Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: "Nešto je od te energije u zraku" - kako je jedan Puljanin doživio prosinački Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.12.2018. 20:07 
Naslov:  Vox populi: "Nešto je od te energije u zraku" - kako je jedan Puljanin doživio prosinački
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije nekoliko sati na Facebooku je osvanula zanimljiva priča kako je Robert iz Pule doživio naš Osijek tijekom adventa, odnosno tijekom prosinca.

Cijeli tekst odnosno objavu možete pročitati ovdje:
Za razliku od moje (voljene) Pule u Osijeku su ovi dani prosinca prirodni, ugodni i ljudski.

Možda je stvar u drukčijoj tradiciji, mentalitetu, klimi...ili jasnijem identitetu grada.

Ja to ne znam.

Ljudi se oko tih kućica uistinu druže a klizalište je opušteno smješteno baš gdje treba.

Tu je i mali lunapark, Mađari prodaju svoje tradicionalne kolače (dopisat ću im ime), čuvene langošice su bez jaja.

Svirao je i neki nepoznati bend.

Mladi ljudi.

Pjevačica tako mila i bez pretenzija, a pjeva lako i kreće se sjajno.

U samom centru grada razni, te po mjeri čovjeka uređeni kafići.

I nije da su svi u jednom ili dva.

Žene su vrlo lijepo odjevene i primjetno je manje muškaraca u onim kućnim trenerkama vani.

Pješački most je nestvarno lijep nad Dravom.

Još se nažalost može vidjeti i neka rana od šrapnela po fasadama.

Nešto je od te energije u zraku.

Kažu da je grad prazan koliko je ljudi otišlo (kako je onda moralo biti lijepo nekad?)
I tako. Skraćujem.

Dok Puležani još uvijek zbrajaju novce od izdavanja svojih kreveta, ovdje ljudi (i bez toga) sasvim dostojanstveno provode vrijeme u svom gradu.

Neka se nitko ne ljuti.

Mojih pet centi.
...
P.S. Uljanikovci, ovaj se tekst ne odnosi na vas niti na ekipu Sa(n)jam knjige






Tekst: Osijek031.com
Foto: Antonela Martinčević i Dora Suk/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2018. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Advent = događanja. Razdoblje od gotovo mjesec dana je jako dugačko i teško ga je popuniti sa dovoljno događanja u relativno maloj i ekonomski slabašnoj sredini kao što je Osijek. I klizanje je događanje te je veliko klizalište dobra stvar. Bilo je i glazbenih događanja, moglo je i bolje i više, ali to sigurno košta. Razbijanje Adventa na više lokacija, čini mi se, nije bilo baš dobro. Park je bio znatno posjećenija lokacija od Tvrđe, gdje su bile samo kućice s trgovinama i jedina zanimljivost koju sam vidio: simpatični Djed Mraz na saonicama sa motokultivatorom umjesto Rudolfa. Trgovine ne smetaju ali Advent ne mogu biti samo trgovine. Sve u svemu čini mi se bolje nego lani, ali još uvijek skromno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: