Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



jel netko večero ribu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2007. 0:00 
Naslov:  jel netko večero ribu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2007. 7:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da..mi ovo uopće nije trebalo za početak dana!!
Sad ne znam jel bi nastavila jesti svoj doručak i pit kavu jer mi zadnji zalogaj nekako stoji u grlu..
Ljudska gamad! Neke stvari bolje ne znati jer ti čisto bude zlo od toga što pripadaš istoj vrsti ko oni...

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2007. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda možeš potpisati ovu peticiju namijenjenu premijeru japana. Evo dosad ju je, koliko vidim, potpisalo 571.953 osoba ...

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2007. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jel zna neko gdje se mogu nabaviti ti specijaliteti od delfinskog mesa.
I jel neko probao, jel slicno morskom psu ili je vise ko jegulja ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2007. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
I jel neko probao, jel slicno morskom psu ili je vise ko jegulja ?


Definitivno bolje od ljudetine, ali nekak' više vuče prema piletini...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2007. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....najbolja riba je....kad svinja upadne u more.... Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2007. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
....najbolja riba je....kad svinja upadne u more.... Smile

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2007. 10:17 
Naslov:  Re: jel netko večero ribu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam mogla pogledati do kraja. Sanjam da ću doživjeti vrijeme kad će ljudi shvatiti da su i svinjetina, janjetina, piletina, meso delfina, štakora, i štasvene isto što bi bila i ljudetina, kako kaže bazooka Wink Ali, tako to ide, rekao je netko pametan: gradimo si čarobni zamak u snovima pa nam u stvarnosti ostanu ruševine. Tako se ja osjećam kad vidim nešto ovakvo. Sad

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

605.644 potpisanih....

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Shorty
Offline
Ukupno postova: 81
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2007. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte ljudi molim vas... Rolling Eyes
Jel nam trebaju ovakvi filmići? Ni meni se ne sviđaju prizori,ali nemam namjeru preživljavat jedući samo voće i povrće jer je to doslovce preživljavanje.
Nemam ništa protiv vegetarijanaca kojima ne smeta to što ja jedem meso, ali one što mi prigovaraju treba smjestit u ustanove koje bi se brinule o njima, a upravo takvi su, pretpostavljam, pokrenuli ovu peticiju.

Ako pak niste vegetarijanac, a osuđujete Japance zbog ovoga, za mene ste još veći debil! U Indiji štuju krave, a vi ih jedete. što mislite o tome? Nek kaže tko što hoće, ali meni nema draže hrane od prave mesine, a ako su Japanerima ukusni dupini nek ih jedu. Naravno da treba paziti na dupine kao i na svaku drugu vrstu da se ne ugrozi, ali zabranit nekom da jede neku životinju mi je jako licemjerno.

Sad će se naći pametnjakovići i reči da je i čovjek životinja, pa da odma ustanovimo da je kanibalizam neprirodan i u drugim životinjskim vrstama. Zbog toga je moguće zgražanje nad pojmom "ljudetina", ali pitajte lava jel mu ukusna ljudetina.

Onda će se naći pametnjakovići koji će reći da ne osuđuju ubojstvo dupina nego okrutnost pri ubijanju, pa ću ih podsjetit na divne prizore tipa: Malo, predivno, slavonsko selo. Rana zora, magla, a u dvorištu skvići svinjče s nožem u grkljanu!
PREDIVNO,zar ne?

Pun mi je kurac debeloguzih masnih moralista koji se obraduju ko mala djeca kad pred sebe stave domaću kobasicu ili tablu "adidas" slanine i počnu se nemilosrdno prežderavat... Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2007. 4:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sve borce za zaštitu životinja imam samo jednu riječ: komarci. Kako to da se nitko ne buni protiv špricanja komaraca i deratizacije? Zašto ne bi živjeli u harmoniji s milijardu komaraca, žohara i štakora? Zar to ne bi bilo slatko?

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2007. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

delfini su delfini, je*e mi se za svinje!

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2007. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mda, ima shorty donekle pravo ali ipak japanci uništavaju svjetski fond delfina i kitova, nije kao da ih uzgajaju za papicu. Pa nedavno su prekršili moratorij na lov kitova koji su zaštićeni i nije ih puno ostalo. Isto kao što su kinezi potamanili tigrove jer im treba mast i tigrova jaja za štaveć. Svinja ima i viška, ovih drugih baš i nema.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2007. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shorty je napisao/la: ›
...ali meni nema draže hrane od prave mesine, a ako su Japanerima ukusni dupini nek ih jedu. Naravno da treba paziti na dupine kao i na svaku drugu vrstu da se ne ugrozi, ali zabranit nekom da jede neku životinju mi je jako licemjerno.


Hm, jedno je pojesti glupavo pile, a drugo brutalno hrane radi ubijati bića pametnija i humanija (da, humanija) od prosječnog stanovnika ove bijelo-plavo-zelene kuglice u zabitom rukavcu galaksije, o prosječnom nogometnom navijaču da ne govorim. Uostalom, tko smo mi da sebe stavljamo na vrh hranidbenog lanca, kada je opće poznat redoslijed: bijeli miševi, dupini, kitovi, ljudi.

Shorty je napisao/la: ›
Sad će se naći pametnjakovići i reči da je i čovjek životinja, pa da odma ustanovimo da je kanibalizam neprirodan i u drugim životinjskim vrstama. Zbog toga je moguće zgražanje nad pojmom "ljudetina", ali pitajte lava jel mu ukusna ljudetina.


Lavu ljudsko meso nije ukusno, niti bi mu to bio prvi izbor hrane ukoliko postoji alternativa. Postojali su lavovi sa ukusom za ljude, pokazalo se da su ili hranjeni ljudima od strane ljudi, ili su im ljudi u tom razdoblju bili jedini mogući izvor mesa.
Japanci imaju alternativu, dupini i kitovi im apsolutno nisu nužni za preživljavanje.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2007. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

swamp je napisao/la (Pogledaj post): › Za sve borce za zaštitu životinja imam samo jednu riječ: komarci. Kako to da se nitko ne buni protiv špricanja komaraca i deratizacije? Zašto ne bi živjeli u harmoniji s milijardu komaraca, žohara i štakora? Zar to ne bi bilo slatko?


Mda... Ljudi uvijek generaliziraju kad pokušavaju objasniti svoj stav, a za to zapravo nemaju argumente. Kao prvo, moj osobni stav je da je ubijanje štakora/miševa odvratno. Od buba imam fobiju pa ih ne bih mogla ni ubiti jer bi prilikom toga vjerojatno doživjela blaži živčani slom. Kako je moguće da itko uspoređuje komarce i delfine? Komarce i štakore? Kukci su toliko niža bića od svih životinja koje ljudi ubijaju za hranu/odjeću/zabavu da se to jednostavno ne može uspoređivat. Od komaraca se braniš jer ti piju krv, neki su ljudi na njihove ubode alergični, a prenose i različite bolesti. Osim toga, kad već moramo raspravljat o takvim glupostima, kolika je komarčeva razina svijesti?

Ubijati iz puke potrebe za preživljavanjem još mogu shvatiti, ali ljudi sasvim normalno mogu živjeti bez mesa i prave kože/krzna. Ne možemo izbaciti iz svog života sve što je oko nas, ne možemo se odreći sve odjeće i hrane za koje danas, btw, ne znamo ni odakle potječe niti od čega je nastala.to bi trebalo mijenjati iz korijena i meni je to sasvim jasno. Ali, ako se netko odlučio ne jesti meso živih bića, zašto ga oni koji tako ne misle imaju potrebu sprdat, osuđivat, analizirat?

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: