Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



djeca prošlog stoljeća

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: › padnes i oderes koljeno pa ga dezinficiras obicnom vodom is onog istog crijeva...
koji ste vi bili amateri... gradske pickice... pravi frajeri su na ranu stavljali "hajducku travu"... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › ...ali nismo bili debeli zato sto smo smo se STALNO IGRALI VANI Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici, skrivaèa, planova, klisa, spekulanja, partizana i nijemaca, 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i...

ah daaa, bila su to vremena!! da da, nego neki dan odem na basket nakon stooo godina i dođem na igralište, a tamo Shocked ... gledam jel dobro vidim...nemogu vjerovat Glavom o zid ...mali igra nogomet i SLUŠA MP3, kao neke finte baca osijek031.com smile osijek031.com smile jadna ta djeca!! baš mi ih žao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › skupljali smo puževe po grmlju tek da se nešto radi, pa ostavili u poklopljenoj kanti.
Uh... ratovi mrava... u onim posudicama za Benko (kakao) bi prenosili crne mrave na zuti mravinjak i onda satima k'o telad blejali kako se aktivira obrambeni mehanizam mravinjaka, kako se stvaraju fronte, proboji, ratovi... juriiiiiis!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2007. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › ...ali nismo bili debeli zato sto smo smo se STALNO IGRALI VANI Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici, skrivaèa, planova, klisa, spekulanja, partizana i nijemaca, 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i...

ah daaa, bila su to vremena!! da da, nego neki dan odem na basket nakon stooo godina i dođem na igralište, a tamo Shocked ... gledam jel dobro vidim...nemogu vjerovat Glavom o zid ...mali igra nogomet i SLUŠA MP3, kao neke finte baca osijek031.com smile osijek031.com smile jadna ta djeca!! a da nepričam da klinci imaju mobitel u prvom razredu, mp3...ma katastrofaaaaaa

baš mi ih žao! osijek031.com smile -------- osijek031.com smile ------- osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš je lijepo!
Nekih stvari se sjetiš stvarno kad pročitaš ovako nešto..
Sad nemaš ni drvo na koje bi se mogao pentrati jer sve odrežu i zabetoniraju!!! UaAaaaA..

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Mungos,

jeste i žabe dresirali kao moja seka?

ma ne možeš se svake budalaštine odmah ni sjetiti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2007. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Allende je napisao/la: › padnes i oderes koljeno pa ga dezinficiras obicnom vodom is onog istog crijeva...
koji ste vi bili amateri... gradske pickice... pravi frajeri su na ranu stavljali "hajducku travu"... ;-)


Pravi frajeri su to zapisavali....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › @Mungos,
jeste i žabe dresirali kao moja seka?
ma ne možeš se svake budalaštine odmah ni sjetiti.
Ti seka dresirala i buhe?

Nismo dresirali zabe, ali smo gustere razapinjali na kriz od pruca.

Allende je napisao/la: › Pravi frajeri su to zapisavali....
Hm, pravi frajeri nemaju vremena za zapisivanje, terba netko sve to i prozivjeti... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: › @Mungos,
jeste i žabe dresirali kao moja seka?
ma ne možeš se svake budalaštine odmah ni sjetiti.
Ti seka dresirala i buhe?

Nismo dresirali zabe, ali smo gustere razapinjali na kriz od pruca.


Znači mučili ste jadne guštere. Sad će se javiti neka udruga za zaštitu životinja i reći da i nismo mogli drugačiji ispasti... Smile
Dečki s Juga su pekli skakavce i jeli, to znam.

Hm, mislim da nije dresirala buhe. Ali nešto u tom stilu spada u 19. stoljeće kad je mali Tesla krijesnice ili tako neke bube "upregao" zavezao da se vrte u krug.

Da, palili smo kube, pisali perunikama po cesti umjesto kredom...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Znači mučili ste jadne guštere.
To je bilo u znanstvene svrhe... ne bi Turci onako dobro znali nabijati na kolac da nisu vjezbali na gusterima...

Citat: › Dečki s Juga su pekli skakavce i jeli, to znam.
Ne sjecam se da sam ih bas probao, ali se sjecam da smo pekli i da fino mirise kad se peku. Mislim da je to bilo one godien kad je bila ona neka navala skakavaca (valjda africkih)...

Citat: › Da, palili smo kube, pisali perunikama po cesti umjesto kredom...
Da, da... paljenje kuba i kacenje o bicikl... ili izrada onih maski za bicikl (sto su se stavljale na korman) od pregradnih kartona kutija s ostrom cugom, crtanje brzinomjera i slicnih picaboca... haha, sad se sjetih...
Brat (stariji) je vudren na art, pa sam njemu davao da mi to iscrtava... pravio je odlicne maske, toliko dobre da su ih redovito drugi krali s mog bicikla... sve dok jednom na dnu jedne nije napisao "Tko ukrade - majmun i dobit ce batina!"... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Hehe, kolaci od blata, eh, eh... prvi romanticni dozivljaji me vezu upravo za njih i pecenje kolaca od blata... samo sto ih nezahvalna kuja nije htjela jesti, psmtr! ;-)

Jel' se mi odnekud znamo? ;-) Imam i ja slična iskustva Embarassed
Ja sam jela ugljen, igrala se s kuglicama iz kugličnih ležajeva, skakala preko gume po cijele dane na suncu i nikad nisam dobila sunčanicu!
Međutim, igrala sam se s Barbikama, a ponekad bi cijelu dnevvnu sobu prekrivao improvizirani Barbikin stan - sama sam pravila namještaj od tkoznačega, šivala robicu, izmišljala scenarije... Ali nisam imala Kena Sad
I bila sam kraljica u kockanju sličicama! osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Karabit, moja jadna gluha baba. Vjecno trazenje dobrog "Y" materijala za pracke, razbijeni prozori na ekonomskoj, plava guzica...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

pa preskakanja gume, graničara, iskopavanja skrivenog blaga, krađe cvijeća po susjednim vrtovima (tonijeva bako sori... Embarassed ) koje smo ponosno nosili našim mamama, a one ne bi znale bi li nas ljubile ili tukle...

igracki smo imali malo, i nisu nam ni trebale, jer mašta je radila sto na sat... a kad bi dobili koju, a to je bilo rijetko, znali smo se veseliti... danas su djeca samo u stanju bit žalosna ako slucajno nesto ne dobiju... a kad dobiju, radost i interes traju koliko i skidanje ambalaze s igracke... uostalom ista stvar je danas i s nama odraslima... Sad

kad sam ja bila mala, vjecno je bilo bar neko djete vani na ulici... danas kad mi dode mali necak nema nikog... bas nikog... maleni se nema s kim igrat... a inače živi u Londonu a tamo je još gore... i ja se pitam di su ta djeca jer znam da ih ima u ulici, iako ih skoro nikad ne vidim...


Zadnja promjena: Poppy; 23.05.2007. 21:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaaah te torte od blata...i igranje rata, zvonjenje po kućama i bezglavo bježanje, pa onda seciranje žaba, jednom smo čak bolesnog vrapca (koji je pao s krova) liječili tako da smo zdrobili tabletu (ko da je važno koju) i stavljali mu u kljun osijek031.com smile ...sjećanja samo naviru...trčanje kroz polja pšenice (ili kukuruza) i crvenilo popraćeno žestokim svrabom po nogama isss..

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2007. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...uh kad bi ja sad poceo nabrajati....ipak sam ja bio dosta godina u prošlom stoljecu... Cool
...al evo barem jedan dio.....
krenimo sa životinjama... Smile
....žabe su redovito bile meta iživljavanja....i to u smislu kad se uhvati žaba.....gurne joj se slamcica u usta....i napuše....tako da bude kao balon.....i onda po mogucnosti baci u neki kanal sa vodom...a ona ne može potoniti... Smile ....ako smo imali srece pa uhvatili koju zmiju onda smo našli komad tvrde žice....po mogucnosti žbice od bicikla.....te isto kroz usta gurnili žicu....tako da se ne može se savijati dok gmiže........ Cool

...a od ostalih igara najzanimljivije su igre bile kad je kukuruz narastao.....hmmm te igre su definitivno bile zanimljivije što smo bili stariji.... Cool
....pa onda izrada onih puški na kukuruz....kad se zaveže nekoliko gumica i ukrade mami ili susjedi štipaljka i napravi puška......a svaka nova godina je bila popracena sa kilogramima karabita....(cak postoji i milicijski zapisnik o jednoj takvoj novoj godini).....

sve u svemu.....eh ta mladost....tko to može platiti..... Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: