Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vozač koji je usmrtio glumca Aleksandra Bogdanovića priznao krivnju na suđenju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65439
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2020. 12:49 
Naslov:  Vozač koji je usmrtio glumca Aleksandra Bogdanovića priznao krivnju na suđenju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[10.05.2020.] Sena Krupić "Neću stati, jer ne želim stati i ne mogu stati. Žalit ću se na ovakvu presudu"


[08.05.2020.] Mladić koji je pregazio glumca Aleksandra Bogdanovića dobio sedam i pol godina zatvora


[07.05.2020.] Na Županijskom sudu u Osijeku započelo je suđenje Branislavu Smiljaniću (23) iz Tenje za izazivanje prometne nesreće u prosincu 2019. godine kada je u Ulici Kneza Trpimira pregazio glumca osječkog Hrvatskog narodnog kazališta Aleksandra Bogdanovića, piše 24 sata.

Podsjetimo, Smiljanića se tereti za kazneno djelo izazivanja prometne nesreće i kazneno djelo nepružanja pomoći. Optužnica ga tereti da je 21. prosinca 2019. u 22.36, iako svjestan da nema položen vozački ispit, sjeo u automobil koji pripada ocu njegove zaručnice Magdalene Skroza te je, dolaskom do križanja sa ulicom Kneza Trpimira, a vozeći 64 km na sat, bez usporavanja i kočenja prednjim dijelom vozila udario Aleksandra Bogdanovića koji je tada prelazio pješački prijelaz. Svjestan da je počinio prometnu nesreću optuženi Smiljanić je pobjegao sa mjesta nesreće ne obavijestivši o tome ni Hitnu medicinsku pomoć ni policiju, a nije ni stao pružiti pomoć osobi u opasnosti. Zbog teških ozljeda glave koje je tom prilikom zadobio Bogdanović je preminuo nekoliko dana poslije.

Na pitanje sutkinje da li se osjeća krivim Smiljanić, koji je doveden iz pritvora u osječkom zatvoru, rekao je kako se osjeća krivim za oba djela.

"Toga dana bio sam kod zaručnice Magdalene u Osijeku i navečer smo odlučili otići do Casina. Uzeo sam ključeve od auta njenog oca koji je bio parkiran ispred kuće. Njenoj mami, koja je spavala, nismo rekli da ćemo uzeti auto. U Casinu smo bili pola sata pa smo krenuli nazad. Na raskrižju sa Trpimirovom skrenuo sam lijevo, vozio sam oko 60 na sat; bio je mrak, padala je kiša i Aleksandar je bio u crnoj odjeći. Nisam ga uspio vidjeti na vrijeme na pješačkom prijelazu. Vidio sam ga doslovno pred sam udarac, osjetio sam da sam nekoga udario, vidio sam da pada na cestu. Kada sam ga udario uplašio sam se, nisam znao šta da radim, usporio sam malo ali sam nastavio dalje voziti. Bio sam u šoku, skrenuo sam desno, potom u Zagrebačku, tu sam stao. Bili smo tu možda oko 10-tak minuta. Magdaleni je zvonio mobitel. Zvala je njena mama i pitala gdje smo; rekla da nas traži policija. Došla je policija i odvela nas" kazao je u svom iskazu Smiljanić.

"Pobjegao sam jer nisam znao što bih. To nije bila svjesna odluka. Bio sam u šoku. Osjećam se jako krivim. Neopisivo mi je žao što sam upropastio život njegove supruge i njegove djece, što sam se uopće odlučio na takvu glupost da sjednem u auto. Svaku noć sanjam tu prometnu nesreću, ne mogu to izbiti iz glave, nikada si to neću oprostiti. Molim njegovu obitelj i njegovu djecu da mi oproste ako mogu. Da mogu sada bih postupio drugačije" dodao je Smiljanić.

Obrana je tijekom saslušanja svjedoka suptilno sugerirala da je Aleksandar Bogdanović brzim hodom izletio na cestu, a u završnoj riječi ustrajala je na utvrđivanju podijeljene krivnje ističući kako je uzrok nesreće zakašnjela reakcija i prevelika brzina, ali je "Izostala i reakcija pješaka. Pješak je dužan preko kolnika prelaziti pažljivo nakon što se uvjeri da to može učiniti na siguran način". Odvjetnik je zatražio da se Smiljanić pusti iz istražnog zatvora i oslobodi plaćanja kaznenog postupka na što je burno reagirala Bogdanovićeva supruga Sena Krupić.

U svojoj završnoj riječi optuženi Smiljanić se rasplakao i još jednom je zamolio za oprost Senu Krupić.

Sutkinja je raspravu zaključila i rekla kako će presuda biti izrečena sutra.





Tekst: Osijek031.com
Foto: DB/Foto-arhiv031


Pročitajte i..
Podignuta optužnica protiv mladića koji je na pješačkom pregazio glumca Aleksandra Bogdanovića
Sena Krupić, supruga Aleksandra Bogdanovića: "Aleksandar, moja ljubav je te večeri bio žrtva vašeg odgoja i napuhanih dječjih ega"
Mladić (22) koji je usmrtio Aleksandra Bogdanovića završio u istražnom zatvoru
Preminuo glumac osječkog HNK Aleksandar Bogdanović
Osječki glumac Aleksandar Bogdanović teško nastradao u prometnoj nesreći


Zadnja promjena: Redakcija 031; 10.05.2020. 9:55; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2020. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasna Colić je napisao/la: › Teško je povjerovati tom mladom čovjeku da se istinski kaje.

On je bar priznao krivnju i pokajao se, koliko iskreno samo on to zna, za razliku od nekih (Horvatinčić npr.) koji niti se kaju niti priznaju. Da sam ja sudac uvijek bi za isto djelo dosudio manju kaznu onima koji priznaju i pokaju se od onih koji se bezdušno žele izvući od kazne pod svaku cijenu. Bijeg bih mu računao kao otegotnu okolnost, iako je to što je pobjegao dijelom krivica i onih koji su ga odgajali. O odvjetnicima drugom prilikom. Srećom ja nisam sudac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: