Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ništa bez Kohorte

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOva tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2007. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Danice, jel i mene brojiš u dotepence?...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2007. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

petrusijan je napisao/la: ›
/cut/
ja nikada nisam bio lega, i meni je to iskreno uvreda...


Ono sorry, lega Very Happy

No, da prijeđem on-topic. Znam neke članove Kohorte kojima se Kohorta baš i ne ponosi (pijani izgredi i tak' to), ali dečki su na mjestu. Najjači su mi bili na OLJK-u 2006. Išao ja na Mozartov Requiem u dvorište kluba Kohorte (ex vega); sestra me čekala unutra i čuvala mjesto, a ja sam otišao kupiti pljuge i kad sam se vraćao, na šanku sam uzeo dva piva. Uđem ja tako u dvorište noseć ta piva i presretne me nekakav 'gospon' (tako je on mene nazvao) kajkavac koji me zamolio da izađem van. Ono, WTF?!?! Počne on meni kak' to nije kolodvor, to je Mozart, to je hoch, tu su svi l33t osječki 'kulturnjaci' (to je grupa ljudi koja sama sebe tako naziva i predstavlja). Naravno, nisam htio izaći van, cijeli OLJK sam uživao u tom dvorištu, cijelo sam vrijeme pio Osječko i nikom ništa. Dođe drugi 'gospon'. Počne me frajer isto tretirati ko' da sam zadnje đubre.
Blizu, ali stvarno sam bio blizu toga da frajeru razbijem obje boce u vuglu.
Izašao sam van, tj. u prostorije kluba gdje je sjedila meni relativno poznata ekipica kohortaša. Sjeo s njima, počeli mi spiku i ispričao im ja zašto ne smijem na koncert. Frajeri zamračili Very Happy
Nakon koncerta (dok je rulja izlazila) opleli po navijačkima, onak' u sav glas... Osjećao sam se predobro, uljepšali su mi dan i hvala im na tome!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2007. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...Danice, jel i mene brojiš u dotepence?...Smile


nijesam primijetila, da se kulturno izrazim "kulturna", preseravaš kad pričaš pa te ne brojim... Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2007. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Sjećam se kad je jedna cura iz Rijeke koja je došla studirati kod nas tvrdila da je "butra" pogrdan naziv za curu, otprilike isto kao i "pička". Ja pomračio od užasa... kad te netko tko se dotepe u Osijek uči kako se govori ovdje... brrrr Shocked

a šta da si ju nazvao riba?
doživjela sam od prijateljice koja više ne živi u Osijeku, da me pita zašto ju predstavljam kao kolegicu, ili kad govorim o nekome što koristim riječ kolega...svaki kraj ima nešto svoje.

Ma nisam ja nikoga nazvao, nego je ta cura počela izmišljati značenja našeg slenga prema vlastitom nahođenju. A "riba" je naziv za curu isključivo u Beogradu i ne znam da itko koristi tu riječ ovdje... u stvari, znam jednog sa ovog portala Wink
A "koleg(ic)a"... hmmm, tako zovem u trećem licu samo one s kojima radim ili one koji dijele moju profesiju. Nikad nisam nekog legu ili prijatelja nazvao kolegom.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Flega
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2007. 0:31 
Naslov:  Re: Ništa bez Kohorte
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nasilje je moja furka Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2007. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah pa da se vratimo na topic, svaka čast Kohorti na lijepom navijanju danas na Grackom.
Baš ih je bilo lijepo gledat, onako pristojne i kulturne. Onih par upaljača nije moglo zasjeniti srčano pjevanje i poskakivanje kako bi nam usnulog prvoligaša probudili iz letargije i loše igre. Vidjevši kako niš nemre bez Ko-ho-rte, momci su odmah pobjedili sa 4 : 1.
Nadamo se da će i protiv Slavena biti tako lijepo kao što je bilo danas.
Svaka čast lege pokazali ste da se opet može ugodno provesti na Istoku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2007. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Flega je napisao/la: ›
Nasilje je moja furka Very Happy


seljačino!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2007. 7:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zlusch, zato sam i napisala što bi tek rekla na riba (a što se tiče osobe, nekako mi se čini da znam na koga misliš Wink )

a sad, dragi kohortaši i kohortašice, dolazite li gledati iranski film Zaleđe????????
lako navijati ovdje, ali u Iranu pa biti navijačica!?!

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@zlusch, zato sam i napisala što bi tek rekla na riba (a što se tiče osobe, nekako mi se čini da znam na koga misliš Wink )

Wink Mada, ima smisla... ribe pecaš, pa šta upecaš.... Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
petrusijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...to su ti, dragi moj Zlusch - oni koji se srame vlastitog identiteta...kad skinu blatne čizme nakon što izađu iz traktora, misle da su gospoda...pa tako i ti lege koji misle da su uhvatili Boga za bradu dolaskom u metropolu...
...lega Petrusijan, i ja sam u Zg već 8 godina i nikad me nitko nije sprdao što sam iz Osijeka i što mi riječ "lega" i dandanas čini redovnu poštapalicu...dapače, većini je to simpatično, a ja bez obzira što sam vrlo uvredljiva, nikada to nisam smatrala napadom...

Vidiš kak imaš pravo... jednostavno svi koji drugačije razmišljaju od onoga što je vaše razmišljanje su sišli sa traktora... pa valjda i jesam onda sišao sa traktora, ali meni iskreno je poštapalica kao što je lega užasna jer ja to nikada ne govorim a odmah me etiketiraju kao lega... biti će da ste vi ipak u pravu i da sam ja u krivu... ali shvatite da ne želim da me netko etiketira po nečemu što nisam... ste vi veći Osječani od mene ako govorite lega, a ja ne? Ili da li vi volite više svoj kraj i grad od mene? Ne znam, ja volim Osijek jer sam rođen tamo i tamo ću se vratiti, ali nisam i neću nikada biti LEGA!

_________________
Ja sam samo sanjar
Nedosanjanog sna
Dopusti mi da uđem
I ne odem nikada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
petrusijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I samo sam postavio jednostavno pitanje: što je to "Kohorta" radila na utakmici sa Zagrebom u Kranjčevićevoj, jer to se ne može nazvati navijanjem, a oni ipak predstavljaju naš grad i populaciju koja sada živi u Osijeku!?

_________________
Ja sam samo sanjar
Nedosanjanog sna
Dopusti mi da uđem
I ne odem nikada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 13:18 
Naslov:  Re: Ništa bez Kohorte
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ti si bio na toj utakmici pa na m reci što je to bilo toliko sramotno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
petrusijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Pa ti si bio na toj utakmici pa na m reci što je to bilo toliko sramotno.

Pa igranje graničara na tribini, i ležanje sa dignutim nogama u zrak, naguravanje, baš se i ne može nazvati navijanjem... ali nije bilo baklji, plus za njih, jer nije niti bilo atletske staze pored od par milijuna kuna koju treba spaliti, zar ne?
i tak, mislim ja znam što je navijanje, a to što je bilo u Kranjčevićevoj bilo je privlačenje pozornosti, ali gluparijama... ipak opet ponavljam mislim da su oni predstavnici građana koji žive u tome gradu, slažate li se samnom?

_________________
Ja sam samo sanjar
Nedosanjanog sna
Dopusti mi da uđem
I ne odem nikada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 13:44 
Naslov:  Re: Ništa bez Kohorte
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad pratiš klub koji već godinama životari u ligi, europu samo sanja onda je zajebancija na tribini poželjna. pod ovim praćenjem podrazumijevaju se i odlasci na gostovanja, ne žali se novac, vrijeme, zdravlje, policijska tortura i "međuljudski odnosi s onima koji te ne razumiju". osijek zadnjih godina igra očajno, pogotovo na gostovanjima i jedino što te može održat je ona stara "boli nas k***c za rezultate mi smo se došli samo zaj*****t". moš mislit igrali su graničar i sprdali se na tribini jer se igrače nije moglo gledat. možda bi bilo bolje da su u znak protesta pokidali pola tribine i napunili teren bakljama...ali vidim da tebe dosta stvari sramoti pa ti preporučujem da drugi put odeš na zapadnu tribinu među purgere, ali vjerojatno ti ni oni neće odgovarat jer njih nije sram "kaj su purgeri"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2007. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

petrusijan je napisao/la: ›
pa svi živi nas sprdaju zbog toga po zagrebu...
od toga pa sve do naziva Osijeka legograd i još puno toga... ja nikada nisam bio lega, i meni je to iskreno uvreda...
+ još nejasnije obrazloženje navedene tvrdnje

uuu, svi po zagrebu te sprdaju! pa to je prestrašno!

lega, sprdaju te zato što nemaš svog identiteta, sramiš se svoga! zašto mene nitko nigdje nije sprdao, gdje god sam bio, a svima sam govorio lega i svi su meni govorili lega?! tko riječane sprda zbog "zemljak", dubrovčane zbog "kenova", zagrepčane zbog "fakat"? samo su tebe našli! ja bih rekao da tu ima još dosta toga u igri, nije to zbog "lega"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: