Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najbolji Sitcom - Top 5

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sitcom su serije koje traje do 30 minuta i sve su odreda humorističnog karaktera. samo ime sitcom dolazi od SIT= sjediti i COMEDY - komedija. a morat ćemo novi topic o serijama koje traju preko 30 minuta i nisu humorističnog karaktera. one se u američkom žargonu zovu tv-show.


Zadnja promjena: cane; 17.01.2007. 22:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e dobra ideja s američkom i britanskom listom. evo i moje britanske:

1. Only Fools And Horses
2. Bottom
3. Red Dwarf
4. Allo Allo
5. Fawlty Towers

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2007. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
sitcom su serije koje traje do 30 minuta i sve su odreda humorističnog karaktera. samo ime sitcom dolazi od SIT= sjediti i COMEDY - komedija. a morat ćemo novi topic o serijama koje traju preko 30 minuta i nisu humorističnog karaktera. one se u američkom žargonu zovu tv-show.
Sit = Situation, Com = Comedy, tv-show je opci izraz, sitcom je usko vezan izraz... Koliko traje nije bitno.

cane je napisao/la: › e dobra ideja s američkom i britanskom listom. evo i moje
So... I've got somethin' right, huhh... Wink

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
cane je napisao/la: ›
sitcom su serije koje traje do 30 minuta i sve su odreda humorističnog karaktera. samo ime sitcom dolazi od SIT= sjediti i COMEDY - komedija. a morat ćemo novi topic o serijama koje traju preko 30 minuta i nisu humorističnog karaktera. one se u američkom žargonu zovu tv-show.
Sit = Situation, Com = Comedy, tv-show je opci izraz, sitcom je usko vezan izraz... Koliko traje nije bitno.


Ne znam. Do sada mi je ideja sitcoma bilo isključivo vezana uz gornju definiciju. Ne sjećam se ikada da sam i naišao da se sitcomom nazivaju i 40+minutne serije. S druge strane, fatcat je 'down-under' pa možda ima neke dodatne informacije Very Happy
In my book, sitcomovi će biti prema gornjoj definiciji. Listu serija čije su epizode malo duže, ne želim ni započinjati. I onda bih morao to još podijeliti bar na SF i ostale serije, eventualno ostale još na policijske, advokatske, misterije....
I meni je Homicide:Life on the streets bio najbolji. I makar sam ga skinio i imam sve epizode, bojim se da ga nikad neću pogledati u cjelosti :-s nema se vremena....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijel20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 13:45 
Naslov:  Re: Najbolji Sitcom - Top 5
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam jesu li svi osječani glupi ili koji je ovo kurac da neki nabrajaju BOSTON LEGAL kao "sitcom" i još tu dajete totalno krive i idiotske definicije za sitcom tipa da sit znači tj. skračenica za sjediti. Shocked ..netko je poslje dobro rekao da to stoji za situaciju i u tome je cijela poantga sitcoma dakle da se radi o komediji "situacije" .. prva takva bila je I LOVE LUCY nastala 50tih godina 20st. ... ta serija je definirala taj žanr "sitcom" čija su obilježja da:

1. SNIMA SE U STUDIJU PRED PUBLIKOM ILI BEZ PUBLIKE PA SE SMIJEH UBACI NAKNADNO
2. JEDNA EPIZODA NE TRAJE 30 MIN VEĆ NAJČEŠĆE 22 MINUTE. - tako na tv-u s reklamama obično traju i duže od 30 min
3. Pošto se snima u studiju radnja se događa uvijek na samo nekoliko mjesta - najćešće u domu glavnog lika ili npr. na poslu kao u mrphy brown.
4. sitcom se gotovo nikada ne snima na vanjskim lokacijama (seinfeld se često snimao vani no u lažnom new yorku tj. vanjskim studijima paramont pic.)

---mnogi tv analitičari govore da je sitcom kao žanr umro kada su završili prijatelji 2004. godine. jer od tada ne postiji ni na jednoj američkoj televiziji hit -sitcom. pogotovo jer je godinu dana poslje ukinut -svi vole raymonda i will and grace. od tada na tv mrežama se vrte i dalje klasični sitcomovi. no nisu uopće više gledani pa čak i ako se pogleda u top 20 najglčedanijih serija tamo se ne nalazi NITI JEDAN SITCOM. dok su 90tima vladali seinfeld, fraizer, prijatelji, will and grace ... sada su najgledanije serije poput OČAJNIH KUĆANICA, MY NAME IS EARL, BOSTON LEGAL .. to su sve serije koje žanrovski spadaju u dramu ili čak u soap operu (DH) no zbog koketiranja sa komedijom teško ih je svrstati u određeni žanr. sve je to počelo sa ALLY MCBEAL koja je spadala pod komediju sa elementima drame. isto tako i sex i grad. te serije definitivno nisu sitcom kao što to nije ni MALCOLM U SREDINI, MONK, ARESTED DEVELPMENT, CURB YOUR ENTHUSIASAM --to su tv komedije --koje su počele zamjenjivati sitcom kao žanr. i sve više na tv-u se pojavljuju takve serije koje su puno uvjerljivije (bez smijeha publike, bolja produkcija, uvjerljiviji i brojniji setovi na kojima se odvija radnja)

moj odabir najboljih sitcomova su:

1. PA TO JE FANTASTIČNO ---> Absolutely Fabulous



2. SEINFELD




3. Only Fools and Horses

3.

4. ROSEANNE



5. GOLDEN GIRLS



---------------

Inače koliko sam skužio mnogi su tu naveli bračne vode. ta serija može biti smješna samo djeci od 10 god. to je toliko jadno i infantilno da mi je prosto neugodno gledati taj idiotizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 13:52 
Naslov:  Re: Najbolji Sitcom - Top 5
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a roseanne je kao bolja Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
a roseanne je kao bolja Shocked

ajd, u početku su još i bili ok (ne bolji od bračnih voda), ali su je onda razvodnili u dosadnu poučnu dramsku seriju, koja je sve samo ne humoristična!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

os humorističnih serija, mogu samo izdvojit Friends, i možda Only Fools and Horses.

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2007. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nitko ne spominje full house Very Happy Very Happy
http://www.bobsagetisgod.com/

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

swamp je napisao/la: ›
nitko ne spominje full house Very Happy Very Happy
http://www.bobsagetisgod.com/

s razlogom! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danijel20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2007. 22:41 
Naslov:  Re: Najbolji Sitcom - Top 5
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › a roseanne je kao bolja Shocked


da, roseanne je neusporedivo bolja od primitivnih i infantilnih bračnih voda. jer roseanne do šeste sezone je bila definitivno klasišno štivo sitcoma. svi likovi u seriji su bili duhoviti, REALNI i uvjerljivi jer se radilo o radničkoj obitelji iz niže srednje klase koji su se borili sa REALNIM i svima nam bliskim svakodnevnim problemima! i to na duhovit način! glavna glumica je prava komičarka i zbog toga je serija još bolja jer nije obična glumica koja je unajmljena da glumi tamo neki lik, već ga je ona stvorila! roseanne je definitivno kultna serija i uvrštena je tv-guide best tv shows of all time. i to zasluženo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaufman314
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2007. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. fawlty towers
2. monty pythons flying circus
3. seinfeld
4. Only Fools And Horses
5. yes minister

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2007. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. Only fools and horses (svira mi na mobitelu)
2. Seinfeld
3. Scrubs
4. The office
5. Alo Alo

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2007. 7:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. mućke
2. zvoniili ste milorde
3. lude 70-te
4. svi vole raymonda
5. seinfeld

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2007. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. Mućke
2. Monty Python's flying circus
3. My name is Earl
4. Alo alo
5. Seinfeld

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: