Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Meso i/ili biljke, to su para dva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
E samo da vas podsjetim da ima jedna životinja koja ima probavni trakt, a i većinu unutarnjih organa vrlo sličnih po građi i funkciji ljudskima. Ona je u biti mesožder, no u nedostatku mesine energiju nadoknađuje biljnom krmom, posebice u graviditetu. Pošto ju je čovjek djelomično pripitomio, tako joj je malkice promjenio i hranidbene navike. Pa ona ponekad pojede i malog glodavca, pa onda mi dobijemo trihinelicu. Pogađate kojoj smo mi životinji anatomski jako slični,???


Pod a) mislim da smo mi u udžbeniku iz biologije svinju definirali prvenstveno kao sveždera, a ne ovako, kao prvenstvenog mesoždera (ali dopuštam, valjda ti znaš)
Pod b) nije valjda da bih se i ja u graviditetu mogla baciti na biljnu krmu? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2006. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Alana,i ja sam to čuo u školi, i da je svinja domaća i pitoma životinja, no kad uđeš u svinjac krmači sa prascima onda skontaš da su autori u nečemu pogriješili. Jedan prof. je izlagao da su u prošlosti preci ovih naših svinja nešto više jeli mesinu. No nema veze, da trebam jest travu vjerovatno bih imao i predželuce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako bi bilo dobro da možemo preživati... Sjedneš u hlad i tri sata žvačeš...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujmo veterinaru, on valjda zna Wink

Ne znam, meni djeluje skroz nekako realno ta teza da je svinja primarno mesojed. Nisam baš bila u kontaktu s njima, ali nekako mi je teško zamisliti svinju kao biljojeda...

No, ipak, s druge strane, ne bih rekla ni za hypopotamuse da su biljojedi... a u pravilu jesu, premda u nedostatku bilja znaju pojesti strvinu jer bi inače umrli od gladi. Navode se i slučajevi njihova kanibalizma koji je, kako kažu rijedak, ali da se zna dogoditi da si tako nadoknađuju pojedine tvari koje im nedostaju u uobičajenoj prehrani.

Njihovo se probavilo uspoređuje s onim kod svinje pa mi je to, eto, palo na pamet. Ne bi li onda takav slučaj mogao biti i kod svinje kad, recimo, pojede štakora? Confused

Ali, eto, samo nagađam jer je moje "znanje" isključivo Nacional Geographic, da me se ne shvati krivo. S ovim se ujedno ograđujem od toga ako sam bubnula glupost Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2006. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma krma kojom se hrani svinja sad, osobito u malim domaćinstvima je jako slična onome što jedu ljudi, čak djelomično i jest to to: ostaci ljudske hrane, krmni krumpir, napoj, biljna hrana... Meso kao meso sad mislim da svinje ne jedu, ali evo - štakori su takav primjer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E zato ja ne volim svinjetinu!!!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2006. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: › E zato ja ne volim svinjetinu!!!
Objasni! Ne jedeš svinjetinu jer se svinje hrane sličnim stvarima kao i ljudi?! Po kojem kriteriju onda jedeš? Ne jedeš ni biljke, jer koriste vodu, kao i ljudi?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam vegetarijanka, ali da jesam ima jedno jelo koje bi mi jaaaaaaaaaakoooooooo nedostajalo u prehrani - SARMA! jedino meso koje obožavam je meso iz sarme. inače, dok se sezona kiselog kupusa ponovno ne približi svome vrhuncu, radije biram svašta bez mesa. zna mi se dogodit da po 20 dana ne okusim meso i to uopće ne skužim nego mi to cimerica dojavi.
što se roditelja koji hrane svoju djecu vegetarijanskom ili nedajbože veganskom hranom tiče, ja bih im pokušala argumentirati koliko je to štetno za zdravlje njihovog zlata, ako ne bi poslušali, zvala bih im socijalne radnike, ako ni to ne bi upalilo, potajno bih djetetu davala da papa jaja i sir

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2006. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moram jesti meso svaki dan, nekad mi se uopće ni ne jede, ali mi se nekad isto tako ne jede krumpir ili krastavci. Kad mi se ne jede, uglavnom ga ne jedem. Ali da ja, rođeni Slavonac, cijelog života ne jedem dobru domaću šunku ili kulen, čobanac, fiš... TO bi bio grijeh protiv prirode i protiv ljepote! Smile
Priznajem 3 dobra razloga za vegetarijanstvo: 1) preporuka liječnika; 2) neko suosjećanje prema životinjama (što ne znači da ga nemaju oni koji nisu vegetarijanci) i 3) ako ti se ne sviđa okus ili miris. Ostale razloge smatram smiješnima, licemjernima ili oboje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: › E zato ja ne volim svinjetinu!!!
Objasni! Ne jedeš svinjetinu jer se svinje hrane sličnim stvarima kao i ljudi?! Po kojem kriteriju onda jedeš? Ne jedeš ni biljke, jer koriste vodu, kao i ljudi?!
Jer se svinje hrane štakorima!!
A osim toga, premasno mi je to meso. A janjetinu ne volim zbog specifičnog mirisa. Divljač ne mohu jesti jer se sjetim Bambija. Zečetinu ne mogu jer sam odgojila nekoliko uskršnjih zečeva, pa mi je to kao da jedem svog psa ili slično.
Volim piletinu jer piliće ne shvaćam kao neka razumna bića ili ne razmišljam uopće o njima. (Okrutna sam!) Ribu jednostavno volim. Kao i lignje...
Daleko sam ja od vegetarijanstva...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ti su zečevi jamačno umrli prirodnom smrću, doživjevši pri tome duboku zečju starost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa za bar jednom znam da sigurno jest... Jedan ali vrijedan!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: