Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Učitelji štrajkaju da bi dobili veće plaće, a što će dobiti učenici?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65758
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2019. 11:04 
Naslov:  Vox populi: Učitelji štrajkaju da bi dobili veće plaće, a što će dobiti učenici?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već nekoliko tjedana traje štrajk u osnovnim i srednjim školama diljem Hrvatske, no kako smo već pisali, od ponedjeljka u štrajk kreću i učenici!

Prije dva dana na e-mail redakcije javila nam se učenica (podaci poznati redakciji) kojoj je dosta štrajka učitelja, a nakon njezinog pisma stiglo nam je još jedno pismo 'ogorčene' učenice koje vam prenosimo u cijelosti..

Vox populi: od ponedjeljka počinje i štrajk učenika!

Javlja vam se još jedna ogorčena učenica. Sad kad vidim da nisam jedina koja ima takvo mišljenje nije me strah. Učitelji štrajkaju da bi dobili veće plaće, a što će dobiti učenici? Štrajkaju i zbog uvjeta rada, i jer je teško raditi s djecom, ali oni očito ne znaju da s djecom TREBA ZNATI RADITI. Govore kako su učenici "bezobrazni", "neodgojeni", "neposlušni"..., ali to što profesori i učitelji dolaze na sat neraspoloženi, a onda se iskaljuju na nama, ignoriraju nas kada im postavimo pitanje pa se žale kako nam gradivo nije jasno i kako su ocjene loše je "uredu". Da ne pričamo o tome da smo mi još DJECA, da smo još nemirni i nezreli.

Kada pričamo o tome da učitelji dolaze neraspoloženi na sat, ne angažiraju se i ne trude da nas nešto nauče i da nam nešto objasne, nitko im ništa ne smije reći jer ipak, oni su UČITELJI, ali kada su učenici neraspoloženi, imaju neki problem i nisu zainteresirani za nastavu učitelji im prijete bilješkama, jedinicama, a ponekad se prijetnje i ostvare. I ne, ne možete reći da to nije istina jer postoje učitelji izuzetci koji znaju raditi sa učenicima i oni se nikada ne žale na loše ponašanje učenika jer ZNAJU RADITI SA DJECOM, nažalost nema ih puno. I to nije stvar jednog ili dvoje učenika, nego je takva situacija sa svih 500 učenika u školi ili koliko ih već ima. Ja sam profesorici hrvatskog jezika rekla da je neću i ne želim nadoknađivati štrajk jer ga ja nisam ni tražila na što mi je ona odgovorila "Škola je bila otvorena i ti si mogla doći sve dane štrajka", ali u razgovoru s učenicima iz drugih razreda koji su došli u školu kada se štrajkalo sam saznala kako nisu obrađivali nikakve nastavne jedinice i došli su tek toliko da budu zbrinuti.

Učitelji koji u svom poslu moraju sjediti, pisati, održati nastavu i ne padne im vlas s glave, i još dobar dio učitelja ne radi svoj posao kako treba, žale se i traže veće plaće, a što je s onim ljudima, neki od njih su i naši roditelji koji rade "i petke i svetke", muče se cijeli dan na nekom gradilištu, u kuhinji, u tvornicama itd... I neki imaju duplo manje plaće od učitelja, i boli ih svaka kost i svaki mišić kada se vrate s posla, ali svejedno prije nego što legnu u krevet imaju vremena za objasniti svojoj djeci gradivo iz škole JER IM NJIHOVI UČITELJI NISU OBJASNILI.

Kada se učitelji vrate iz škole može ih boljeti samo glava zbog njihovih hirova. Ako spomenemo učiteljima da mi ne bi trebali nadoknađivati školu praznike i vikende jer bi trebali biti sa svojim obiteljima oni će reći kako smo mogli iskoristiti štrajk za druženje sa obitelji, ali zaboravljaju da naši roditelji NE ŠTRAJKAJU, nego rade da bi nam mogli osigurati školovanje, pribor za školu, kupiti knjige, ali zašto kad mi u školu ni ne idemo.

Dokaz da učitelji imaju i više novaca nego što im je potrebno je to što imaju skupe mobitele sa 4 kamere na kojima su i pod satom pa smo se tako i uvjerili, nose markiranu obuću i odjeću, ali ne Adidas ili Nike, nego na primjer Dolce&Gabanna, Gucci, i slični brendovi, da ne govorimo o njihovim skupim autima koji puno troše. Naravno za sve to imaju novaca, ali se žale na premale plaće. Eh, ovako bi mogla pisati još dva sata, ali nadam se da je ovo dovoljno da shvatite neke stvari, i da, ovo nije samo izmišljotina i hir neke tamo učenice, nego istina i onako kako stvari zapravo stoje.

Želim ostati anonimna, i ispričavam se ako nešto nisam dobro napisala, ili imam pravopisnih grešaka, UČITELJICA ME NIJE NAUČILA.






Tekst: Osijek031.com
Foto: Ilustracija


Pročitajte i..
Vox populi: od ponedjeljka počinje i štrajk učenika!
Štrajk u školama ide dalje; danas nema nastave u cijeloj Hrvatskoj
Štrajk se nastavlja - u ponedjeljak nema nastave u školama Osječko-baranjske županije
Najavljen štrajk profesora i učitelja u OBŽ
Štrajk prosvjetara se nastavlja - Danas nema nastave u školama OBŽ-a
[VIDEO] Učitelji OŠ Darda otpjevali štrajkaški bećarac
Štrajk se nastavlja - sindikati objavili da u ponedjeljak nema nastave u cijeloj Hrvatskoj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: