Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ravnopravnost spolova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jel' to pošteno?

Jok, žene trebaju kraće raditi i prigovarati o neravnopravnosti
30%
 30%  [ 4 ]
Jest, eto im sad njihove ravnopravnoće
69%
 69%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 13


Autor Poruka
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: ›
sto znaci ako nam je jos samo potrebno 40 godina da uvjerimo ljude da glasaju za zenu i da jedna zena ima kvalitete da vlada drzavom i nije tako puno.


ma za 40 godina mozda uvjerita naciju da bi zena mozda eventualno mogla pobjedit u big bradru osijek031.com smile

btw, a sto reci.. to JE tako.. ali kad pogledamo da je na svijetu 51% zena... sta ne glasuju za svoje ? opet se vracam na onu konkurenciju.. e pa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uzmi u obzir da od tih 51% žena u svijetu, određeni dio njih još uvijek nema prava glasa u određenim zemljama.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2007. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›

opet te neka gadno otkantala sinoć, a? zajebano je to kad si dugo suh... nakupi se frustracije..


je. priznajem. ajd mi ti, zivota ti, pomozi. pliz ? Smile

ma šta ću ti ja, evo forum pun oralno-nezadovoljenih djevojčica koje žele svoja iskustva dijeliti sa svima nama... vjerujem da su one raspoložene i željne novih poznastava i iskustava Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›

mislim da toj temi ipak ne treba prilazit toliko površno.


ma ok, ali da bi zene nesto postigle; trebaju to zeljeti i raditi nesto sto ih vodi u tom smjeru. a zasto se zemskinje vole dobro nasminkat, dobru bleku obuc, dobro se udat, odnosno razvest ?? zasto ne rade nesto da za svoj boljitak/probitak u drustvenim strukturama ? ok, mali broj to radi.. i vjerujem da imaju iste sanse (mozda cak i vece) uspjeti kao i muskarci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›

opet te neka gadno otkantala sinoć, a? zajebano je to kad si dugo suh... nakupi se frustracije..


je. priznajem. ajd mi ti, zivota ti, pomozi. pliz ? Smile


nitko ti ne može pomoći kao što možeš sam sebi

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=7258

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›

ma šta ću ti ja, evo forum pun oralno-nezadovoljenih djevojčica koje žele svoja iskustva dijeliti sa svima nama... vjerujem da su one raspoložene i željne novih poznastava i iskustava Smile


ti mi se svidjas Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › joj što volim kad se ovako počne pametovati...

poštujem žene i smatram da nema mjesta diskriminaciji ili neravnopravnosti po bilo kojoj osnovi.

ali kad mi se počne nabacivati da do tisućuosamstoove i tisućudevetstoone žene nisu radile ovo ili ono, nekako mi se nametne pitanje: tko je kriv za to? jesam ja? nekako se ne osjećam krivim, valjda sam šovinistička svinja. a ako si žene kroz cijelu ljudsku povijest nisu bile izborile za pravo da rade ili ne rade nešto, valjda to nisu dovoljno željele ili nisu bile sposobne za to. to se jednako tako može odnositi i na muškarce u nekim drugim stvarima.


Zenama nije bilo dozvoljeno da nista rade,cak ni da se obrazuju. Cim su zene pocele da idu u skole i da vide vece stvari u zivotu pocele su da se bore za svoja prava.

Ako samo uzmemo nase bake i pra bake za primjer, one nisu smijele u nasoj drzavi da kazu nista svekru ili suprugu a kamoli da idu da se bore za zenska prava.

Pa pogledaj samo Islamske zemlje, gdje su zene i dan danas ugnjetavane zbog primitivizma.Zene se tamo pokrivaju od ostalog svijeta, u nekim drzavama cak sto nemaju paravo ni da izaberu sa kim ce da provedu ostatak zivota samo iz razloga jer musko drustvo peovladava O zaposlenju mogu samo da sanjaju jer prvo im muz ne dozvoljava da izadju iz kuce bez njega a drugo niko ih nece zaposliti ako nemaju suglasnost muza ...a cim si o nekom financijiski ovisan onda se njemu moras i "pokoravati"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galadriel je napisao/la (Pogledaj post): › Uzmi u obzir da od tih 51% žena u svijetu, određeni dio njih još uvijek nema prava glasa u određenim zemljama.


I to nije bez vraga! Kod nas žene imaju pravo glasa, da bi one koje se udaju za dinaridne čobane glasovale kako im muž uvrti uglavu.

Žensko pravo glasa u nas samo multiplicira ionako disciplinirano biračko tijelo nazadnih politčikih opcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako samo uzmemo nase bake i pra bake za primjer, one nisu smijele u nasoj drzavi da kazu nista svekru ili suprugu a kamoli da idu da se bore za zenska prava.


U kojoj to "našoj" državi? U mojoj pradomovini, prostitucija je bila legalna, imale su staž, mirovinsko, išle na preglede i savjetovale mušterije o zdravlju.
U Osijeku se do uspostave K-S-VHS moglo pošteno kurvati, a Ćevapovićeva je bila Četvrt crvenih svjetiljki.

Onda je došla prva Jugoslavija i na račun fiktivnog izjednačavanja prava, ukinula neka muška, umjesto proširila ženska.

I takvo je stanje i danas, ništa bolje za muškarce od 1918.!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la: ›
Pa pogledaj samo Islamske zemlje, gdje su zene i dan danas ugnjetavane zbog primitivizma.Zene se tamo pokrivaju od ostalog svijeta, u nekim drzavama cak sto nemaju paravo ni da izaberu sa kim ce da provedu ostatak zivota samo iz razloga jer musko drustvo peovladava O zaposlenju mogu samo da sanjaju jer prvo im muz ne dozvoljava da izadju iz kuce bez njega a drugo niko ih nece zaposliti ako nemaju suglasnost muza ...a cim si o nekom financijiski ovisan onda se njemu moras i "pokoravati"

svojedobno sam upoznao neke obrazovane muslimanke koje žive u njemačkoj, imaju liberalne poglede na život, ali svojim izborom nose tradicionalnu islamsku odjeću. dakle, generaliziraš na temelju svojih predrasuda vezanih u ovom slučaju za način odijevanja koji se tebi ne sviđa ili nije uobičajen u tvojoj kulturi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nezadovoljne žene su same sebi krive. i one prije i ove danas.

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Poppy je napisao/la: ›

mislim da toj temi ipak ne treba prilazit toliko površno.


ma ok, ali da bi zene nesto postigle; trebaju to zeljeti i raditi nesto sto ih vodi u tom smjeru. a zasto se zemskinje vole dobro nasminkat, dobru bleku obuc, dobro se udat, odnosno razvest ?? zasto ne rade nesto da za svoj boljitak/probitak u drustvenim strukturama ? ok, mali broj to radi.. i vjerujem da imaju iste sanse (mozda cak i vece) uspjeti kao i muskarci.


Pa zar ne rade na tome? Gledaj globalno a ne samo nase prostore. Zene koje razmisljaju samo o tome da se dobro udaju su ili ljene zene ili zene koje dolaze iz neimastine pa ce da urade sve za bolji zivot
Kod nas je to cest primjer zene koje unistavaju imidz sposobnih i vrijednih zena koje ne ovise o muskarcu i bas zbog takvih zena drustvo misli da smo manje sposobne od muskaraca - Ovo baziram samo na prostore Balkana. Zato je za nase muskarce teze prihvatiti da mu zena bude sef kao sto je vec neko naveo na ovom forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crazyrider
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: London
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
crazyrider je napisao/la: ›
Pa pogledaj samo Islamske zemlje, gdje su zene i dan danas ugnjetavane zbog primitivizma.Zene se tamo pokrivaju od ostalog svijeta, u nekim drzavama cak sto nemaju paravo ni da izaberu sa kim ce da provedu ostatak zivota samo iz razloga jer musko drustvo peovladava O zaposlenju mogu samo da sanjaju jer prvo im muz ne dozvoljava da izadju iz kuce bez njega a drugo niko ih nece zaposliti ako nemaju suglasnost muza ...a cim si o nekom financijiski ovisan onda se njemu moras i "pokoravati"

svojedobno sam upoznao neke obrazovane muslimanke koje žive u njemačkoj, imaju liberalne poglede na život, ali svojim izborom nose tradicionalnu islamsku odjeću. dakle, generaliziraš na temelju svojih predrasuda vezanih u ovom slučaju za način odijevanja koji se tebi ne sviđa ili nije uobičajen u tvojoj kulturi.


Da sam si rekao u Njemackoj !!! Dovoljno receno !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›


ma za 40 godina mozda uvjerita naciju da bi zena mozda eventualno mogla pobjedit u big bradru osijek031.com smile

btw, a sto reci.. to JE tako.. ali kad pogledamo da je na svijetu 51% zena... sta ne glasuju za svoje ? opet se vracam na onu konkurenciju.. e pa..


to stoji. to je nešto u ženskoj prirodi i vjerojatno se neće nikad promijenit.

ali treba razlikovat dvije stvari; jedno su zakonska prava žena i muškaraca koja trebaju bit jednaka, odnosno tako usaglašena da omogućavaju ravnopravnost oba spola, istovremo štiteći različitost njihovih ( prije svega obiteljskih) uloga.


a druga stvar su odnosi među pojedincima gdje se svatko sam bori za uspjeh, poštovanje... i na kraju krajeva nekakvu sreću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crazyrider je napisao/la (Pogledaj post): › Gledaj globalno a ne samo nase prostore. Zene koje razmisljaju samo o tome da se dobro udaju su ili ljene zene ili zene koje dolaze iz neimastine pa ce da urade sve za bolji zivot
Kod nas je to cest primjer zene koje unistavaju imidz sposobnih i vrijednih zena koje ne ovise o muskarcu i bas zbog takvih zena drustvo misli da smo manje sposobne od muskaraca - Ovo baziram samo na prostore Balkana.


Pogresno - upravo one iz neimastine najvrjednije rade i njihov glas ne cujemo, a one koje stalno slusamo su kokoske koje kokodacu o teskim kucnaskim poslovima, a zive same, mame im cuvaju djecu, rastavljene su i u pravilu kad im ode jebac i sponzor, pocinju ih tlaciti svete misli o polozaju zena u drustvu.

Sponzoruse dolaze iz urbanih sredina, rijetko iz ruralnih. Sponzorstvo je univerzalni moralno prihvaljiv vid prostitucije.

Danas te svaka druga zena osine pogledom ako joj otvoris vrata, izvuces stolac ili rasiris kaput, ali zato 80% njih raspravljaju o tome sto su dobile, sto im je kupljeno, gdje su bile...

Drage zene, odlucite se.

I mozda da s borbom za prava pocnete iz svojih redova. Malo se konsolidirajte.

Problem ženskih prava nije moguće rješavati na onom području s kojeg ona ne proistječu. Ne može se zakonom ispravljati nešto krivo utkano u kolektivnu svijest.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: