Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ravnopravnost spolova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jel' to pošteno?

Jok, žene trebaju kraće raditi i prigovarati o neravnopravnosti
30%
 30%  [ 4 ]
Jest, eto im sad njihove ravnopravnoće
69%
 69%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 13


Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: › Gledaj globalno a ne samo nase prostore.

crazyrider je napisao/la: ›
Da sam si rekao u Njemackoj !!! Dovoljno receno !

odluči se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
crazyrider je napisao/la (Pogledaj post): › Gledaj globalno a ne samo nase prostore. Zene koje razmisljaju samo o tome da se dobro udaju su ili ljene zene ili zene koje dolaze iz neimastine pa ce da urade sve za bolji zivot
Kod nas je to cest primjer zene koje unistavaju imidz sposobnih i vrijednih zena koje ne ovise o muskarcu i bas zbog takvih zena drustvo misli da smo manje sposobne od muskaraca - Ovo baziram samo na prostore Balkana.


Pogresno - upravo one iz neimastine najvrjednije rade i njihov glas ne cujemo, a one koje stalno slusamo su kokoske koje kokodacu o teskim kucnaskim poslovima, a zive same, mame im cuvaju djecu, rastavljene su i u pravilu kad im ode jebac i sponzor, pocinju ih tlaciti svete misli o polozaju zena u drustvu.

Sponzoruse dolaze iz urbanih sredina, rijetko iz ruralnih. Sponzorstvo je univerzalni moralno prihvaljiv vid prostitucije.

Danas te svaka druga zena osine pogledom ako joj otvoris vrata, izvuces stolac ili rasiris kaput, ali zato 80% njih raspravljaju o tome sto su dobile, sto im je kupljeno, gdje su bile...

Drage zene, odlucite se.

I mozda da s borbom za prava pocnete iz svojih redova. Malo se konsolidirajte.

Problem ženskih prava nije moguće rješavati na onom području s kojeg ona ne proistječu. Ne može se zakonom ispravljati nešto krivo utkano u kolektivnu svijest.


Uopce mi nije jasno o cemu ti pricas, zene koje ostavi jebac ili sponzor pa kasnije promovisu zenska prava??? Tko uopce prica o takvim zenama?? Pricam o zenama koje se bore za svoja prava, koje su uspijesne u svom poslu, koje su dobre majke a ne neke kako ti quotiras "kokoske" koje nisu sposobne za zivot, pricam o zenama koje nemaju takav "luksuz" da imaju pravo na svoje misljenje i na svoj glas.

A zene kojima ti otvaras vrata, izvuces stolac, sipas vino vjerojatno to ne zasluzuju i nemaju osnovnu kulturu ako te "osinu" pogledom.

Upravo moj point te zene koje raspravljaju o poklonima, koja je dobila auto, silikone u grudima i usnama ili kojoj je momak kupio "trenericu" su zene koje dolaze iz neimastine ili koje ne zele da nadju posao da bi si to same mogle prijustiti...Eh te unistavaju imidz dobrih i uspijesnih zena ! I zbog takvih zena ti imas takvo misljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
crazyrider je napisao/la: › Gledaj globalno a ne samo nase prostore.

crazyrider je napisao/la: ›
Da sam si rekao u Njemackoj !!! Dovoljno receno !

odluči se.


pa kako ti mozes da usporedjujes muslimanke u njemackoj i muslimanke recimo u iranu ili saudiskoj arabiji?

Ako imaju ista prava u njemackoj kao i doma , molim te prosvjetli me jer ja izgleda da nisam onda tako upucena kao ti !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
Ti,si žena pa zašto se mučiš takvom teškom literaturom,zar nisu članci o dijetama,šminjkanju i recepti za žensku domenu! Wink

a zašto ti sjediš za kompjutorom kad možeš lijepo pišati na zid u ćošku? to ti i onako predstavlja veće zadovoljstvo, a i primjerenije je tvom i intelektualnom statusu.

A,zašto lijepo ne bi pročitala moje prethodne postove ovovoj temi umjesto da se ovako obrušiš na posljednji,ponekad se ljudi izražavaju sarkastično da bi lakše dokazali apsurdnost nekih izjava.Nemoj napadati ako nisi upućena u cijeli topic.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: ›
pa kako ti mozes da usporedjujes muslimanke u njemackoj i muslimanke recimo u iranu ili saudiskoj arabiji?

Ako imaju ista prava u njemackoj kao i doma , molim te prosvjetli me jer ja izgleda da nisam onda tako upucena kao ti !!!

u npr. njemačkoj im jesu izjednačena prava na razini države, ali većina njih ipak nema tih prava unutar obitelji, jer je to dijelom nametnuto njihovim odgojem i njihovom kulturom, ali je isto tako i njihov izbor, jer pristaju na to! one uvijek mogu odlučiti da će otići iz obitelji koja ju sputava i samostalno se probijati kroz život. ali je to teži način, pa se malo njih odlučuje na to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
Ti,si žena pa zašto se mučiš takvom teškom literaturom,zar nisu članci o dijetama,šminjkanju i recepti za žensku domenu! Wink

a zašto ti sjediš za kompjutorom kad možeš lijepo pišati na zid u ćošku? to ti i onako predstavlja veće zadovoljstvo, a i primjerenije je tvom i intelektualnom statusu.

A,zašto lijepo ne bi pročitala moje prethodne postove ovovoj temi umjesto da se ovako obrušiš na posljednji,ponekad se ljudi izražavaju sarkastično da bi lakše dokazali apsurdnost nekih izjava.Nemoj napadati ako nisi upućena u cijeli topic.

ok, oprosti, oprosti, čitala sam samo zadnje 3 strane... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se malo skrenulo s teme,dovijeka će postojati muško-ženska prepucavanja,ali nitko ne gleda kako će odluka o produženju radnog vijeka stvarno utjecati na ekonomsko stanje.Naime,zaboravlja se podatak da su više od 60% nezaposlenih u ovoj državi upravo žene,krnulo se skroz naopako,umjesto da se pokušavaju smanjiti tako visoke brojke nezaposlenosti žena ,ovom odlukom će se još i povećati taj broj.Nije problem u onim zaposlenjima(koja su minorna)gdje žene rade u dobrim uvjetima rada,već se postavlja pitanje kako će žena dočekati tu mirovinu radeći (jer tamo radi većina žena) u trgovačkim centrima,slabo plaćenim industrijskim pogonima-da li će poslodavci zadržati ženu stariju od 45 godina na tako iscrpljujučin radnim mjestima gdje su radne kvote najbitnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
crazyrider je napisao/la: ›
pa kako ti mozes da usporedjujes muslimanke u njemackoj i muslimanke recimo u iranu ili saudiskoj arabiji?

Ako imaju ista prava u njemackoj kao i doma , molim te prosvjetli me jer ja izgleda da nisam onda tako upucena kao ti !!!

u npr. njemačkoj im jesu izjednačena prava na razini države, ali većina njih ipak nema tih prava unutar obitelji, jer je to dijelom nametnuto njihovim odgojem i njihovom kulturom, ali je isto tako i njihov izbor, jer pristaju na to! one uvijek mogu odlučiti da će otići iz obitelji koja ju sputava i samostalno se probijati kroz život. ali je to teži način, pa se malo njih odlučuje na to.


Da ok to je u Njemackoj, gdje imaju izbora jer postoji zakon o ljudskim pravima ali vecina ih to nece jer opet ili ne mogu iz razloga sto ce ih obitelj odbaciti ili ne smiju.

Ali sto u drugim drzavama, u drzavama gdje su one rodjene i iz kojih su se iselile da dosle u Njemacku ili neku drugu evropsku drzavu ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: ›
Ali sto u drugim drzavama, u drzavama gdje su one rodjene i iz kojih su se iselile da dosle u Njemacku ili neku drugu evropsku drzavu ???

ne mogu vjerovati da ti se toliko mora crtati! moraju se htjeti boriti za svoja prava! to je prvo i osnovno! i one i svi drugi koji smatraju da im pripada nešto čega nemaju! dok god pasivno pristupaju tome, čekajući da to netko drugi riješi, ništa od toga! da živimo u idealnom svijetu, toga ne bi bilo, ali, jebiga, ne živimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
crazyrider je napisao/la: ›
Ali sto u drugim drzavama, u drzavama gdje su one rodjene i iz kojih su se iselile da dosle u Njemacku ili neku drugu evropsku drzavu ???

ne mogu vjerovati da ti se toliko mora crtati! moraju se htjeti boriti za svoja prava! to je prvo i osnovno! i one i svi drugi koji smatraju da im pripada nešto čega nemaju! dok god pasivno pristupaju tome, čekajući da to netko drugi riješi, ništa od toga! da živimo u idealnom svijetu, toga ne bi bilo, ali, jebiga, ne živimo.


Ti ne razumijes da zene u tim drzavama ne mogu da traze nikakva prava, ne smiju iz razlicitih razloga, kao sto su bice sramota za obitelj, vlast im ne dozvoljva...nije to kao Evropa gdje svako sada ima pravo glasa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad muškarci budu rađali neka se jave

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad je ta tema bila.. kod hloverke na novatv..

nisam pazljivo slusao/gledao jer je bilo previse kokooodaaaaa Smile ali vidjeh na kraju odgovor na ono pitanje... inace 80+ posto je glasalo da zena treba krace raditi.

eto, i sta se onda vi zene bunite ? vidite da je raja uz vas Smile

il to mozda prikazuje ko to ustvari sjedi u na kauč i bulji u kojekakve kvazi emisije tipa ove (da ne spominjem potrosnju krzenih zivotinja na zvanje emisija!!! a opcenito klafranje na tel da ne spominjem), pa one neke sapunice itd..

dok.. mi muzjaci vani radimo ko crnci u polju pamuka da bi vi mogle prebacivat programe Razz

eto vam ga na ! Razz

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvari idu nabolje, t.j. prema jednoj nasilnoj ravnopravnosti:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,4,19,pretucena_djevojka,71052.jl

A što se dogodi kad se proskribira "ravnopravnost" i "kvote ravnopravnosti" pokazuje i slučaj iz Vukovara.
Erudtskim sporazumom Tuđmanin je potpisao i jamčio da će u javnim poduzećima biti 33% posto Srba.
Danas statistike pokazuju da je stopa Srba debelo viša, što povlači neželjena pitanja i otvara prostor za daljnje sporove.

I muškima i ženskima nedostaje kućnog, školskog i civilnog odgoja.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2007. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: ›
Ti ne razumijes da zene u tim drzavama ne mogu da traze nikakva prava, ne smiju iz razlicitih razloga, kao sto su bice sramota za obitelj, vlast im ne dozvoljva...nije to kao Evropa gdje svako sada ima pravo glasa.

ne da mi crkva, ne da mi vjera, ne da mi odgoj, ne da mi obitelj, ne da mi ovaj ili onaj... uz sve te silne isprike za pasivnost ni ne zaslužuju bolje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
crazyrider je napisao/la: ›
Ti ne razumijes da zene u tim drzavama ne mogu da traze nikakva prava, ne smiju iz razlicitih razloga, kao sto su bice sramota za obitelj, vlast im ne dozvoljva...nije to kao Evropa gdje svako sada ima pravo glasa.

ne da mi crkva, ne da mi vjera, ne da mi odgoj, ne da mi obitelj, ne da mi ovaj ili onaj... uz sve te silne isprike za pasivnost ni ne zaslužuju bolje!


iz ovoga zakljucujem da si se u zivotu uglavnom sa sponzorusama susretao...

ali malo objektivnosti i razumjevanja ne bi skodilo... ( pri tom ne mislim na sponzoruse, vec na potlačene žene)

a kod smo već kod sponzoruša... to je zakon ponude i potražnje... kolko sponzoruša, tolko i sponzora... a oni su ti koji te kokoši financiraju... pa ne znam sad ko je tu glup.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: