Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek rekao DA! [spomenik Starčeviću]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2010. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Simo, stranka A obeca potez P koji iziskuje vrlo malo novca N. Glasaci na izborima izaberu stranku A. Glasaci od stranke A ocekuju potez P, jer znaju da za njega ne treba puno novca N.

Gdje ti tu vidis demagogiju?!

Ako vec prizivas demgogiju, onda se demagogijom naziva upravo ono sto si ti napisao. Dakle, relativiziranje problema spominjanjem uvijek veceg problema je demagoska metoda, a ti si napisao "Grad Osijek trenutno ima puno vecih problema od...". Slijedom toga, i od nezaposlenosti postoji veci problem. Zatim, tu je i glad u svijetu, nemiri, vjerski fanatizam, a u konacnici i pitanje razloga postojanja Univerzuma i svega ostalog. Najbolje da zaboravimo ovaj spomenik, nezaposlenost u Osijeku i sve svoje snage usmjerimo ka rjesenju Vjecnog pitanja - tko smo, kamo i zasto idemo?!

Demagogija je i zazivanje nekakve politicke vlasti za zaposljavanjem. Gradovi, s velikim G, ne zaposljavaju [osim ono nesto sitno birokracije koliko je potrebno za njihov rad], ne kreiraju radna mjesta [osim kod nas, gdje se tako uhljebljuju stranacki podrepashi, ali to je devijacija ideje]. Dakle, jeftina politicka demagogija je upravo zazivanje nekakvih Gradova i politickih snaga da pokrecu proizvodnju.

Gradovi, kao i te politicke snage koje zazivas, trebaju kreirati poduzetnicku infrastrukturu i poticati poduzetnicku klimu. Na raspolaganju imaju instrumente kao sto su visina stopa oporezivanja poduzetnickih pothvata, osiguravanje osnovne infrastrukture, a ne pokretanje proizvodnje.

P.S. slobodno unboldaj tekst, vecina korisnika moze procitati sto pises. Uocljivost pokusaj povecati sadrzajnoscu postova.


Moje mišljenje je da postavljanje i uklanjanje spomenika, definitivno ne bi trebao biti prioritet niti jedne gradske vlasti. Nikako mi nije bila namjera relativiziranje problema kako navodiš. Smatram da je svima u gradu Osijeku i Hrvatskoj uopće, prioritet rad i primanje plaće za isti rad. Imam puno prijatelja koji su ostali bez posla u zadnjih 12 mjeseci i boli ih pakša za spomenike i slične teme. Jedino o čemu razmišljaju je kako iservisirati sve svoje materijalne obveze i preživjeti od mjeseca do mjeseca.
Što se tiče boldanog texta, to je moj porok (svaka luda ima svoje zadovoljstvo) , jednostavno mi se tako sviđa i ne vidim zašto bi to nekome smetalo. U slučaju da boldanim slovima kršim bilo koje pravilo foruma, molim admina da mi na to skrene pažnju te ću prestati pisati boldano.

Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › ali nasa gradska vlast ... nema ni projekte, ni strateske ciljeve razvoja ... a nema cak ni ideja ni znanja kako bilo sto ostvariti
Moj komentar se nije odnosio na nasu, na sadasnju, bivse i buduce vlasti.

Ulaganja se mogu privuci, a s njima i radna mjesta, koristeci npr. porezne instrumente. Medjutim, tada ce biti manje love u kesi. A manje love u kesi znaci manje love za dzidze na koje su stanovnici ovog grada navikli - gradnje nepotrebnih i neisplativih dvorana, milijunsko financiranje sportskih klubova, milijuni macuhica i sl...

Gradjani ovog grada se trebaju zapitati sto zele - vise poduzetnika, ili vise macuhica i bolju poziciju NK Osijeka na ljestvici.

Karikirano i nategnuto, ali otprilike tako glasi nasa dvojba...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
[b]Moje mišljenje je da postavljanje i uklanjanje spomenika, definitivno ne bi trebao biti prioritet niti jedne gradske vlasti.


Za uklanjanje spomenika potrebna je 1. odluka vlasti (odnosno gradonačelnika) - 1 minuta, 2. odabir druge lokacije za spomenik - 1 dan (naravno pretjerujem), 3. organizacija prijevoza - 1 dan, 4. transport - 1 dan.

Osim odluke pod 1., sve ostalo može odraditi nekoliko od 300-tinjak zaposlenika Grada.

Dakle, kakvi prioriteti, kakve gluposti. Za uklanjanje ovog nezakonitog rugla potrebna je samo politička volja - koje nedostaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ulaganja se mogu privuci, a s njima i radna mjesta, koristeci npr. porezne instrumente. Medjutim, tada ce biti manje love u kesi. A manje love u kesi znaci manje love za dzidze na koje su stanovnici ovog grada navikli - gradnje nepotrebnih i neisplativih dvorana, milijunsko financiranje sportskih klubova, milijuni macuhica i sl...


Kada sam napisao da ova vlast polako ali sigurno kreće putem prethodne, na ovo sam mislio. Umjesto privlačenja investitora raznim olakšicama (koje uključuju i poklanjanje zemljišta), mi ćemo uređivati nekakvu zgradu kod stadiona za koju se zapravo ne zna čemu će služiti, i slične stvari. Samo da bi se građevinarima - sponzorima našlo posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2010. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›
[b]Moje mišljenje je da postavljanje i uklanjanje spomenika, definitivno ne bi trebao biti prioritet niti jedne gradske vlasti.


Za uklanjanje spomenika potrebna je 1. odluka vlasti (odnosno gradonačelnika) - 1 minuta, 2. odabir druge lokacije za spomenik - 1 dan (naravno pretjerujem), 3. organizacija prijevoza - 1 dan, 4. transport - 1 dan.

Osim odluke pod 1., sve ostalo može odraditi nekoliko od 300-tinjak zaposlenika Grada.

Dakle, kakvi prioriteti, kakve gluposti. Za uklanjanje ovog nezakonitog rugla potrebna je samo politička volja - koje nedostaje.


nisam siguran ... ali mislim da vlasnik tog spomenika nije grad.

tako da vjerujem da je u tome problem ... kako pomaknuti tudji spomenik koji ima sva potrebna dopustenja za postavljanje ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › tako da vjerujem da je u tome problem ... kako pomaknuti tudji spomenik koji ima sva potrebna dopustenja za postavljanje ?
Nije li taj spomenik postavljen bez odluke Gradskog vijeca?

Slijedom spomenute logike, ja bih mogao napraviti repliku Babinog kurca i postaviti ga na Trg pape Ivana Pavla II [ispred konkatedrale]? I nitko ga ne bi mio ukloniti jer je to ne samo moj [vlasnicki] vec i moj autorski rad. Genijalno!

Mislim, ako je tako, vec danas kupujem glinu...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2010. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
[b]Moje mišljenje je da postavljanje i uklanjanje spomenika, definitivno ne bi trebao biti prioritet niti jedne gradske vlasti.


Za uklanjanje spomenika potrebna je 1. odluka vlasti (odnosno gradonačelnika) - 1 minuta, 2. odabir druge lokacije za spomenik - 1 dan (naravno pretjerujem), 3. organizacija prijevoza - 1 dan, 4. transport - 1 dan.

Osim odluke pod 1., sve ostalo može odraditi nekoliko od 300-tinjak zaposlenika Grada.

Dakle, kakvi prioriteti, kakve gluposti. Za uklanjanje ovog nezakonitog rugla potrebna je samo politička volja - koje nedostaje.


Ja nigdje nisam rekao da spomenik treba ili ne treba ukloniti. Da je trebao ili nije trebao biti postavljen.
Sam spomenik kao takav mi ne izaziva nikakve pretjerane emocije. Međutim kopanje građana po kontejnerima, ne primanje plaće za svoj rad, iz dana u dan sve veća nezaposlenost, mi itekako izaziva emocije i zbog toga moji postovi idu u tom pravcu. Ne navlačim vodu na mlin niti jednoj političkoj opciji (HDSSB / HSP) . Trenutno me zanimaju promjene isključivo u onim aspektima koju građani najbolje ne/osjete - kruljanje u praznim želucima.

Nisam zaboravio zaboldati slova, nego mi se ta opcija trenutno ne želi uključiti i baš sam tužan .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 10:23 
Naslov:  Re: Osijek rekao DA! [spomenik Starčeviću]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno je nejasno gdje li su nestala sva ta predizborna obećanja koja su nam davali Bubalo & Co., baš neki dan na vijestima gledam... Obama se usprkos silnim kritikama izborio za svoje predizborno obećanje (reforma zdravstvenog osiguranja) iako nije imao jedinstvenu podršku čak ni unutar vlastite političke struje (demokrata)... Pitam se kada ćemo mi doživjeti da se jedan političar tako bori za svoja uvjerenja i obećanja biračkom tijelu? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: