Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Karta Osijeka - Google Maps

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
horvat23
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2008. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › Što misliš zašto sam odustala od geodezije?upravo zbog tog dotičnog profesora,inače bi sad bila na geodetskom faksu u zagrebu...ono što sam napisala gore je ono što sam saznala od mojih što sada rade u katastru i određenim geodetskim firmama,dok jedni za 2000kn ubijaju se na terenu,neki za 4000kn tu i tamo pridrže trasirku i zajebavaju se,recimo moj lega iz razreda,svake godine dva popravka kod dotičnog profesora,pao par puta na maturi i on se zaposli kao geodet,a imao je jedva 2 iz matematike,kaže ništa ne radi...sjedi za kompjuterom cijeli dan,igra igrice na netu i za to bude plaćen...dok legica crnči cijeli dan na suncu ili po snijegu i jedva dobije 2000kn...prekovremenih sati ima puno koji uopće nisu plaćeni...
davorccc je napisao/la: ›
Vidim da nisi baš u geodeziji puno radila. Nema veze, naučićeš.

radila sam na praksi malo a i kad smo mjerili po gradu to su sve bila namještanja,jer smo točne podatke dobijali od starijih generacija tako da je bilo nemoguće išta raditi Very Happy a i ti to dobro znaš,još k tome kad su cijeli dan bila mjerenja i računanja,dotični profesor je sjedio u kabinetu,jeo slanine i luka i uživao u rakiji i nije imao vremena provjeravati nas radnike Very Happy...a još k tome,nije bilo dovoljno instrumenata za nas sve,tako da smo imali neke prastare,ako se ne varam teodolite koji čim je malo sunca bilo nisi ništa mogao mjeriti....a o retktifikaciji da ne pričam...strašno nešto...i on uopće nije obraćao pažnju na to..
a ona druga profesorica (m.b-v) je sve kontra njega radila,tako da smo neke stvari morali na dva sasvim drugačija načina raditi...s njom smo bili u jednoj geod.firmi gdje su geodeti radili na kako ti kažeš starudijama od karata i baš je izgledalo da to rade preko volje jer ne možeš brate mili precrtavati krivo,primjerice imala je cura neki put i sad ne sjećam se kako se to zove Wink uglavnom drugom bojom ide preko toga,tj.trebala bi ići preko toga,bez zumiranja ona mrtvo ladno par mm pokraj iscrta..ok to na prvi pogled nekome tko ne zna šta ona radi izgleda normalno al kad se ti malo bolje zagledaš u to i zumiraš vidiš da je falšala skoro cm i to nju ne jebe ni 5 % i nek ona taj plan/kartu proslijedi dalje takvu kakvu je napravila,zatim položajni opis neke točke(27.obr ak se ne varam) kakav su nam dali od tamo,ne možeš se snaći,kao prvo točke su krivo iscrtane,dođeš na teren i stvarno ne moš naći točku,lancem/vrcom izmjeriš sve frontove i dijagonale do te točke,ali te točke nema...ili je ima ali s preke strane ceste....strašššno...
e sad da ne odlazim u offtopic iako smo već na neki način otišli Wink ta dotična profesorica nam donese karte u tom nekom određenom mjerilu i ti to nacrtaj...ali ne precrtat stavljajući svoj hamer na prozor 36-tice i pikiranje šestarom Wink nego ti da koordinate i nema šanse da dobiješ jednako kao njeno,i čija je tu onda greška?ako nas 5 dobije identično a njeno je drugačije mi dobijemo 1 osijek031.com smile
uglavnom,ima dobrih geodeta,primjerice naš dotični profesor,ali on nije više u formi Very Happy ali ove godine izlazi iz škole odlična generacija koja bi mogla srediti malo to sve...Sad mi ti reci pošto vidim da radiš u struci,tko je kriv što je 50 % karata krivo nacrtano,jel one idu na pregled nekome ili to stvarno kak napraviš-napraviš?samo da napraviš a kakve će posljedice biti ko ga jebe?
ps dok sam pisala ovo sjetila sam se onih dana pred ispite iz geodezije kad sam 10 sati dnevno štrebala dijelove teodolita,nivelira i rektifikaciju cjevne libele osijek031.com smile a da ne pričam o namještanju poligonskog vlaka osijek031.com smile


Morao sam se prijaviti da komentiram ovaj komentar tvoj djevojko draga...da imas imalo iskustva u geodeziji znala bi zasto je sve to tako...molim te nemoj pricati o onome sto neznas...Dragutin Obradović i Marija Blaško Vidosavljević su sasvim dvije razlicite osobe...da se razumijemo a zasto su planovi takvi kakvi jesu trebat ce ti iskustva da skuzis...bez uvrede..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: