Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gansi protiv ostatka svijeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pri spomenu Gunsa, bitno je razlikovati nekadasnje i sadasnje Gunse.Ovo danas, toje nekako otuzno,Axl s novom ekipom, album im izlazi vec 12-13 godina,pa nikako.

Pravi Gunsi su bili od sredine 80-ih,pa do tamo negdje 92. - 93.,kada se lagano raspadaju, sto zbog Axlovog egoizma, sto zbog neslaganja Slasha s odabirom pojedinih pjesama i mekanijim zvukom.Nakon odlaska Izzya i Adlera, to sa zvukom je ocito.

Jebiga, nakon USE YOUR ILLUSION, gdje je vec zvuk puno meksi,ne znam sta im je trebao onaj "spagetni incident" album.


Nego, vidim da vec dosta trabunjam,a ono sto htjedoh napomenuti jest da je Appetite For Destruction najbolje prodavani debitantski album svih vremena,a tri pjesme su bile medu top ten singlova,a medu 100 najboljih solo dionica na gitari Gunsi imaju dvije stvari,November rain na 6. mjestu i Sweet child o'mine na 37. To ipak nije mala stvar.

P.S. znate li kako je nastala Sweet child, nabasah na taj podatak nedavno,show.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mia je napisao/la (Pogledaj post): › oni nisu nikoga kopirali niti je njih moguće kopirati, oni su jedinstveni, veličanstveni (za mene).


Nisam rekao da su oni kopije nego da nisu niš različiti od ostalih glam bendova 80ih.
Svi koji se odluče glam 80ih svirati će zvučati ko gunski, skid row ili aerosmith jer su to sve glameri 80ih, nema tu puno razlike, svi isto zvuče.
Teme pjesama, visoki i kreštavi vokali, scenski nastup, stil odjevanja..sve isto.
Svirao sam gitaru i prema slušanju mogu skužiti način sviranja i sav taj glam se zasniva na slično odsviranim riffovima i sličnim solažama.
Druga su stvar npr. Pink Floyd. Gilmour ima svoj stil sviranja i nitko živ nema takav stil sviranja dok jedan Slash nema nikakvu posebnu tehniku, nego tehniku zastupljenu u tom glam rocku.
Treba biti inovativan, a ne ko svi oko tebe, a Pink Floyd su uspjeli napraviti svoj stil koji nitko ne kopira.
Pink Floyd su progresivni, gansi nisu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Nisam rekao da su oni kopije nego da nisu niš različiti od ostalih glam bendova 80ih.
Svi koji se odluče glam 80ih svirati će zvučati ko gunski, skid row ili aerosmith jer su to sve glameri 80ih, nema tu puno razlike, svi isto zvuče.

Pa to možeš reći za bilo koji žanr. Onda je i sav punk, grunge, alt rock, jazz, country isti... Ima i 'inovativnih' bendova koji su smeće, isto kao što ima i žanrovskih..

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marko stvarno malo previse pametujes za svoje godine Wink

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Nisam rekao da su oni kopije nego da nisu niš različiti od ostalih glam bendova 80ih.
Svi koji se odluče glam 80ih svirati će zvučati ko gunski, skid row ili aerosmith jer su to sve glameri 80ih, nema tu puno razlike, svi isto zvuče.
Teme pjesama, visoki i kreštavi vokali, scenski nastup, stil odjevanja..sve isto.
Svirao sam gitaru i prema slušanju mogu skužiti način sviranja i sav taj glam se zasniva na slično odsviranim riffovima i sličnim solažama.
Druga su stvar npr. Pink Floyd. Gilmour ima svoj stil sviranja i nitko živ nema takav stil sviranja dok jedan Slash nema nikakvu posebnu tehniku, nego tehniku zastupljenu u tom glam rocku.
Treba biti inovativan, a ne ko svi oko tebe, a Pink Floyd su uspjeli napraviti svoj stil koji nitko ne kopira.
Pink Floyd su progresivni, gansi nisu.


fulao si celi fudbal.. ganse je raja popusila zato sto su se pojavili '87e, u pravo vrijeme na pravom mjestu kao opozicija plasticnim hair-rock bendovima. pogledaj ih malo bolje, preruzni su da bi upali u hair rock shemu Wink dakle to nije glam nego hair rock... glam rock vremenski spada u 70e... t-rex, david bowie, slade, sweet i slicni bendovi... gunsi se nadovezuju na zvuk ranog aerosmitha (koji je pocetkom 70ih bio odlican hard rock bend, bez obzira sto su kasnije postali golo govno) i new york dollsa..
iste te '87e godine je pink floyd izdao svoj najbezlicniji i najdosadniji album "a momentary lapse of reason", utopljen u groznoj 80s produkciji Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gledajte, ne podnosim gunse, jadni su mi i eto. Very Happy
Ono je moje mišljenje o njima ko i ostatku sličnog rocka. Wink

I godine nemaju veze s time. Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa tako reci da su ti jadni i amen, ne moras pravit filozofije oko toga Wink

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2007. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja volim filozofirat i analizirat. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2007. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo sto ti je analiza poprilicno losa.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.net.hr/glazba/page/2007/02/22/0088006.html

"Vidio sam se s Axlom i razgovarali smo od 10 navečer do 8 ujutro. Riješili smo pun k**** stvari. 'Znaš da se nas petorica moramo ponovo okupiti. Tada će se sve jebeno pokrenuti. Ništa neće biti veće, bit će to najveće okupljanje u povijesti', rekao sam mu."

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne valjaju ta okupljanja... evo nakon 30 godina se okupili iggy pop i njegovi stoogesi pa su napravili kurćinu od albuma. neke stvari je bolje ostaviti da leze na polici... Smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan je napisao/la: ›
ne valjaju ta okupljanja... evo nakon 30 godina se okupili iggy pop i njegovi stoogesi pa su napravili kurćinu od albuma. neke stvari je bolje ostaviti da leze na polici... Smile

bolje i kurćina, nego kurčina! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurćina je formalna stilska figura za izražavanje negodovanja oko kvalitativnih aspekata raznoraznih umjetničkih i kvazi-umjetničkih djela i nedjela. Smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: