Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ovdje uopće nije riječ o prehrani i čobancima...riječ o nehumanom postupku prema životinji...za takve stvari, Grad/Veterinarska/ZOO/whoever nema novaca, zar ne?...za jedno jebeno sredstvo za uspavljivanje???...e, o tome je riječ...ako mu već nije bilo spasa...u što sumnjam...samo - nitko se još nije očitavao o svemu tome...a ima pitanja dosta: kako se uopće jelen našao tamo gdje je, zašto ga nitko nije mogao barem privatno uzeti, i TKO JE TOM PROKLETOM LOVCU UOPĆE DAO DOZVOLU DA GA UBIJE????????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kako mi se cini....i od ove price ce na kraju biti....tresla se brda rodio se miš....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2007. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › i TKO JE TOM PROKLETOM LOVCU UOPĆE DAO DOZVOLU DA GA UBIJE????????


Ti uopće ne čitaš, a onda ćeš pizditi da sam ja ovakav ili onakav! Ali dobro... napisat ću kratko.

Nitko ni ne može dozvoliti da to napraviš zato što je to zakonom zabranjeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...čitam dobro, ali nove informacije glase: lovna inspekcija je dozvolila da se jelen ubije...piše u Jutarnjem...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...čitam dobro, ali nove informacije glase: lovna inspekcija je dozvolila da se jelen ubije...piše u Jutarnjem...


Lovna inspekcija ima svoj radni djelokrug, područje i štatijaznam... Oni u gradu mogu biti samo savjetodavno tijelo. Eto.

Jebiga, u Osijeku nema nigdje kip konjanika sa sabljom da objesimo monstrume na isukanu sablju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Sa svakim ubojstvom životinje čovječanstvo pada na testu humanizma. Sa svakom ubijenom životinjom umire i borba za svjetonazore.

Ja sam još iz biologije učio da je čovjek svejed i da je prirodno da jede životinjsko meso. Možda su me krivo učili....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
Jebiga, u Osijeku nema nigdje kip konjanika sa sabljom da objesimo monstrume na isukanu sablju.

Može ih se uvijek nabiti na Waldingera ili Kolarića... uz primjenu kvalitetnih lubrikanata...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...čitam dobro, ali nove informacije glase: lovna inspekcija je dozvolila da se jelen ubije...piše u Jutarnjem...


Lovna inspekcija ima svoj radni djelokrug, područje i štatijaznam... Oni u gradu mogu biti samo savjetodavno tijelo. Eto.

Jebiga, u Osijeku nema nigdje kip konjanika sa sabljom da objesimo monstrume na isukanu sablju.


...znači, savjetodavno tijelo je reklo "pucajte" i najbliži lovac je opalio...znači li to da su oni direktni krivci?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2007. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh opet ste me uspjeli natjerat da se i ja malo preser_vam ovdje.
Ta DIVLJA životinja je ušla u urbano područje, ona je vlasništvo lovačkog društva koje ima koncesiju na tom lovištu. Isto tako da je ona uzrokovala štetu na imovini građana to isto lovačko društvo bi moralo nadoknaditi štetu. Pošto je lovac službena osoba koja ima pravo odstrijela divljih životinja logično je da ju je on odstrijelio. Policajac isto to može učiniti u slučaju kada divlja životinja ugrožava zdravlje i sigurnost stanovništva, no onda bi morao pisati izvješće o utošenom streljivu i Izvanrednom događaju. Veterinari imaju pravo uspavati takvu životinju kada to traži vlasnik iste, no životinju sputana od strane vlasnika ili držatelja. Ah da se vratimo na temu taj Jelen ili Srndać ili krava ili Srna jeste li se odlučili što je već bilo, je ozlijeđen sa otvorenom ranom u području abdomena, sa nekoliko dubokih posjekotina u području svih ektremiteta, uzbuđena i opasna po okolinu. Jedino što se moglo učiniti je operativni zahvat, eutanazija ili odstrijel. Policija nije mogla dopustiti možebitno ozlijeđivanje ljudi od strane divlje životinje, tako da veterinari nisu mogli prići takovoj životinji. Jedino logično rješenje je bilo samilosni hitac koji je opisan u zakonskim propisima kao jedna od mjera. I kakve veze ima Zoološki vrt s tom životinjom pa nije njihova. Vezano za onog lovca nije on prekršio nikakav zakon, jer nije bio u lovu. A uporaba vatrenog oružja osijek031.com smile je bila dopuštena od strane službenih osoba i bila zatražena od meritornih službi.
A čobanac je bio dobar i puklo je svih 10 litara osijek031.com smile , jedino mi se čini da od ovog jelanka meso qurtza ne valja jer je lik bio toliko uplašen da je odapeo u agoniji, tada meseko bude onak čudnog okusa i žilavo. Ipak bio je mladac valjalo bi ga probati u nekom lovačkom gulašu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2007. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Vezano za onog lovca nije on prekršio nikakav zakon, jer nije bio u lovu.


Nisi u pravu. Pročtaj prvih pet članaka o Zakona o lovstvu i vidjet ćeš gdje se lovi, što je divljač, što je pravo lova itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="debeli"]
Ta DIVLJA životinja je ušla u urbano područje, ona je vlasništvo lovačkog društva . [quote="debeli"]

životinje nisu i ne smiju biti nečije vlasništvo!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › životinje nisu i ne smiju biti nečije vlasništvo!!!


Potpuno se slažem. Ali, ljudi si oduvijek svašta uzimaju za pravo...

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vlasništvo lovačkog društva????...mislim, wtf???...kad već barataš informacijama, prema ovome: "Pošto je lovac službena osoba koja ima pravo odstrijela divljih životinja logično je da ju je on odstrijelio." - vjerojatno znaš i kada je sezona lova, a kada lovostaj?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2007. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...idemo dalje:
U nedostatku puške za uspavljivanje ubijen jelen! 17.03.2007.

Kako ni osječko Lovačko društvo ni Zoološki vrt nisu imali pušku za uspavljivanje, predsjednik Lovačkog društva ubio je jelena koji je prek jučer uskočio u jedno dvorište u osječkoj četvrti Ratfala, što je izazvalo osude i reagiranja udruga za zaštitu životinja iz cijele Hrvatske. Županijska udruga za zaštitu životinja 'Život' istaknula je kako je jasno da u gradu nema odgovarajuće stručne službe koja bi u takvim i sličnim situacijama reagirala. I predsjednici županijskog i hrvatskog Lovačkog saveza Zlatko Stolnik i Đuro Dečak smatraju kako je odluka da se jelen ubije bila ishitrena i da se moglo pričekati nekoliko sati dok se ne donese puška, koju Hrvatski lovački savez ima. Osječki ZOO vrt, čiji su djelatnici pozvani da uspavaju jelena, ima samo puhaljke za uspavljivanje, pa će, kako je rekao predsjednik županijskog Lovačkog saveza, taj savez nabaviti pušku. Jednogodišnji jelen, kome su djeca iz okolnih dvorišta dala ime Rudolf, uskočio je prekjučer poslijepodne u dvorište kuće u izgradnji u Sljemenskoj ulici. Bio je ozlijeđen i ostavio je tragove krvi na ogradama sedam susjednih dvorišta. (Hina)

...znači, i predsjednici LS govore da je odluka ishitrena...znači, jelen i nije morao biti ubijen...nego se sve svodi na osobnu odluku predsjednika Lovačkog društva "Mursa" koji se po gradu šetkara s lovačkom puškom na ramenu...toliko o vlasništvu, divljači u gradu i sličnom...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2007. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da brkate pojam lova sa ovim incidentom, jer taj Jelen nije bambi nego pomahnitala uplašena životinja koja se našla na krivom mjestu u krivo vrijeme. Ja sam prvi koji bi ju utamanio da mi je ugrožen život, a to je za očekivati u blizini divlje životinje. Isto bi to ona učinila da se ja šetam po šumi i nabauljam ne njenu obitelj, sigurno ne bi čekala odluku vijeća društva za zaštitu ljudi pod kojom predjeda neki Javorko Podatak. A što se tiče lovostaja i onaj medo je ubijen iako je zaštićena vrsta, pa nikom ništ, ah da to je bio medo za njega se zna da je opasan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: