Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Karta Osijeka - Google Maps

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 0:57 
Naslov:  Karta Osijeka - Google Maps
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Google street view Osijek! Pronađite svoju kuću, ured, omiljenu klupu!


Nakon nedavno osvježene detaljne satelitske slike Osijeka, Google Maps me je opet ugodno iznenadio. Sada su tamo ucrtane hrvatske ceste, ulice, pa cak i nazivi ulica u vecim hrvatskim gradovima.

maps.google.com

Osijek:
http://maps.google.com/?ie=UTF8&z=13&ll=45.554088,18.679676&spn=0.074767,0.160675&om=1

Evo vam jos jedan zgodan IP whois tool koji koristi Google Maps:
http://www.ip-adress.com/

I jedan cool alat za mjerenje udaljenosti (prije svega za šetnju). Izracunat ce vam duzinu puta od tocke do tocke na mapi i onda to mozete poslati kao link.

http://www.gmap-pedometer.com/

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2007. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e vrlo lagan način da zaviriš drskom neprijatelju u dvorište Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2007. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malo su loše ucrtane ulice u Osijeku...npr Vinkovačka piše na mjestu Trpimirove

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2007. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo je i vrijeme... Mrska im konkurencija već dugo ima nazive ulica u Os-u, čak su im 'drive-from' i 'drive-to' objašnjenja dobro napravljena:

http://tinyurl.com/25gd26

Btw: 'Jovanovac'??? WTF? Od koga su oni podatke uzimali?!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...u Višnjevcu neke ulice nisu ucrtane....a što se tice satelitske slike.... ovo je slika za svekoliko pucanstvo......kako onda izgledaju satelitske slike za vojne potrebe....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2007. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su nazivi od 90- 95 kada su neki domoljubi krojili nazive sela (Sveta Ana , Jelenovo, itd)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Btw: 'Jovanovac'??? WTF? Od koga su oni podatke uzimali?!


To se i ja pitam, a prijmjetio sam da na srpskoj wikipediji da je sve hrvatsko ili bosansko negativno portretirano, kao da je 1992.
Moja teza: Pogledaj malo Google Earth... "Riječki zaliv", "Brioni", "Podravska Slatina"... I a tu ne da nije kraj, nego nisam ni počeo kako valja.

Kako mi hrvatsko-srpski i njegova politika kao aspekt bratstva i jedinstva ide na kurac, ne mogu vam opisati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd bar je netko ustupio karte Zemlje i to besplatno.
Mislim da je suvišno zamjerati na sitnim pogreškama.
Koliko dođe fotosnimak Osijeka u mjerilu 1:2000?
200000 kuna, da napomenem samo Osijek.
A gdje je cijeli svijet.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam jeste li vidjeli karte i planove u katastru?strašne su..kako mogu krivo ucrtati dijelove grada???mene bi bilo sramota da netko uzme kartu koju sam ja osobno nacrtala u AutoCadu i da kažu da ne valja..svaka čast ljudima koji tam rade...i onda još uzmu novce za svoj prekrasni uradak...ili ga pošalju na net i osramote se Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Te karte su rađene prije 40-50 godina.
pogreške postoje - bilo ih je i bit će.
problem je u ljudima, matorci su na visokim položajima koji odbijaju tehnologiju, premalo mladih na tim mjestima da to pokrenu ( mislim na visokim položajima).
U Osijeku se još crta po planovima, a ne u ACad-u zbog gore navedenih razloga.
Naravno kad se neki plan koristi više puta on se isprlja i uništava.
Da je više novaca, bilo bi to drugačije.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kad sam bila na praksi u jednoj osječkoj firmi dali su stare planove i karte da lijepim...alo?kakva je to praksa?ima i novih karata koje su krivo napravljene,nisu stare samo u pitanju...sa karata sam gledala svoju ulicu i svoju kuću,primjerice oznake za kanalizaciju nisu bile na pravim mjestima.znam da ima kanalizacija ispred moje kuće lijevo od oznake za plin,na karti je ucrtano da je desno...ljudi su znali prijetiti jedni drugima,a znam i za jedno ubojstvo u donjem gradu zbog krivo ucrtanih parcela..te karte su bezvezne..katastar je naš jako loš...koliko sam puta tamo bila,vidjela te karte,vidjela kako se prave,i na koji način uzdržavaju....strašno...
davorccc je napisao/la: ›
problem je u ljudima, matorci su na visokim položajima koji odbijaju tehnologiju, premalo mladih na tim mjestima da to pokrenu ( mislim na visokim položajima).

evo ti primjer moj profesor u srednjoj školi.dipl.ing geod. stari prdonja ima 75 godina i još predaje...a kompjuter ne zna upaliti...i kod njega se sve prostoručno crta,dok kod drugog profesora od 25 godina sve se u autocadu crta....i taj stari profesor od 75 godina je išao u školu skupa sa skoro svima iz one firme gdje sam imala praksu...dođeš tamo,kao da si upao u dom umirovljenika...i te drhtave stare ruke kao mogu pravilno crtati karte i planove..straššššno...
davorccc je napisao/la: ›
U Osijeku se još crta po planovima, a ne u ACad-u zbog gore navedenih razloga.

zavisi gdje...u privatnim geodetskim firmama prave se već nove karte....a u većim firmama se koriste one starudije od karata s kojih ne možeš ni pročitati mjerilo a kamo li koje je mjesto ucrtano...a zaista nije problem nacrtati kartu nekog mjesta,ok osijeka ali višnjevac,josipovac i ova okolna sela to se sredi za dva dana ako ne i manje....uz dobar timski rad,može se,samo što se našim geodetima to ne da Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj lik je meni predavao, znam sve.

Nije to tako lako kao što misli. Upravo radim komasaciju Tvrđavice, tako da ima sranja. Ali svejedno se kretalo od starih planova, ali se izmjerila Tvrđavica, tako da će to biti u digitalnom obliku.
U privatnom firmama se također koriste starudije.
Vidim da nisi baš u geodeziji puno radila. Nema veze, naučićeš.
A ovo zadnje što si rekla to ti traje malo duže.
Jedan plan se može napraviti za 1 tjedan x broj listova u katastarskoj općini. NPR. Osijek ti ima 120 listova, Tvrđavica 7, Čepin oko 90, Tenja oko 40 itd itd. ( to se samo odnosi na digitalizaciju, ali to ti nedaje točne podatke, tako da svejedno treba proći izmjera)

dva dana ako ne i manje....uz dobar timski rad,može se,samo što se našim geodetima to ne da
Nebudi smiješna, neradi ništa što ti nije plaćeno.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2007. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što misliš zašto sam odustala od geodezije?upravo zbog tog dotičnog profesora,inače bi sad bila na geodetskom faksu u zagrebu...ono što sam napisala gore je ono što sam saznala od mojih što sada rade u katastru i određenim geodetskim firmama,dok jedni za 2000kn ubijaju se na terenu,neki za 4000kn tu i tamo pridrže trasirku i zajebavaju se,recimo moj lega iz razreda,svake godine dva popravka kod dotičnog profesora,pao par puta na maturi i on se zaposli kao geodet,a imao je jedva 2 iz matematike,kaže ništa ne radi...sjedi za kompjuterom cijeli dan,igra igrice na netu i za to bude plaćen...dok legica crnči cijeli dan na suncu ili po snijegu i jedva dobije 2000kn...prekovremenih sati ima puno koji uopće nisu plaćeni...
davorccc je napisao/la: ›
Vidim da nisi baš u geodeziji puno radila. Nema veze, naučićeš.

radila sam na praksi malo a i kad smo mjerili po gradu to su sve bila namještanja,jer smo točne podatke dobijali od starijih generacija tako da je bilo nemoguće išta raditi Very Happy a i ti to dobro znaš,još k tome kad su cijeli dan bila mjerenja i računanja,dotični profesor je sjedio u kabinetu,jeo slanine i luka i uživao u rakiji i nije imao vremena provjeravati nas radnike Very Happy...a još k tome,nije bilo dovoljno instrumenata za nas sve,tako da smo imali neke prastare,ako se ne varam teodolite koji čim je malo sunca bilo nisi ništa mogao mjeriti....a o retktifikaciji da ne pričam...strašno nešto...i on uopće nije obraćao pažnju na to..
a ona druga profesorica (m.b-v) je sve kontra njega radila,tako da smo neke stvari morali na dva sasvim drugačija načina raditi...s njom smo bili u jednoj geod.firmi gdje su geodeti radili na kako ti kažeš starudijama od karata i baš je izgledalo da to rade preko volje jer ne možeš brate mili precrtavati krivo,primjerice imala je cura neki put i sad ne sjećam se kako se to zove Wink uglavnom drugom bojom ide preko toga,tj.trebala bi ići preko toga,bez zumiranja ona mrtvo ladno par mm pokraj iscrta..ok to na prvi pogled nekome tko ne zna šta ona radi izgleda normalno al kad se ti malo bolje zagledaš u to i zumiraš vidiš da je falšala skoro cm i to nju ne jebe ni 5 % i nek ona taj plan/kartu proslijedi dalje takvu kakvu je napravila,zatim položajni opis neke točke(27.obr ak se ne varam) kakav su nam dali od tamo,ne možeš se snaći,kao prvo točke su krivo iscrtane,dođeš na teren i stvarno ne moš naći točku,lancem/vrcom izmjeriš sve frontove i dijagonale do te točke,ali te točke nema...ili je ima ali s preke strane ceste....strašššno...
e sad da ne odlazim u offtopic iako smo već na neki način otišli Wink ta dotična profesorica nam donese karte u tom nekom određenom mjerilu i ti to nacrtaj...ali ne precrtat stavljajući svoj hamer na prozor 36-tice i pikiranje šestarom Wink nego ti da koordinate i nema šanse da dobiješ jednako kao njeno,i čija je tu onda greška?ako nas 5 dobije identično a njeno je drugačije mi dobijemo 1 osijek031.com smile
uglavnom,ima dobrih geodeta,primjerice naš dotični profesor,ali on nije više u formi Very Happy ali ove godine izlazi iz škole odlična generacija koja bi mogla srediti malo to sve...Sad mi ti reci pošto vidim da radiš u struci,tko je kriv što je 50 % karata krivo nacrtano,jel one idu na pregled nekome ili to stvarno kak napraviš-napraviš?samo da napraviš a kakve će posljedice biti ko ga jebe?
ps dok sam pisala ovo sjetila sam se onih dana pred ispite iz geodezije kad sam 10 sati dnevno štrebala dijelove teodolita,nivelira i rektifikaciju cjevne libele osijek031.com smile a da ne pričam o namještanju poligonskog vlaka osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.05.2007. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Instrumente sam ja sve rektificirao sa pogreške od 1 minunte na par sekundi. Kad sam bio 3 ili 4 godina.
Ako znaš struku i raditi neće biti problema sa zapošljavanjem, jer ti sve ide preko preporuke.

Što se tiče GOOGLE MAPS, sve što je besplatno je dobro, suvišno je zamjerati na sitnim pogreškama.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.05.2007. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj looooool ko je radio ovu kartu, pa je napiso čepinska cesta... koja ne postoji Very Happy vec se zove sv Leopolda Bogdana Mandica

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: