Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pupovac, mali upitnik?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 18:45 
Naslov:  Pupovac, mali upitnik?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako komentirate zahtjev gospodina Milorada Pupovca da se pripadnicima srpske nacionalnosti sa prebivanjem u Hrv. da pravo dvostrukog glasovanja na izborima?
Što će reči ( SDSS + Još neka stranka ), a možda i (HDZ + SDP Very Happy )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glupost!

jedan čovjek jedan glas, pa tko god on bio

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha dobra fora...jel mogu ja glasati 1000 puta?

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To nije za zezanje. HDZu treba svaki glas koji mogu dobiti. Ne bih se uopće začudio da Santander podrži tu ideju....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2007. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko mi je pozanto, pripadnici manjina, ne samo srpske, na izborima su morali birati da li će glasati kao manjina ili kao većina i potpisati na licu mjesta da se odriču glasanja kao manjina ako uzmu listiće većine.

Nisam čula za taj njegov prijedlog, ali budući ionako ima hrpa ljudi, živih i mrtvih, koja glasa duplo, što se imam čuditi ili nešto misliti o tome, dok je vlast kakva jeste.

Manjine su najmanji problem. Lopovluk na državnoj razini, da se blago izrazim je puno veći problem.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisam čula za taj njegov prijedlog, ali budući ionako ima hrpa ljudi, živih i mrtvih, koja glasa duplo, što se imam čuditi ili nešto misliti o tome, dok je vlast kakva jeste.

Manjine su najmanji problem. Lopovluk na državnoj razini, da se blago izrazim je puno veći problem.

Pa bome nebi rekao kako su manjine najmanji problem po ovom pitanju!
Vidim da je osvrt pomalo čudan osjetim kako želiš da možda prebacimo na drugu temu?
Pomislit ću da se bojiš odgovoriti no sve u svemu pitanje je gore napisano i
molimo vas jasne odgovore!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da sam vrlo jasno napisala da su u ovoj državi najmanji problem trenutno /i ne samo trenutno/ manjine. To što famozna Vlada plasira teme interesantne puku u trenutku kad želi zataškati izvjesne kriminalne radnje, to je problem.

Ako želiš konkretan odgovor, stavi konkretan link gdje je i što je Pupovac izjavio jer na rekla kazala neću davati mišljenje.

Tvoje mišljenje? Već kad si postavio pitanje?!?
Kad postaviš neko pitanje na portalu, odmah daj i svoje mišljenje.

Uzak je krug ljudi do čijeg mišljenja držim.
Trebam se nečega bojati? Ili nekoga? Ako trebam, mislim da postoji problem u državi Danskoj.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2007. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvostruko pravo glasa za manjine postoji, ali doduše ne u zemljama koje su uređene kao Hrvatska.

Osobno, mislim da svatko treba glasovati jednom, ali ako će to Srbima ili Talijanima ili Mađarima pomoći da se ne produbljuju nacionalne tenzije - nemam ništa protiv, ali lijepo bi bilo da hrvatski Srbi izaberu neko pametno vodstvo, a ne kojekakve Leskovce koji su ih prije 15 godina vodili na Ravnu Goru, a danas ih kao vode u Bruxells.

Puno je većih i kritičnijih pitanja od ovoga i mislim da se to političkim žargonom zove sondaža terena ili meorološki balon.

Mislim da ova inicijativa nema šanse jer na nedavnim manjinskim izborima, dakle oni izbori na kojima se pripadnici manjina biraju svoje predstavnike u tijelima lokalne samouprave, Srbi se najmanje odazvali.
Najbolje Mađari i Nijemci, Židovi... To pokazuje da su Srbi u Hrvatskoj pasivna politička masa (koju je dosta lako instrumentalizirati).

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.06.2007. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo mi gadno smrdi!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2007. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Kako komentirate zahtjev gospodina Milorada Pupovca da se pripadnicima srpske nacionalnosti sa prebivanjem u Hrv. da pravo dvostrukog glasovanja na izborima?
Što će reči ( SDSS + Još neka stranka ), a možda i (HDZ + SDP Very Happy )
Kao sto je 8ica vec rekao, nije to nista novo, revolucionarno, spektakularno... postoji u mnogim nacionalnim drzavama...

IMHO, mislim da bi to bio promasaj, pogotovo za Srbe, buduci da bi tim potezom sebe samo dodatno getoizirali, a nekog prakticnog ucinka ne bi bilo, buduci da ionako imaju zajamcena mjesta u parlamentu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
IMHO, mislim da bi to bio promasaj, pogotovo za Srbe, buduci da bi tim potezom sebe samo dodatno getoizirali, a nekog prakticnog ucinka ne bi bilo, buduci da ionako imaju zajamcena mjesta u parlamentu.


A osim toga i svoje (manjinske) izbore.
Zaključili smo davno da nadaleko i naširoko nema moderinijeg Ustava i paketa zakona što se tiču manjina od Hrvatskog...

Bilo bi lijepo da popravimo klimu u društvu, da se ne upire prstom, broji tko je koje "sorte" i slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2007. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo bi lijepo da popravimo klimu u društvu, da se ne upire prstom, broji tko je koje "sorte" i slično.

E baš zato i jesam postavio ovo pitanje!
Smješno mi je pomalo kako se priča da svi trebamo biti jednaki i kako neki trebaju imati ista prava kao i drugi, a onda ti isti traže pravo dva glasa!
Živimo u istoj zemlji, jedemo isti kruh, plačamo iste režije, isti porez...
glasujmo onda jednako!
Pomalo mi je smješno da od npr. 1 000 000 glasačkih listića, ispadne 1 100 000 glasova
te da se sabor i sama vlast kao takva formira prema tim glasovima.
Nemam ništa protiv srba, ali mi je nelogično da u državi koja se zove Hrvatska, Srbi imaju veče pravo glasa od Hrvata, a da nezaboravimo kako smo se još do prije 16 god. tukli međusobno!
ŽNo bez obzira na sukobe ponoviti ću još jednom kako mi je nelogično da ikoji građanin RH ima veče pravo glasa od onog drugog bio on Hrvat, Srbin ili netko treći!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemam ništa protiv srba, ali mi je nelogično da u državi koja se zove Hrvatska, Srbi imaju veče pravo glasa od Hrvata


Razumljivo... Nego, to jednostavno nije dovoljno. Ti si u redu građanin, pošten, plaćaš porez, nedjeljom ideš u crkvu i na auto-pijac...

Ali traži se nešto drugo - a to je da se diskriminaciji stane na kraj.
Recimo, davno je bilo: stojim na faksu, u hrpi ovjerenih indeksa tražim svoj.
Pored mene neka koka radi isto. Traži svoj indeks.
S obzirom da sam ja kurate sreće, ona je svoj našla prije mene.

I njemu papirić: "Marš u Srbiju!!!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2007. 17:21 
Naslov:  Re: Pupovac, mali upitnik?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me zanima jel još uvijek zato obzirom da je i sam rekao da su njihovi birači skloniji sdp-u, a kako stvari stoje oni će vjerojatno podržat Sanadera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2007. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Baš me zanima jel još uvijek zato obzirom da je i sam rekao da su njihovi birači skloniji sdp-u, a kako stvari stoje oni će vjerojatno podržat Sanadera.

Koga će ili neće podržati je njegova stvar no nedopustivvo mi je da im damo dvostruko pravo glasa...
Najgore od sve je što sad nakon izbora koalicije određuju kojekakvi jebivjetri koji su dobili 1,2,3 mandata na osnovi lista za manjine na kojima je potrebno šta ja znam recimo 300 glasova za jedan mandat ... prema toj računici u Hrvatskoj bi bilo 500milijona saborskih zastupnika...
Glede Pupovca priklonio se on HDZ-u ili SDP-u on je i dalje PIČKA zato što čeka do zadnjeg iako je to ubiti pravo političarski za njegovu manjinu kao što su i umirovljenici prošle sezone . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: