Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako funkcioniraju očne optike u doba korone – Očna optika Lens?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOva tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65647
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2020. 12:03 
Naslov:  Kako funkcioniraju očne optike u doba korone – Očna optika Lens?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Optičke radnje i servisi kao specijalizirani poslovni subjekti proizvode, isporučuju i servisiraju naočale koje spadaju medicinske proizvode/ortopedska pomagala te sukladno tome imaju dopuštenje za rad. Poštuju se posebne mjere izdane od strane Stožera civilne zaštite i Ministarstva zdravstva, a sve s ciljem zaštite pacijenata i djelatnika.

Neki veliki optički lanci zatvorili su privremeno svoja vrata, no i dalje u našem gradu postoje optike koje rade i pružaju usluge svojim klijentima. Da svijet doista nije stao u doba COVID-a 19 potvrđuje nam naš sugovornik koji je zamolio da zadržimo njegov identitet u tajnosti pa ćemo za njega koristiti ime Marko.

Naš sugovornik spada u skupinu pacijenata koji bez korištenja oftalmoloških pomagala (naočale ili kontaktne leće) ne može normalno obavljati dnevne aktivnosti.

Saznao smo da neovisno o epidemiološkoj situaciji u zemlji Očna optika Lens radi uobičajeno, ali uz pridržavanje posebnih procedura, te sam se odlučio naručiti na pregled vida.



Kontaktirao sam ih telefonski i u samom startu upoznali su me s mjerama zaštite koje primjenjuju.“ – kaže nam Marko.

S ciljem zaštite pacijenata od mogućeg širenja virusnih bolesti s istima telefonski ili u prodavaonicama u Očnim optikama Lens prolaze kroz proceduru informiranja kako bi odmah u startu smanjili rizik bilo kakve zaraze:
- ako su naručeni pacijenti na pregled vida sa simptomima prehlade (temperatura, kašalj, grlobolja, opća slabost i bol u mišićima), zahtijeva se odgoda termin pregleda,
- u pratnji pacijent dozvoljava se maksimalno jedna osoba u situacijama kada je pratnja neophodna
- obaveza svakog pacijenta je da ponese medicinsku maskicu,
- za svakog pacijenta u rasporedu odvajaju pola sata kako ne bi stvarali gužvu u čekaonici.



Kako nisam imao znakova specifičnih za COVID 19 naručili su me na pregled. U dogovorenom terminu sam došao kod njih u prodavaonicu u Pejačevićevoj ulici. Zaprimili su me točno na vrijeme.

Odmah na ulazu sam morao samostalno obaviti dezinfekciju ruku i staviti masku.

Gospođa u optici me informirala o tome kako optometrijske preglede, mjerenja dioptrije i testiranja oštrine vida te ostalih vidnih funkcija obavljaju u najstrožim i kontroliranim uvjetima koristeći maske i rukavice te da prostor i opremu dezinficiraju konstantno.

Tijekom radnog vremena prodavači u kontaktu s klijentima koristite zaštitne maske i zaštitne rukavice.

Redovito provjetravaju i dezinficiraju radni i prodajni prostor.

Dioptrijske okvire i sunčane naočale koje klijenti probaju na lice/glavu odlože sa strane i dezinficiraju prije vraćanja na stalak.

U prostoru imaju jasno istaknute obavijesti o postupanju vezano uz COVID-19, pranje ruku, čišćenje i dezinfekcija prostora.

Napravili su mi pregled za naočale i leće. Odmah sam odabrao nove okvire i stakla te sam kupio kontaktne leće, pošto preferiram nošenje istih. Njih su imali odmah na lageru. Naočale su bile gotove u istom danu.

Izrazito zadovoljan pristupom i profesionalnošću cijelog osoblja sada ih preporučujem svima.


Pregledi sluha

Osim što u Očnim optikama Lens rade preglede vida, rade i preglede sluha poštujući najstrožije „Korona mjere“.

Pregled sluha te kupovinu slušnog aparata koji HZZO sufinancira moguće je također obaviti u jednom danu.



Očna optika Lens
- Pavla Pejačevića 5, Osijek – 031 367 090
- Hrvatske Republike 29, Osijek – 031 211 700
Web.: Lens-optika.hr

[Sponzorirani članak]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: