Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GISKO: Izložba "Austr-i-ja bogata poviješću 1848. –1945" = "Öster-reich an Geschichte 1848-1945"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65758
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2019. 11:42 
Naslov:  GISKO: Izložba "Austr-i-ja bogata poviješću 1848. –1945" = "Öster-reich an Geschicht
30.11.2019. 10:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povodom 10. Dana austrijske kulture u Osijeku, Austrijska čitaonica Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, Austrijski kulturni forum Zagreb i Odsjek za njemački jezik Filozofskog fakulteta u Osijeku, u subotu, 30. studenog 2019. godine s početkom u 10.00 sati organiziraju svečano otvorenje izložbe "Austr-i-ja bogata poviješću 1848. –1945" = "Öster-reich an Geschichte 1848-1945". Otvorenje će biti upriličeno u svečanoj auli Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

Izložbom se "Austr-i-ja bogata poviješću 1848. –1945." željela prikazati raznolika i opsežna slika austrijske povijesti na temelju 12 tematskih područja, kao što su arhitektura, žene u prošlosti, Habsburška Monarhija kao višenacionalna država, holokaust, umjetnost, književnost, medicina, glazba, politika, sport, znanost i prehrambene navike. Studenti su Odsjeka za njemački jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku iz ovih područja sami izabrali teme za svoje plakate. Pritom se vodilo računa da se, osim kronološkog principa, uspostave i poveznice s Austrijom i sa sadašnjosti. Povijest je uvijek naracija, tj. pripovijedanje. Ne radi se o nečemu što se jednom dogodilo, već se povijest uvijek prezentira polazeći od sadašnjosti. Poput mozaika, posjetitelji mogu pojedine dijelove sklapati u cjelovitu sliku i uspostavljati međusobne veze. Izložba je izrađena dvojezično, na njemačkom i na hrvatskom jeziku.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: