prednjačila. Da ne govorimo o motivu moći i vlasti koji se mogao prepoznati iz aviona ako si ikad kao student zalutao u njihovu kantinu ili tulum.
@debeli veterinari imaju jedan od plemenitijih motiva prilikom upisa, pomoći životinjama. Nkad ni pomislio nebi da će ti posao biti da održiš svinju na životu do klanja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasky
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Jaska
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2005. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Don't worry be happy je napisao/la (Pogledaj post): › kodeks je utopija kao i 10 božjih zapovjedi. postoje al ih se nitko ne pridržava
Ipak, deset Božjih zapovijedi nisu utopija.. postoji razlika.. malo više čitaj Bibliju i vidjeti ćeš puno korisnih savjeta baš po pitanju zdravlja.Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2005. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno ne vjerujem. Na bazı slucajnog uzorka (lıcnıh ıskustava), dva puta su me retardı zamalo kostalı zıvota, ıskljucıvo zbog svoje nekompetencıje. Naravno, nıposto ne treba generalızıratı stvarı, alı ıpak je to jedını zanat na svıjetu gdje klıjent nema mogucnost reklamacıje...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: