Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi kućni ljubimac - tvor?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.03.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al kad su slatki ti tvorići...


_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.03.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de nemoj mi tvora dovesti u susjedstvo, bolje si ti stvarno nadi nekog koji smrdi ko tvor, mozes ti njega i setat na uzici,briga nas. al imat tvora ko ljubimca neznam odakle ti to pada na pamet, nemas 10 godina,vec 20. al i pricala si da imas neke teske starce da ti daju zabrane, neznam kak bi reagirali na tvora u kuci, ajd bolje razmisli malo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.03.2007. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a pogledaj kaki je cakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnn

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kromosom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Antigua and barabuda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2007. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › Evo ovako su završili moji prijašnji kućni ljubimci...

-pas-ne sjećam se baš dobro jer sam bila mala kad sam ga imala,jednom prilikom nakon moga izazivanja me ugrizao za stomak pa je završio kod babe i dede na selu i dan danas je tamo...
-mačke-uglavnom su ili zbrisale ili ih je auto pregazio jer sam imala ludu babu koja je često ostavljala vrata od kapije otvorena...
-ribice-isto kad sam bila manja,netko je srušio akvarij pa se razbio a ribice završile kod susjede..
-kornjače-su bile krasne kad su bile male,a kad su narasle morale su ići u zoo...
-jež-također odlutao zbog moje lude babe..
-papiga-imala moždanu kap ili srčani,ljuljala se i samo srušila na dno krletke....
-hrčak-je još živ ali je pojeo partnericu...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


razmisli o tome, raspitaj se po forumima o ljubimcima jer nije sve jednostavno kako izgleda. čitao sam o njima, treba dosta pažnje kao i svim životinjama. ja sam kupio kornjače dobro se educirao o njima i sada uživaju. nemoj ništa uzimati bez znanja jer je to sam mučenje žibvotinje. isto da si se prije kupnje kornjače raspitala malo vidiila bi da će jednog dana male lijepe kornjačice postat zvijeri od 25 cm.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2007. 20:15 
Naslov:  Re: novi kućni ljubimac-tvor???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preslatki su... Zasto ne? Ako imas novaca za kupiti im sve sto treba i dovoljno vremena da ne bude tužan, puno volje za naučiti ga svašta..super! I ja bi nešto takvo, ali bas i nisam doma pa bi jadan umro od tuge..a baš da ga nosim sa sobom uvijek..nema smisla Rolling Eyes
Ja sam imala zamorca pa sam uvijek imala grižnju savjesti kad bi ga ostavljala samog..a nemam uvijek živaca i volje za maziti ga ili šta već..Sad nažalost ne mogu imati ništa takvo jer imam nesocijaliziranog terijera koji ne bi bio ni malo nježan prema bilo čemu malom dlakavom!
Vjerujem da se tvorovi mogu naručiti ako ih nema, u Pet centru. Probaj vidjeti.
Evo par informacija;

Većini ljudi se na spomen riječi „tvor“ u glavi stvori slika crne životinje podignutog kitnjastog repa i sa bijelom prugom duž leđa. Obično u toj mentalnoj slici crno bijeli reponja lansira mlaz smrdljive tekućine prema neprijatelju. Ta simpatična dvobojna zvjerčica je zapravo smrdljivac. Tvor je nešto sasvim drugo. Tvor i smrdljivac nisu jedna te ista životinja. Pripadaju istom rodu zvijeri, ali su članovi dviju različitih porodica.
Tvorovi su mesožderi, pripadaju među zvijeri i u prirodi se hrane malim glodavcima, žabama i ptičjim jajima. Zbog svojeg simpatičnog izgleda vrlo su privlačni kao kućni ljubimci. No, izgled, kao što je poznato, nije dovoljan. Kao i svaki kućni ljubimac i tvor ima svoje specifične potrebe. Ukoliko niste spremni prilagoditi se tome, nemojte kupovati tvora za kućnog ljubimca!
Tvorovi u prosjeku žive oko 7-8 godina, mogu živjeti i dulje, a nažalost, i kraće – radi niza bolesti kojima su podložni, te radi lošeg držanja i postupanja, te nekvalitetne i neprilagođene prehrane.

Prije nego se odlučite na nabavku tvora, potrebno je znati neke osnovne činjenice :

· Tvorovi mogu gristi i većinu je potrebno socijalizirati kad ih se nabavi

· Pobrinite se doznati imate li u blizini veterinara koji je educiran o tvorovima i aktivno radi s njima

· Potrebno ih je redovno cjepiti protiv štenećaka koji je smrtonosan za njih. Cijepi se sa 8 tjedana starosti, pa još jednom sa 12 tjedana, a potom otprilike svakih 18 mjeseci

· Mesojedi su i zvijeri, a ne glodavci kao što mnogi pomisle kad ih vide. Zato ih treba hraniti kvalitetnom hranom za tvorove (Totally Ferret) koja mora biti dostupa 24 h dnevno. Svježa voda mora biti dostupna 24 sata dnevno

· Ženke treba kastrirati kad navrše oko 5 mjeseci jer, za razliku od pasa i mačaka imaju produljen ciklus tjeranja, uslijed čega može doći do bolesti koštane srži i smrti (kastracija – kirurško odstranjivanje jajnika, jajovoda i maternice to sprečava)

· Svi tvorovi, a osobito mužjaci, IMAJU specifičan miris koji se uvelike smanjuje kastracijom. Krivac za taj miris su žlijezde u koži koje pod djelovanjem hormona luče masnoću. Kastracijom životinja gubi velik dio mirisa.

· Tvorovi imaju analne žlijezde iz kojih, kad su prestrašeno, mogu ispustiti tekućinu neugodnog mirisa

· Potrebno je prilagoditi životni prostor u kojem će se kretati kako se ne bi zavukli iza nekog kućanskog aparata pošto se jako vole zavlačiti i u najmanje rupe (1,5 cm x1,5 cm)

· Očekuje vas i kupnja kaveza koji će tvoriću služiti za spavanje i boravak kada niste kod kuće i ne možete nadzirati njegovo kretanje i igru. Tvorovi su velike spavalice, spavaju i drijemaju čak do 20 sati dnevno, pa im zato treba lijep i velik prostor koji će objediniti i spavaonicu i blagavaonicu i toalet. Kavez mora biti dalje od radijatora, prozora i izvora buke (TV i sl...)

ima svašta i ovdje:
Tvor kao kućni ljubimac

PS:Ruana se buni a pogle joj avatar! Laughing

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.03.2007. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema veze,makar mi zasmrdio cijelu sobu ja ga želim imati...al mi nije jasno zašto spava 20sati na dan..to mi je malo pretjerano...

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2007. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ti oni podaci nisu baš vjerodostojni, i onaj iz crtića i onaj sa slike su tvorovi samo što je jedan sjevernoamerički , a drugi europski. Po navikama su slični našim kunama i lasicama, znači prije bi pojeo nešto krvavo nego otvarao konzervu. To za analke je istina, pa i psi ih imaju zar ne. A bila je neka emisija na TV-ju, gdje su došli snimati tvora koji je nakon 2 min zdimio u woofer, i kao dodji mali dodji. Quratz nije htio van ni kad su raspalili baseve, kad drugi kadar tip totalno drukcija frizura, a vani drugo godišnje doba. Tolko o buci, beštija se zavuče tamo gdje je sigurna. I ne zaboravite to nije kučni ljubimac to je zvijer, a i štetočina jer će iz obijesti izgristi sve što mu dođe pod zube.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.03.2007. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Mislim da ti oni podaci nisu baš vjerodostojni, i onaj iz crtića i onaj sa slike su tvorovi samo što je jedan sjevernoamerički , a drugi europski. Po navikama su slični našim kunama i lasicama, znači prije bi pojeo nešto krvavo nego otvarao konzervu. To za analke je istina, pa i psi ih imaju zar ne. A bila je neka emisija na TV-ju, gdje su došli snimati tvora koji je nakon 2 min zdimio u woofer, i kao dodji mali dodji. Quratz nije htio van ni kad su raspalili baseve, kad drugi kadar tip totalno drukcija frizura, a vani drugo godišnje doba. Tolko o buci, beštija se zavuče tamo gdje je sigurna. I ne zaboravite to nije kučni ljubimac to je zvijer, a i štetočina jer će iz obijesti izgristi sve što mu dođe pod zube.


zbog tebe se počinjem predomišljati....grrr

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
energy
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj ga prijatelj ima( mislim da je jedini u osijeku), predivna je zivotinjica koja ima karakter.
nije tocno da ce izgristi stvari jer nije glodavac.nikakvu stetu ne napravi osim sakrivanja stvari, u tome uziva.
izuzetno je razigran i zanimljiv ali kao kucni ljubimac zahtjevan.morate se baviti njime bar par sati dnevno.
ne smrde nego imaju blago mosusasti miris a nikakve zljezde mu se ne vade nego se kastrira jer u vrijeme parenja malo neugodnije mirisi.
definitivno nije ljubimac za djecu i neogdovorne ljude.
"izdrzavanje" je dosta skupo jer treba veterinrsku njegu i cjepljenja kao pas a hrani se posebnom hranom za tvorove koja je puno skuplja od psecih i macjih. mora se jako paziti da ne jede voce ili povrce te slatkise jer je mesozder.
ja ga obozavam i uzivam se igrati s njim a poze kada spava su mu za umrijeti od smijeha...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tvorovi očito imaju jednu blagotvornu osobinu po forume: mame lurkere iz tame Razz

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sve vas koji volite "cakane zivotinje", a ne zelite da uginu nakon godinu dana - postoji cincila.

Postoje ljudi koji ih uzgajaju kako bih ih kasnije pretvorili u kaput Vlatke Pokos, ali ima i onih koji ih drze jer su dobri kucni ljubimci. Mekani, mazni, veseli... doduse, glodavci, stoga treba paziti na namjestaj ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.05.2007. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
eto nesto za nasmijat se:
http://www.porkolt.com/funny/seriously/ferret/jalapeno/pepper-39487.html


jadan,šta mu rade........ Sad nije smiješno....Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tvor je dobar za tjeranje dosadnih gostiju.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2007. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako nije smiješno, pa ko ga j_be radoznala. Sad više neće lizat sve što mu padne kandži :osijek031.com smile:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: