Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HRT povisio pretplatu za tri kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2007. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kod mene je došao samo jedan i vidio TV, pa sam ga morala i prijaviti te početi plaćati fckn pretplatu...no, ono što mislim da ću napraviti jest slijedeće: tražiti ću da mi zapečati TV da prestanem plaćati...samo trik je u tome (I guess) da mogu staviti neki stari TV na ključno mjesto i dati mu da ga zapečati...nakon toga, maknuti stari TV i vratiti onaj pravi...valjda...probam pa javim...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2007. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su zvonili na vrata, neka dvojica, pitali me imam li TV, ja rekla da nemam ali slobodno mogu pogledati i onda su zbrisali.... Smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kod mene je došao samo jedan i vidio TV, pa sam ga morala i prijaviti te početi plaćati fckn pretplatu...no, ono što mislim da ću napraviti jest slijedeće: tražiti ću da mi zapečati TV da prestanem plaćati...samo trik je u tome (I guess) da mogu staviti neki stari TV na ključno mjesto i dati mu da ga zapečati...nakon toga, maknuti stari TV i vratiti onaj pravi...valjda...probam pa javim...Smile


Nemoj se ovako javno hvaliti protukazonitim aktom Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2007. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TV pretplata se placa kao porez na posjedovanje TV prijemnika, a radio pretplata - radio prijemnika. Dakle, svaki uredjaj koji ima mogucnost primanja TV signala se smatra prijemnikom i na njega treba placati pretplatu. AFIK, jedino sto su previdjeli su TV tuner kartice za racunala. Nesto sam o tome negdje nedavno citao i mislim da u zakonu jos uvijek nisu regulirali te uredjaje, iako oni u sebi imaju ugradjen TV prijemnik.

Dakle, fino si kupite TV tuner i mirni ste... ;-)

Btw. pretplatu ne placam jer nemam TV. ;-) Lik mi prvi put dosao na vrata (relativno rano nakon useljenja - poprilicno su azurni kad je kupljenje haraca u pitanju - odakle im uopce moji podaci?!), ja mu rekao da nemam TV i da ne pratim TV program. Zao mi je sto nisam snimio njegov izraz lica u tom trenutku. ;-)

Sljedeci put se (nakon par mjeseci), kao fol, zabunio i opet pozvonio. Onda sam mu ponovio pricu da nemam TV, a lik na to "aha, vi ste onaj sto ima Internet". ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › TV pretplata se placa kao porez na posjedovanje TV prijemnika, a radio pretplata - radio prijemnika. Dakle, svaki uredjaj koji ima mogucnost primanja TV signala se smatra prijemnikom i na njega treba placati pretplatu. AFIK, jedino sto su previdjeli su TV tuner kartice za racunala. Nesto sam o tome negdje nedavno citao i mislim da u zakonu jos uvijek nisu regulirali te uredjaje, iako oni u sebi imaju ugradjen TV prijemnik.
Dakle, fino si kupite TV tuner i mirni ste... ;-)


Ovo je još uvijek sivo područje Smile Da se neki pravnik uhvati pojma "uređaj koji ima mogućnost primanja TV signala" i prikači ga za tv tunere, vidio bi kolko brzo bi se i to počelo provjeravati po sobama Smile Zato bolje da što manje o tome pričamo da se ne bi netko i toga dosjetio Cool

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 11:57 
Naslov:  Re: HRT povisio pretplatu za tri kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam kako se zamp još nije upleo u ovoi zatražio svoj dio. inače ti inkasatori su vrlo zajebani igrači, znali su prodavat priču da oni imaju pravo ući u kuću i ljudi su nasjedali, neki imaju gadnu naviku odmah s vrata ti se naginjat u stan. sjećam se kad se htv prijetio da će se vozit po gradu "sa specijalnim vozilom" ko švabe u otpisanima i otkrivat neprijavljene televizore jer je njima puno veći problem "drugi televizor".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 14:02 
Naslov:  Re: HRT povisio pretplatu za tri kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › sjećam se kad se htv prijetio da će se vozit po gradu "sa specijalnim vozilom" ko švabe u otpisanima i otkrivat neprijavljene televizore jer je njima puno veći problem "drugi televizor".


Joj da Smile Kad je to bilo aktualno...To bi izgledalo ko neka scena iz Simpsona ili tako nečega.
A da su inkasatori bezobrazni pa čak i nasilni, to je istina - uglavnom su penzići u pitanju pa im se ionako je8e za sve. Upadaju u kuću čim im otvoriš vrata :-s

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2007. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim te fore s plaćanjem uopće... jel itko ikada gleda hrt??!
imam tv jer gledam dvd i tu i tamo neki program na kablovskoj.. kontam da većina ljudi gleda druge programe, to s pretplatom mi se čini kao nešto što je imalo smisla do osamdeset i neke..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2007. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ne kužim te fore s plaćanjem uopće... jel itko ikada gleda hrt??!

ne, samo stv! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: