Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



hrvatska policija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.12.2007. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno!! Zapravo nagore od svega je onaj dio..."policajac zadužen za sprečavanje šverca..."
J***mu, pa zar ti ljudi ne prolaze nikakvu sigurnosnu provjeru???

...ili, ako ćemo tako crno razmišljati - tko zna koliko droge takvi likovi propuste kroz "granu", ako dobiju postotak od dilera??? Užasssss!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.12.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policajac je udario mladića Josipa Matića koji je od jačine udarca glavom lupio u rubnik ceste i nakon toga završio u komi. Josipov otac kazao je kako se neće izvući.

''Gotovo je, praktički je mrtav, drže ga na aparatima samo zbog doniranja organa'', javio je u četvrtak Luka Matić obitelji u selo Brezovac kraj Bjelovara, piše 24sata.

Bio je uz sina Josipa Matića (22) na KBC-u Rebro, gdje su Josipa iz bjelovarske bolnice u Zagreb prebacili na Badnjak, nakon što je noć prije završio u komi.

Mladića je u Bjelovaru šakom u glavu udario interventni policajac Danijel Fištrović Fiki.

''S bratom blizancem Josipom i prijateljem Alenom Remenarom u subotu sam obilazio kafiće. Oko dva poslije ponoći presrela nas je interventna policija. Četvorica su nas izvukla iz auta i počela tući. Policajac Fiki udario je Josipa laktom u glavu. Lupio je glavom u auto, a zatim u rubnik'', prepričao je za 24sata Stjepan Matić (22), Josipov brat blizanac.

''Digli su ga kao staru kantu i ubacili ga u kombi. Iz kombija smo čuli: 'Zovite Hitnu pomoć, pogledaj što smo napravili!'', kazao je Stjepan.

U PU bjelovarsko-bilogorskoj suspendirali su policajca, te kažu kako je policajac uporabio tjelesnu snagu više nego što je bilo potrebno. Počinio je težu povredu službene dužnosti, odnosno prekoračio je i zlorabio položaj u službi, piše

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moralo se i tak onešto dogodit. Nije prvi put da su nekog nalomili.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ima jos takvih slucajeva za koje se nikad ne dozna...treba takve dobro kazniti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E a ja sam cuo da je policija zaustavljala auto s majmunima koji su divljali po Bjelovaru, naredili im da se zaustave, a oni su pametni pobjegli u ulicu lijevo... I kad je policija prisla autu, unesreceni je u ime delegacije istupio iz avuta a nasuprot policajacu te prvi potegnuo.
Dobro dobio malo po glavi, nije u redu sto je umro, ali tako je to.
Ne treba se igrati oko trafostanice, ako znas da te i iz akumulatora moze zdrmati.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 21:16 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast, da je netko od tvojih vjerojatno bi mu na spomeniku napisao da si je sam kriv. Kad si već tako upoznat s navedenim događajem onda vjerojatno i znaš "povijest" tog policajca?
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20071228_33832.php

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2007. 0:19 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pomoćnik načelnika Policijske postaje Dalj, Vjekoslav Kopljar, pretukao je svoju suprugu na sam Božić. Nasilni policajac posljednjih je godina već 'imao posla s policijom'.

Protiv 36-godišnjeg policajca podnesena je prekršajna prijava zbog nasilja u obitelji nakon što je rano ujutro na Božić pretukao svoju suprugu B. K. (30).

U PU osječko-baranjskoj Jutarnjem listu su potvrdili da je nesretna žena između 4 i 5 sati ujutro na Božić došla u osječku policijsku postaju, koja je od zgrade Kopljarevih udaljena samo 50-ak metara, i zatražila pomoć.

Nakon što je pretučena žena pregledana u osječkoj Kliničkoj bolnici, utvrđeno je kako se radi o lakšim tjelesnim ozljedama.

Josip Adrić, načelnik Odjela općeg kriminaliteta, potvrdio je da je nakon provedene kriminalističke obrade prijavljeni policajac Vjekoslav Kopljar prepraćen prekršajnom sucu Prekršajnog suda u Osijeku, koji mu je izrekao mjeru izdvajanja iz obitelji, odnosno zadržavanje u pritvoru.

Andrić je najavio da će nad Kopljarom biti proveden i stegovni postupak uz prijedlog da ga se do okončanja postupka udalji s dužnosti.

Policajac Kopljar od ranije je "poznat policiji". Prije tri godine protiv njega su podnesene tri prekršajne i dvije kaznene prijave nakon incidenta koji je, vidno pijan, izazvao u kafiću Marko Polo na Vijencu Petrove gore. U tom je kafiću Kopljar izazivao osoblje, te je nedolično dodirivao konabaricu po tijelu. Njezin dečko Kopljara je dva puta udario šakom u glavu, zbog čega je i sam prekršajno prijavljen.

Nakon tog incidenta protiv Kopljara su podnesene dvije kaznene i tri prekršajne prijave zbog prijetnji i narušavanja javnog reda i mira. MUP mu je odredio drugu najtežu kaznu od svih koje je ovlašten izreći. Kopljaru je izrečen uvjetni prekid radnog odnosa u nepoznatom roku, vjerojatno za razdoblje od godine dana, piše Jutarnji list.
Net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.12.2007. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

statistike kažu da su tijekom primjene sredstava prisile ove godine policajci ozlijedili 465 građana. Od toga je teško stradalo 13 osoba. Dokazano je da se u 26 slučajeva radilo o prekoračenju ovlasti.

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 13:49 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, izgleda da ju ipak nije tukao.

http://www.jutarnji.hr/komentari_i_misljenja/clanak/art-2008,1,3,kopljar_reagiranje,103722.jl

Moj suprug nije nasilnik u obitelji



Obraćam vam se ovim putem jer želim demantirati navode u Jutarnjem listu od subote 29. 12. 2007. godine. Moj suprug, na dužnosti pomoćnika načelnika PP-a Dalj, nije nikakav nasilnik u obitelji, već brižan čovjek koji se skrbi i brine za mene i moju djecu u našem zajedničkom životu.

Nisam bila ni u jednoj bolnici, pa ni u KB-u Osijek, zbog ikakvih ozljeda, jer ih nemam, niti sam pretučena.

Istoga sam prijavila u neznanju i afektu jer smo se malo porječkali zato što se za Badnjak s društvom zadržao do ranih jutarnjih sati.

Poričem da imam bilo kakvih ozljeda, nisam zatražila liječničku pomoć u KB-u Osijek, kako je navedeno u vašem članku, a na osnovi izjave načelnika gospodina J. Adrića.

Svaki dan obavljam svoj posao bez prekida i bolovanja u trgovačkom centru, što može potvrditi i moj poslodavac.

Gospodin J. A., inače načelnik odjela općeg kriminaliteta PU, iznio je lažne podatke u medije i otkrio identitet i prebivalište Vjekoslava Kopljara i funkciju koju obnaša kao visokoobrazovan čovjek, te doveo ovakvim činom obitelj Kopljar u vrlo sramotnu i neugodnu situaciju.

Zbog navedenog proživljavam neugodnosti na poslu i zbog tog čina ne osjećam se psihički dobro, jer ovaj je članak direktno usmjeren na našu obitelj, prije svega na našu djecu. Koliko znam, svi događaji i prijave iz 2004. godine su odbačeni i neutemeljeni jer je gospodin J. Adrić mom mužu “pakovao”, a nije mu mogao dokazati krivnju u cilju njegova degradiranja pred javnosti. I ne vidim razloga zašto se one ponovno spominju u javnosti iako su sve pravomoćno odbačene.

Od trenutka kada je izašao ovaj članak kao Vjekoslavova supruga doživljavam razne neugodnosti, ljudi me čudno gledaju, svi moje roditelje nazivaju iz zemlje i inozemstva misleći da sam u bolnici teško pretučena, a ja svakodnevno obnašam svoj posao i šetam sa svojom djecom.

Molim da ovaj članak objavite što hitnije u istoj veličini kao i prethodni u vašim novinama, jer ću u protivnom protiv vas podnijeti tužbu za objavljivanje neistinitih podataka i zahtijevati nadoknadu štete za pretrpljeni strah i duševne boli koje ste mi nanijeli svojim nebuloznim izjavama te javnim linčovanjem moga supruga.

Brigita Kopljar,

Osijek

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 14:04 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Istoga sam prijavila u neznanju i afektu

wtf Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja si kontam da je to isti slučaj kao i sa Vucom...žena zvala par puta da ju je tukao pa se mirili poslije par dana. Dok joj konačno nije dojadilo i onda ga ostavila. Neke žene su stvarno dugo u stanju trpit govna pod izgovorom 'ljubavi'.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Ja si kontam da je to isti slučaj kao i sa Vucom...žena zvala par puta da ju je tukao pa se mirili poslije par dana. Dok joj konačno nije dojadilo i onda ga ostavila. Neke žene su stvarno dugo u stanju trpit govna pod izgovorom 'ljubavi'.


Zato jer im se ne da raditi. Bolje par šamara tu i tamo, nego svaki dan u 7 na posao. Sve to potiče od ekonomske ovisnosti žene o muškarcu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 23:45 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pijani bivši načelnik policije skrivio sudar
Voditelj Odsjeka za javni red i mir Policijske uprave zadarske Marin Orlić se, upravljajući sa službenim vozilom, s 1,6 promila alkohola u krvi zabio u vozilo Božene M. (21) iz Sukošana.

Marin Orlić, nekadašnji načelnik Odjela zadarske policije, suspendiran je s radnog mjesta voditelja Odsjeka za javni red i mir nakon što je na Badnjak, 24. prosinca u službenoj Ford Fiesti udario u stražnji dio vozila kojim je upravljala Božena L. (21) iz Sukošana nakon čega je ustanovljeno da je bio u alkoholiziranom stanju sa 1,6 promila alkohola u krvi.

Nesreća se dogodila na magistralnoj cesti kod ulaza u mjesto Bibinje, a protiv Orlića je podnesena prekršajna prijava i pokrenut stegovni postupak.

Policijski auto kojim je upravljao Orlić došao je brzinom većom od propisane, a kiša i skliska cesta otežali su kočenje. S nesrećom i pokretanjem stegovnog postupka javnost vjerojatno ne bi ni bila upoznata da u zadarsko dopisništvo Jutarnjeg lista nije faksom stiglo pismo u kojem se navode svi detalji nesreće.

U pismu se spominje kako ''ovo nije prvi put da Orlić mrtav pijan vozi službeno vozilo'' i da je načelnik Odjela policije Nikola Šindija pustio Orlića u noćnu službu nakon nesreće umjesto da ga je kaznio.

Kada je prvi čovjek zadarske policije Anton Dražina saznao za nesreću odmah je, tvrdi, na mjesto događaja poslao Nikolu Šindiju koji je nadređen Orliću.

Dražina je potvrdio da je protiv Orlića pokrenut postupak zbog teže povrede službene dužnosti, nedoličnog ponašanja u službi ili izvan službe, piše Jutarnji list.

Net.hr
03.01.2008.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 0:05 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima još..
Na Badnjak u 17.15 sati u Bibinju pokraj Zadra policijski službenik PU zadarske skrivio je prometnu nesreću vozeći službeni policijski automobil ford fiesta pod utjecajem alkohola, a očevidom mu je utvrđena koncentracija alkohola u krvi od 1,6 promila

Kratak je to sadržaj policijskog priopćenja, koje je poslano deset dana nakon nesreće, i to tek nakon niza upita novinara da se potvrdi informacija iz anonimne predstavke poslane redakcijama o tom slučaju. U njoj se navodi da je je riječ o Marinu Orliću, voditelju odsjeka za javni red i mir PU zadarske, te da Orliću to nije prvi put da vozi pijan.

Ističe se da je nakon nesreće najprije odbio dati vozačku dozvolu na uvid prometnoj policiji, da je vrijeđao ozlijeđenu vozačicu te da je ubrzo stigao i načelnik odjela policije Nikola Šinidija kako bi Orlića zaštitio.

'Iste je večeri Orlić počeo službu te je bio u cjelonoćnom nadzoru policijskih službenika na terenu, i to prema dopuštenju Nikole Šinidije. Idućih je dana Marin Orlić redovito radio na radnom mjestu te čak gostovao na lokalnoj radiopostaji i televiziji te građanima davao savjete kako da se ponašaju za blagdane da ne bi bilo neželjenih posljedica.

Upravo je alkohol navodio kao jedan od najvećih problema govoreći da policija prema alkoholiziranim vozačima neće imati milosti', navodi se u anonimnoj predstavci upućenoj novinarima, a prenosi Večernji list.
Večernji.hr/tportal.hr
četvrtak, 3.1.2008.

dobro da i nju nije nokautirao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2010. 11:21 
Naslov:  Re: hrvatska policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: