Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek rekao DA! [spomenik Starčeviću]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hm,

Ja se uopce ne nerviram zbog ovoga. Jucer je na trgu bilo 80% ljudi koji nisu iz Osijeka, nego su dovedeni na ovaj Svjetski Sabor HSP-a. Moglo se to vidjeti po ikonografiji i odjeci, cuti po naglasku, vidjeti na licima.

Jucer je Osijek rekao NE!, a utjelovljene tog NE! ce se vidjeti na izborima. Najzalosnije u cijeloj toj prici je cinjenica da je ekipa iz HSP-a svjesna na koji nacin je dosla na vlast i jako dobro znaju da se i bez spomenika to ne bi moglo ponoviti.

Zato sada rada sto vise sranja mogu (ako se dobro pogleda, sva vaznija dogadjanja za njihova mandata su prosla u totalnom protokolarnom rasulu). Medjutim, ne trba zaboraviti ni da ovaj spomenik treba proci jos neke instance, a jedna od njih je i gradsko vijece.

Mislim da je to posljednja postaja koja moze legitimnim putem odluciti da se spomenik ukloni/premjesti.

Jučer Osijek nije rekao NE, Osijek je jučer ŠUTIO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sideshow
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 12:01 
Naslov:  Re: Osijek rekao DA! [spomenik Starčeviću]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta ćeš Poručniče,tako ti je to ovdje...
Da citiram jedan osječki band:

FP/DP
What the fuck!? I’m drawing a fucking blank here. Are we supposed to live in fear? Do we trust the murderers for fucking four more years of slavery? Have we fallen for their promises? Have we fallen for people with guns in their hands, beating their chests? A fucking four more years of slavery… I never thought we’d be so dumb. Fuck! I thought we cared a little bit more. I thought we’re ready to recognize a four more years of mockery. Disappointment! Embarrassment!
I never thought we’d be so dumb. Wait a second! Stop and think again… just for a second.

People rarely learn from their mistakes. I guess that the poor quality of life and the animal will to survive in times like these and place like here, forces them to trust the crooks, liars and thieves. Unfortunately, it happened again and the power was given into the hands of self-centered fascists. The elected gets richer and the common folk are being poked in the ribs with police clubs. If it was not that dead serious, it’d be completely absurd


Zadnja promjena: Sideshow; 14.06.2007. 13:30; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako nam i treba kad glasamo za glavasa... fino nam je skuhao djapica za rucak...

dok god ima IMBECILA koji ce glasati za glavasa i ekipu bit ce ovakvih sranja.

jos jednom cu reci IMBECILA, jer da ti ljudi imaju bar dvoznamenkasti iq, imali bi sposobnost long-term memorije, pa se ovakve stvari nebi dogadale.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se bojim da će upravo ogromno proračunsko povećanje koje je iskamčio u natezanju s Vladom đapić iskoristiti za izbore.

I ne treba biti naivan i glup da to nije tako - jer ako jedna usrana majica s koridora ili zdjelica graha motivira ljude da se identificiraju s krajnje nedemokratskom, štetnom i užasnom opcijom onda bi moglo biti gusto.

I bez autobusa iz Hercegovine.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neurozan
Offline
Ukupno postova: 27
Lokacija: essek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no pasaran
Jučer ja na središnjem Trgu A.Starčevića u Osijeku otkriven spomenik dotičnom "Ocu Domovine"...

citiram:Zabranjujem svaki spomenik i svaku javnu počast... Ja sam si spomenik ostavio u mojemu životu i u delih mojih, a narod ima na koristne stvari trošiti".
nadalje...Čemu to??? Spomenik se ahitetktonski ne uklapa na središnji Trg, bolje bi prisajao u nekome od osječkih prelijepih parkova...neki forumaši spomenik zovu "crnim reperom"...da stvar bude gora, na otvorenju i naravno fešti (pada mi na um asocijacija - panem et circenses) pjevao je Mate Bulić...Kao rođeni Osječanin - Esseker, poprilično sam zgranut cijelom zgodom..nemam riječi, žao mi je jer osobno smatram da ovako što nije duša Osijeka i njegovig građana...napominjem građana, a ne seljačina (ne mislim ovdje na vrijedne seljake) Mate Bulić u srcu Osijeka...nevjerojatno...
Svakako da će se ovaj postupak aktualne lokalne vlasti dostojno honorirati na predstojećim izborima...no i to je upitno jebo, pardon - tipfeler - jerbo, gradu gravitira jako veliki broj poluljudi vječito zadojenih takvim politićkim strukturama...teško je promjeniti svijest...moju trenutnu razjarenost i razočaranost trenutno prekida jedna zgodna ženska koja mi je došla u posjet pa mi tenzija razjarenosti polako pada....nešto drugo se diže...No, kako god ipak se nadam NO PASARAN...kad tad - Osijek vraća štih Mietteleuropskoga štiha kojeg je uvijek imao i kojem pripada...a borovina neka gori negdje jaaaako daleko...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2007. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan je napisao/la: ›
tako nam i treba kad glasamo za glavasa... fino nam je skuhao djapica za rucak...

dok god ima IMBECILA koji ce glasati za glavasa i ekipu bit ce ovakvih sranja.

jos jednom cu reci IMBECILA, jer da ti ljudi imaju bar dvoznamenkasti iq, imali bi sposobnost long-term memorije, pa se ovakve stvari nebi dogadale.

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.06.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko mladeži, pola gluho, pola slijepo.
Okupili se da vide TITA.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ja neznam čemu toliko halabuke oko spomenika?! Trg bana Jelačića ima spomenik, zašto nebi i Ante Starčević imao svoj?!
Ne vidim u čemu je problem?!


gle, nije problem u spomeniku, nego u načinu njegovog postavljanja...kao prvo, na natječaju je pobijedio sasvim drugi spomenik, a naš "dragi" gradonačelnik je bio u komisiji, ali se taj dan nije pojavio kad se odlučivalo koji će spomenik pobijediti...onda je protivno zakonu odlučio da će on postaviti taj spomenik koji se njemu sviđa...i još nam onda govori kako smo mi to htjeli...i onda nakraju ima obraza reći da je sve po zakonu

mene samo čudi zašto se autori pobjedničkog spomenika nisu žalili, tužili ih i tražili da s obzirom da je njihov spomenik pobijedio na natječaju i bude postavljen na trg

JEBIGA, ŽALI SE KALMETI! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2007. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›

mene samo čudi zašto se autori pobjedničkog spomenika nisu žalili, tužili ih i tražili da s obzirom da je njihov spomenik pobijedio na natječaju i bude postavljen na trg


Jedan od autora mi je prijatelj i znam da su se žalili, al jebi ga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Ja se bojim da će upravo ogromno proračunsko povećanje koje je iskamčio u natezanju s Vladom đapić iskoristiti za izbore.

I ne treba biti naivan i glup da to nije tako - jer ako jedna usrana majica s koridora ili zdjelica graha motivira ljude da se identificiraju s krajnje nedemokratskom, štetnom i užasnom opcijom onda bi moglo biti gusto.

I bez autobusa iz Hercegovine.


Proračunsko povećanje nema veze s Đapićem niti Osijekom. Odnosi se na Slavoniju, dakle navodnjavanje, cesta do Đakova, HŽ, itd. Osobno znam da nekoliko projekata stoji zbog netrpeljivosti između Glavaša, Đapića i Sanadera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ja neznam čemu toliko halabuke oko spomenika?! Trg bana Jelačića ima spomenik, zašto nebi i Ante Starčević imao svoj?!
Druga stvar je to što ste vi protiv HSP-a!
Glede ikonografije primjetio sam da je to stariji čovjek, vjerojatno je taj dan zakasnio na španjolsku seriju pa je malo nervozan, takvih će biti uvijek!
Imam osječaj neznam zašto, ali kad god se pojavi nešto št recimo ima neke nacionalne konotacija (čitaj: akontacije Very Happy ) vi odmah dižete halabuku?!
Ne vidim u čemu je problem?!
A treća stvar je da otkako je HSP na vlasti konačno se nešto radi u Osijeku!


Spašavaj se ko može. Barem se nešto gradi. A što to? I otkad je građevina spas? Ne treba puno trošiti riječi na projekte ove gradske vlasti, no ukratko - tramvajska pruga kojom se vozi 5 putnika, betonizacija nekoliko nekad lijepih gradskih površina, dvorana (koju će sufinancirati Vlada), kolodvor po jpp-u (oni koji ne znaju, privatnik će 30 godina ubirati prihode od svih mogućih sadržaja koje će tamo sagraditi, dakle ne samo kolodvor, sve da bi ga Đapone netom prije lokalnih izbora otvorio - vrlo skup i nepovoljan aranžman), naravno spomenik (300000 kn za feštu), i da li sam možda nešto propustio?

Sve ostalo je privatno investiranje ljudi koji su tu bili i prije Đaponea, a bit će i poslije.

Kad bi i bilo točno da se nešto gradi, pitanje je da li je baš bjesomučna gradnja najbolja potrošnja novaca poreznih obveznika. Što bi narod rekao, barem da jednu tvornicu sagrade.

Stoga pažljivo kad se ocjenjuje nečiji rad, treba biti dobro informiran.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 14:44 
Naslov:  Re: Osijek rekao DA! [spomenik Starčeviću]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije problem u izborima, problem je u LJUDIMA! Čak i da se dogodi da Đaprzlijanac izgubi vlast to nije garancija da je grad spašen daljnjeg unakažavanja i demonstracije moći. Krambina ekipa ostavila nam je radijator za uspomenu, Đapić svoj spomenik, "klupu"... Tko može garantirat da netko treći kad dođe na vlast neće ostavit uspomenu na svoju vladavinu jer tko će ga u tome spriječit? Uspomene niču po gradu, a Osijek ŠUTI!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaista ne vidim razlog zasto se stalno usporedjuju 'radijatori' i 'reper'.

nije bitno koliko se nama estetski svidja jedan ili drugi spomenik ...ili pak ne svidja.

bitna je procedura koja se mora postovati.

dakle, 'radijatori' su dobili zeleno svjetlo kakvog - takvog strucnog tjela. na nekakvom natjecaju je odabran rad, i napravio se spomenik.

reper je poceo 'dobro' s natjecajem, ali se onda teletabisu nije svidjalo sto su strucnjaci odabrali, pa je on osnovao svoju udrugu. financirao je zmajevima postavljanje rondele, da bi oni njemu pomogli u postavljanju repera i na vrlo bahat i arogantan nacin proveo svoju volju.

to dokazuje njegov primitivizam i porijeklo odakle dolazi. svu nekulturu i nedostatak kucnog odgoja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kadbasmoram
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

strippy bi ovaj put doslovno umro od smijeha kad bi vidio spomenik. gledam ga i ne vjerujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kadbasmoram
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2007. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sjecam se dana kad sam cuo da je dapic postao gradolnacelnik. bio sam na moru, javili mi tu radosnu vijest. poludio sam. gradolnacelnik mora biti puno vise, nego sto je to dapic, a na zalost i nas duuuugogodisnji kramaric.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: