Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dogradonačelnica Osijeka Škori pokazala srednji prst povodom izjava o pobačaju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65784
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2020. 14:35 
Naslov:  Dogradonačelnica Osijeka Škori pokazala srednji prst povodom izjava o pobačaju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedavni istup Miroslava Škore u vezi silovanih žena izazvao je velik broj reakcija po društvenim mrežama.

Podsjetimo, u sučeljavanju u organizaciji Večernjeg lista Škoro je „ispalio i ostao živ“ sljedeće: „Ako žena zatrudni nakon silovanja, onda se mora dogovoriti s obitelji što će učiniti“.

Reakcije na ovu izjavu nije trebalo dugo čekati. Ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek poprilično mlako je osudila taj istup izjavivši da se o pravu žene na pobačaj treba raspravljati s puno više dostojanstva. „Ta su pitanja vrlo teška za svaku ženu. Mislim da toj temi treba prilaziti s puno više promišljanja o integritetu i osjećajima žena“, rekla je ministrica ne rekavši po običaju ništa.

Mnogo je odrješitija i oštrija bila Ministrica obrazovanja i znanosti Blaženka Divjak: „Treba biti potpuno jasan - radi se o sadističkom ponižavanju žena, kao i njihovih prava te nedopustivom iskorištavanju bolnih osobnih trauma u političke svrhe. Otkud im obraz da, kao muškarci, uopće zamišljaju nametati ženama kako bi se trebale osjećati ili kako bi trebale razmišljati ili čije bi mišljenje trebale tražiti u bilo kojoj situaciji vezanoj za njihov život. Valjda je sljedeće na dnevnom redu da žene mogu glasati uz konzultacije s (muškim?!) članovima obitelji. To nije poruka koju mladi trebaju slušati u 2020. godini. Hrvatska kakvu ja vidim je otvorena, suosjećajna i tolerantna Hrvatska, a ne Hrvatska u kojoj se propituje mogu li žene racionalno rasuđivati“.

A najslikovitiju ocjenu Škorine izjave dala je zamjenica gradonačelnika Osijeka Žana Gamoš koja je na svom Facebook profilu Škori pokazala srednji prst uz poruku: „Milo moje, evo damski odgovor na džentlmensko razmišljanje genijalaca koji imaju savjete što silovana žena treba napraviti. Pa se posavjetuj!“. Poruka je popraćena hashtagom #ajdukućunakrajusela, što je, kao i milo moje, stih jedne od Škorinih pjesama, čisto da ne bi bilo zabune na koga misli.

Objava Gamoš izazvala je niz oprečnih reakcija, od onih koji podržavaju takav stav do onih koji smatraju kako je to prostački i nedostojno osobe na funkciji dogradonačelnice. Prosudite sami.





Tekst: Osijek031.com
Foto: Žana Gamoš/FB

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: