Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rezultati pojačanih mjera u prometu: 70 prekršaja u samo nekoliko sati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2020. 12:22 
Naslov:  Rezultati pojačanih mjera u prometu: 70 prekršaja u samo nekoliko sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer, 22. srpnja, u vremenu od 18 do 24 sata provedene su pojačane mjere usmjerene na utvrđivanje prekršaja vozača bicikla, mopeda i motocikla.

Ukupno je utvrđeno 70 prekršaja od čega 56 prekršaja vozača bicikla, mopeda i motocikla (10 vozača upravljalo je uz nedozvoljenu koncentraciju alkohola u krv, 4 vozača nisu koristila svjetla noću, 4 vozača nisu koristila zaštitne kacige, 22 vozača počinila su prekršaj vožnje po nogostupu, 7 vozača nisu koristila reflektirajući prsluk i 9 ostalih prekršaja).





Tekst: PU osječko-baranjska
Foto: Antonela Martinčević/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2020. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komentirat ću samo bicikliste.
-Vožnja pod utjecajem alkohola. Slažem se s kaznama, osim ako ih ne pišu za vožnju po sporednim ulicama bez prometa.
-Vožnja bez svjetala noću. Slažem se s kaznama.
-Vožnja bez prsluka. Ne slažem se s kaznama. Prsluk može biti preporuka a ne obveza.
-Vožnja nogostupom. Neka se javi jedan biciklist koji nikada nije vozio nogostupom (uključujući i policajce-bicikliste kad su u civilu). Mislim da takav ne postoji. Ponovit ću razlog koji sam već puno puta spominjao: biciklist je mala ili nikakva opasnost za pješaka, a automobil je smrtna opasnost za biciklista. Treba na većini nogostupa (ako nema biciklističkih staza pored) ocrtati traku za bicikliste, makar 50 cm široku, da biciklisti nisu u prekršaju. Tamo gdje je to nije moguće može se staviti znak ograničenja brzine biciklista na 5 km/h (kao što se to čini u nekim zemljama sa razvijenom biciklističkom kulturom).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daystrom
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2020. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

akoide je napisao/la (Pogledaj post): › Komentirat ću samo bicikliste.
-Vožnja pod utjecajem alkohola. Slažem se s kaznama, osim ako ih ne pišu za vožnju po sporednim ulicama bez prometa.
-Vožnja bez svjetala noću. Slažem se s kaznama.
-Vožnja bez prsluka. Ne slažem se s kaznama. Prsluk može biti preporuka a ne obveza.
-Vožnja nogostupom. Neka se javi jedan biciklist koji nikada nije vozio nogostupom (uključujući i policajce-bicikliste kad su u civilu). Mislim da takav ne postoji. Ponovit ću razlog koji sam već puno puta spominjao: biciklist je mala ili nikakva opasnost za pješaka, a automobil je smrtna opasnost za biciklista. Treba na većini nogostupa (ako nema biciklističkih staza pored) ocrtati traku za bicikliste, makar 50 cm široku, da biciklisti nisu u prekršaju. Tamo gdje je to nije moguće može se staviti znak ograničenja brzine biciklista na 5 km/h (kao što se to čini u nekim zemljama sa razvijenom biciklističkom kulturom).


Mislim da se s ovim slažu i biciklisti i vozači i policija i pješaci. Jedino zakonodavac misli drukčije na temelju preporuka ljudi koji vjeorjatno u životu nisu sjeli na bicikl. Ako nam je zakonodavac nesposoban, neka prepiše zakon od uređenih zemalja. Ionako sve druge zakone prepisujemo pa ne vidim zašto bi ovo bilo drukčije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: