Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na Trg stižu tri kamene gromade teške 16 tona?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Slažete li se postavljanjem spomenika dr. Anti Starčeviću na Trgu?

Da
25%
 25%  [ 53 ]
Ne
61%
 61%  [ 127 ]
Svejedno mi je
13%
 13%  [ 27 ]
Ukupno glasova : 207


Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Anita_os je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: › bit ću prva koja će išarati spomenik osijek031.com smile
heheh...i meni je to palo na pamet.. Very Happy al džaba..
Na dan postavljanja spomenika, svi idemo na trg naoružani rajčicama i sprejevima!


hehe,i opet će biti otvorenje 2 puta osijek031.com smile


Samo treba pripaziti na sustav kamera vrijedan nekoliko stotina tisuća kuna.

Na kojem se nije vidjela registracija autobusa koji je uništio fontanu.

Jer je autobus bio naručen od ŽUPANIJE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › bit ću prva koja će išarati spomenik osijek031.com smile


Nemoj.

Starčević nije zaslužio, ali boga mi ako Đapić dobije spomenik, ja ti kupim sprej.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › bit ću prva koja će išarati spomenik osijek031.com smile


Nemoj.

Starčević nije zaslužio, ali boga mi ako Đapić dobije spomenik, ja ti kupim sprej.


Zašto ne?

Starčević je potpuno sporedan u cijeloj priči, a možda je zato i vizionarski tražio da mu se ne postavljaju spomenici. Da se neki marginalci ne bi preko njega junačili.

Dapače, nekakav oblik reakcije, poput šaranja, grafita, ili nekog drugog oblika neposluha, jedino je što urbana gerila poput ovdašnjih forumaša može poduzeti. No nije i malo! Samo mora biti dobro osmišljeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Starčević nije zaslužio, ali boga mi ako Đapić dobije spomenik, ja ti kupim sprej.

evo mog prijedloga za spomenik đapari... Very Happy kak vam se sviđa? sutra to šaljem u gradsko poglavarstvo, možda prihvate Smile ko zna!!
onda svi po sprejeve i šaaaaraaaj

ma joj što ja njega vollim, nema ga država rvacka!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2007. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo
to mi žao šarati

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

vidi kako je sladak osijek031.com smile

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2007. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slika i prilika našeg malog grada Embarassed

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dapače, nekakav oblik reakcije, poput šaranja, grafita, ili nekog drugog oblika neposluha, jedino je što urbana gerila poput ovdašnjih forumaša može poduzeti.


Šaranje, uklanjanje i razbijanje spomenika govori ipak o društvenom odnosu prema njemu (društvu) samome.

To jednostavno nije moj ljudski diskurs. Ja bih mogao živjeti i pored spomenika Hitleru (ajd, i Staljinu), ako će on Svjedočiti, Govoriti mladima zašto je tu, služiti kao korektiv...

A ako opravdavamo neki nasilni čin, onda opravdavamo i korak natrag, a i dajemo legitimitet svima koji ista sredstva primjenjuju protiv našeg interesa.

Zaključimo:
Šaranje po spomeniku će ti Đapić sutra na HDSSBovskom STVu i HDSSBovskom Glasu Slavonije proglasiti pojedinačnim činom vandalizma.

Mislim da bismo pokretanjem građanske inicijative, stajanjem na trgu sa zviždaljkama i prikupljanjem potpisa rekli puno više.

Nažalost, na to bi došlo 20 ljudi od svekolikog kukavnog i čemernog puka - demokrastska svijest u Osijeku je ubijena, satrta i mnogi su joj se popišali na grob.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stajanje na trgu sa zviždaljkama teško se može očekivati u ovakvoj situaciji kolektivnog straha.

No za demokratizaciju društva važan je bilo kakav aktivizam, bilo kakva reakcija sa političkom porukom ma kakve posljedice izazvala, jer treba podsjetiti da je upravo pasivnost građana omogućila Al Đaboneu da postane gradonačelnik (35% izlazak na izbore). Mislim da bi građani dobro shvatili poruku bunta protiv samovolje na trgu, a Hdssbhsphdz medija ne treba se pretjerano plašiti, o njima dovoljno govori njihova naklada i gledanost.

Vrijeme je da se nešto počne događati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="8";p="69606"]
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Šaranje, uklanjanje i razbijanje spomenika govori ipak o društvenom odnosu prema njemu (društvu) samome.

Zaključimo:
Šaranje po spomeniku će ti Đapić sutra na HDSSBovskom STVu i HDSSBovskom Glasu Slavonije proglasiti pojedinačnim činom vandalizma.

Mislim da bismo pokretanjem građanske inicijative, stajanjem na trgu sa zviždaljkama i prikupljanjem potpisa rekli puno više.

Nažalost, na to bi došlo 20 ljudi od svekolikog kukavnog i čemernog puka - demokrastska svijest u Osijeku je ubijena, satrta i mnogi su joj se popišali na grob.

istina, nebi ništa doblili sa potpisima i ostalim prosvjednim sranjima kad starčević MORA imati spomenik kojeg nije hito i vjerojatno ga ni sad ne želi(r.i.p.)
moje mišljenje je da su trebali postaviti stepenice i da [i]dj apić[/i] svaki dan na njima prica o svom dragom imenjaku ali ovo...nikamo ne vodi
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno mislim da je podrška ili protivljenje hsp-u i sličnim opcijama stvar civilizacijske razine.

Ukoliko nema nekih osobnih materijalnih interesa, obrazovani pripadnik građanskog društva jednostavno ne može podržavati mr.sc. Đapića, ma što radio. To jednostavno graniči s dobrim ukusom. Čovjek je izbačen iz hdz-a pa prelazi u hsp, pod čudnim okolnostima gine Paradžik a Paraga završava u zatvoru - Đapić postaje prvi čovjek hsp-a, mjeri klasje žita nacističkim pozdravima, lažira magisterij, itd....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Paradžika je ubio zna se tko, isti onaj tko i Blaža Kraljevića (koji je javno trubio da Hrvati i Muslimani BIH imaju jedno tijelo kojem odgovaraju Predsjedništvo BIH).
...Ma jel' to netko rekao "Tuđman"?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je moguće. No da ne pretjerujemo s analizama - poanta je, što se mene tiče, iskoristiti spomenik Đapiću za otpor Đapiću, i takvima.

Naime, da je Đapić odlučio postaviti na trg skulpturu koja je pobijedila na natječaju (bio to Starčević s puškom ili stepenice koje su zapravo pobijedile), ili pak grupu građana koja je u projektu trga za to mjesto, ja ne bi rekao ni riječ Đapiću. Samo onima u žiriju, no o ukusima se može raspravljati. Ovako to više nema veze s
ukusom i neukusom, već samo sa primitivizmom i tvrdoglavošću osobe koja smatra da je pozvana uređivati životni prostor jednog grada. Podsjeća to na Tuđmanovo mijenjanje imena Dinamu, i takve stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je moguće. No da ne pretjerujemo s analizama - poanta je, što se mene tiče, iskoristiti spomenik Đapiću za otpor Đapiću, i takvima.

Naime, da je Đapić odlučio postaviti na trg skulpturu koja je pobijedila na natječaju (bio to Starčević s puškom ili stepenice koje su zapravo pobijedile), ili pak grupu građana koja je u projektu trga za to mjesto, ja ne bi rekao ni riječ Đapiću. Samo onima u žiriju, no o ukusima se može raspravljati. Ovako to više nema veze s
ukusom i neukusom, već samo sa primitivizmom i tvrdoglavošću osobe koja smatra da je pozvana uređivati životni prostor jednog grada. Podsjeća to na Tuđmanovo mijenjanje imena Dinamu, i takve stvari.

žalosno ali istinito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super. Nas dvojica se pametno nadivanismo, sad nam samo preostaje da to omasovimo. ;-)

Ti budi premijer, ja ću bit predsjednik. Meni leži estrada. Smile

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2007. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Super. Nas dvojica se pametno nadivanismo, sad nam samo preostaje da to omasovimo. ;-)

Ti budi premijer, ja ću bit predsjednik. Meni leži estrada. Smile


Više se vidim u fondu za privatizaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: