Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



EU

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Za ulazak u EU!

Da!
36%
 36%  [ 11 ]
Ne!
63%
 63%  [ 19 ]
Nikad čuo, to nešto za jesti?
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 30


Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
Najljepše mi je kad se nađu pametni studenti/srednjoškolsci/aktivisti i počnu srat protiv EU. Zapravo, bilo tko bez nekakve realne zamisli, ideje i poslovnog plana srat će po EU.
Svi ostali, uključujući tu i mene trčat će otvorenim rukama prema ogromnom tržištu koje ista stvara.


sve stoji. ali.. kako se to trziste nominalno otvara, drzave clanice ima realne mehanizme zatvaranja istoga. tako da nam se opet dogadja da necemu imamo pristup (ono sto eu treba od nas) a necemu ne (ono sto eu nece/ne treba/stiti). eto, pogledaj samo mobilnost radne snage.. sve nove clanice imaju pristup trzistu rada svih starih clanica - ne.


O tržištu rada ne treba imati iluzije. Imat će koristi samo oni koji su konkurentni i struka im je deficitarna. Zasad, to su samo informatičari (s priznatom diplomom) i liječnici. Ostali mogu u inozemstvo ili kao vrhunski stručnjaci u struci (a takvih realno uopće nemamo), ili kao manuelna radna snaga. Pa tko voli.

Inače, smiješno je protiviti se ulasku u EU s pričom "pojest će nas". Sjećam se, slična spika je bila kad su Gucić i Kutle kupovali firme, kao barem se prodaje Hrvatima, ovi stranci će doći, opljačkati i zatvoriti firmu. He, he.

Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Baš, ionako ima tek jedva nekoliko firmi koje još "lokalpatrioti" nisu uspjeli razjebat i koje posluju u plusu, kakvom-takvom, a i te firme su na dobrom putu da se prodaju/razjebu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Baš, ionako ima tek jedva nekoliko firmi koje još "lokalpatrioti" nisu uspjeli razjebat i koje posluju u plusu, kakvom-takvom, a i te firme su na dobrom putu da se prodaju/razjebu


U pravu si, ima još nekoliko firmi. No pravo pitanje jest što znači prodaja strancima? Jesu li Unicredito, Intesa, uskoro BLB, Barr, Mol, Deutche Telekom i ostali uništili kupljene firme? Ili su garancija opstanka. Uvijek ima negativnih primjera, no nije najveći problem činjenica što prodajemo firme strancima (kao i sve zemlje svijeta, osim eventualno SAD-a, Japana, i Njemačke). Problem je što ne stvaramo, nego smo obični potrošači. Ne stvaramo jer smo neobrazovani, a i oni obrazovani mahom su pogrešno i preširoko obrazovani, nismo navikli na konkurenciju, izrazito smo korumpirani, ne odveć radišni, itd. I što EU čini nego traži da se te stvari promjene, siromasi im ne trebaju. Netko je spomenuo Bugarsku i Rumunjsku. Jest, loši su, lošiji od nas, ali kakvi su tek bili prije početka postupka pridruživanja EU? Zar su Bolonjski proces, reforma pravosuđa, mirovinskog sustava, poljoprivrede, eliminacija gubitaša, smanjivanje korupcije, niska inflacija, i druge stvari podpomognute od EU loše?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Sir, vrhnje, pršut i kulen očito. Jer o tome raja valjd' samo i razmišlja. A i Thompson to kaže, dakle mora da je istina!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Kakve li gluposti, EU će nas pojesti. Što će to točno pojesti?


Sir, vrhnje, pršut i kulen očito. Jer o tome raja valjd' samo i razmišlja. A i Thompson to kaže, dakle mora da je istina!


Nije to Tomspon, nego onaj jadnik Nenad Ivanković. Da bi se par mjeseci poslije prodao Bandiću za mjesto u Zg holdingu. No šteta je učinjena, izgleda da su neki ljudi i povjerovali toj priči o siru i vrhnju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi moji lege i legice...

podjite malo van iz hrvatske.... porazgovarajte s ljudima, pitajte ih kako je kod njih... nemate pojma gdje zivite!

a eto, mogu reci da mi je zao sto ste pripadte onom starom soju ljudi koji voli gledati u negativnosti, poteskoce i lazi iz medija... koji vjeruje sve sto mu se serivra... zao mi je sto nemate volje za korak naprijed, nego je lakse sjediti kod kuce, kukati i vikati kako nista ne valja... svatko ima pravo da izabere kojim ce putem ici...

sto sto medju vama ima ljudi koji ne volite sto ste hrvati i sto vam je do vlastite guzice najvise stalo... ja ne mogu nista... opet je vas slobodan izbor! ali onaj tko domovinu voli , ne da ju za nista na svijetu.

nemam se volje niti se osjecam prozvan opravdavati pred ikime...

naprijed mozeonaj covjek koji ima vizije, koji zna sto hoce od zivota, i koji se ne boji biti populjvan od besposlicara!

zato sretno vam bilo! Smile

dragi moji lege i legice!
i veliki pozdrav iz hrvatske

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
canyon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super leptir, koliko ti imaš godina, 16? Zvučiš kao da se još nisi susreo sa stvarnim životom u Hrvatskoj.
Ako si stariji jesi li se uspio zaposliti? znaš li kako se ljudi osjećaju kada imaju završen fakultet, završe dodatne tečajeve, ulože tisuće kuna u obrazovanje i dane učenja i mučenja da bi nešto postali i na kraju im mjesto oduzme netko podoban čiji roditelji su baš u onoj stranci u kojoj trebaju biti. E vidiš ako si bio vani onda znaš da se tamo vrednuje znanje a ne podobnost i stranačka i druga pripadnost. Kažeš da pitamo ljude kako im je vani, bolje ti pitaj obične ljude kako im je ovdje. Nekima se možda i čini da žive dobro ali su zaboravili da sve te kredite moraju i vratiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 19:27 
Naslov:  Re: EU
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje nestade 1% u anketi? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
A gdje nestade 1% u anketi? Very Happy
Uzeo Glavaš za Sanadera! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la (Pogledaj post): ›

sto sto medju vama ima ljudi koji ne volite sto ste hrvati i sto vam je do vlastite guzice najvise stalo... ja ne mogu nista... opet je vas slobodan izbor! ali onaj tko domovinu voli , ne da ju za nista na svijetu.



Znači... kada Hrvatska, lijepa naša domovina, uđe u Europsku uniju (najveće zlo koje postoji, gore od šesnaest hitlera zajedno) postat ćemo dio jedne velike zajednice u kojoj svi pričaju istim jezikom i u kojoj nas tjeraju da zaboravimo na sve naše, kulturu, običaje i slično? Ja volim Hrvatsku, ali reci ti meni, kada je odlučim na referendumu (za koji se nadam se će napraviti) zaokružiti DA za Europu, dakle, poboljšanje cijelog svog životnog standarda, nove mogućnosti i mnoge pogodnosti, nasuprot nekoliko minusa, ja sam u trenutku zaokruživanja DA, prodao svoju zemlju? Izdao ju? šta ja onda postajem kvisling?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

canyon je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si stariji jesi li se uspio zaposliti? znaš li kako se ljudi osjećaju kada imaju završen fakultet, završe dodatne tečajeve, ulože tisuće kuna u obrazovanje i dane učenja i mučenja da bi nešto postali i na kraju im mjesto oduzme netko podoban čiji roditelji su baš u onoj stranci u kojoj trebaju biti.


lega moj... radio sam i radim poslove koji mi se pruze... nisam puno biro... kad ti treba novac radis i ono sto ne volis...
ljudi su navikli ustajat u 8 i vozit se autom na posao... i naravno da je onda tesko placat kredite i gorivo... (imam takvih prijatelja)
a ima toliko prekrasnih primjera ljudi koji su uspjeli... kako? zrtvom lego... nije lako bilo nikad nece nikad ni biti (osim za sinove tih glavonja koje i sam spominjes)... ali oni me ne zanimaju...
moj lega, zavrsio faklutet... ekonomiju u osijeku... i nije sjedio kod kuce i trazio poslove u bankama i drugim velikim firmama... nego je prvo prao prozore (a ima diplomu)... onda je godinu dana radio kao dostavljac u pekari... pa prodavo pvc stolariju za jednog privatnika... itd... danas radi u drzavnoj firmi... nije se zalio ni zapomago... nego je radio... i nemojte mi reci da se ne moze dobiti posao bez stele... NIJE ISTINA... meni nikada nije trebala... uostalom stari mi i nije netko tko ima veze, a familije nemam koja bi me gurala... ali burajz moj, poso je poso... pa cak i kad je placa losa... iskoristi to da naucis nesto... to ce ti kasnije vrijediti puno vise... ulozi u tecajeve i nauci... i ja trenutno krecem na jedan... ali ne ocekujam zbog toga odmah mjesto u nekoj vleikoj firmi... ono sto ti treba jest da se dokazes... a ne papiri...
kad sebe shvatis kao najveci kapital onda ulazes u sebe, da steknes znanja (na faksu i tecajevima), i da steknes iskustva (radeci...), a i poznanstva... kad sam sebe budes vidio kao malu vlastitu tvrtku... onda mozes napredovati... i ne podcjenjivati niti jedan posao...
lego moj... radio sam za placu od 10kn po satu... ali kad radis takav poso... onda nije placa ono za cim ides, vec znanje i iskustvo!

i zato necu slusat da se ne moze... MOZE SE!
i znam da ima ljudi koji ne mogu.... i zele i trude se, ali ne ide im... ali krenit ce... no treba biti odvazan... to je (istina) lakse nama mladima... ali moze se...
prije jedno godinu dana sam u vlaku upozno jednog lika... iz vk.. on je s deckima otvorio svoju firmu. prodavali su kompjutere i opremu u vk. medjutim kada je dosla konkurencija (hg spot, vemil...) znali su da se ne mogu odrzati. i sta su napravili? prodali. i krenuli dalje! on je otvorio vlasitu putnicku agenciju i to za istocne destinacije (rusija...), ali on ima petlje... i hoce raditi takve ljude treba saslusat, i od njih uciti.

nasa drzava ti daje tolike beneficije i potice te da otvaris svoje poduzece... ali nas covjek to ne zeli. lakse mu je odraditi od 8 do 4 i onda doci kuci i ne misliti na posao, ne pokazati nikakvu ambiciju, i naravno da onda tesko napreduje...

jos jedan moj lega ima vocnjake u baranji... lik je star ko ja, a ima svoju firmu i radi. zaposlio je covjeka... putuje po sajmovima... nakandno je upisao fask u pozegi (to neko vocarstvo sta ti ja znam)

nas jedini probelm je sto se bojimo novih stavri... i sto je tako tesko ulagati u sebe... a znam i ja da je... ali isplati se!


Zadnja promjena: super_leptir; 17.09.2007. 22:30; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: › Ja volim Hrvatsku, ali reci ti meni, kada je odlučim na referendumu (za koji se nadam se će napraviti) zaokružiti DA za Europu, dakle, poboljšanje cijelog svog životnog standarda, nove mogućnosti i mnoge pogodnosti, nasuprot nekoliko minusa, ja sam u trenutku zaokruživanja DA, prodao svoju zemlju? Izdao ju? šta ja onda postajem kvisling?


lega glasaj po svojoj savjesti... i onda ces biti ono sto jesi... i tko ti moze reci drukcije?

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: