Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ZAMP - legalizirana pljačka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2007. 0:45 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.index.hr/xmag/clanak.aspx?id=338371
a banda zampovska kuka kako se njih potkrada! i oni imaju obraza pričat o potkradanju i autorskim pravima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2007. 13:05 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2007. 0:19 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bratjo! Vrijeme je protuudar!

[stream:e715914c79]http://www.makromikro.com.hr/reklame/MakroMikro_recept_za_pljacku.mp3[/stream:e715914c79]

Mirror:
[stream:e715914c79]http://www.box.net/public/static/jd3xbcj8fe.mp3[/stream:e715914c79]

Skriveno: 
“Prekidamo program zbog važne obavijesti. Na snazi je zakon koji omogućava društvu ZAMP da za svaki kupljeni CD, DVD, Mp3, bilo koju memorijsku karticu za foto aparate, računalo, Ipod, USB stick i rekorder izvuče iz vašeg džepa od 8 lipa do 160 kuna (slijedi zvučni efekt).

Ako ste slikali svoje dijete na snijegu ili ste pripreme za ispit pohranili na USB stick ili zabilježili punicu dok hrče, fotkali papagaja ili snimili rođendansku proslavu, u svakom Makromikro dućanu za kupnju medija i uređaja, opljačka ćemo vas baš za toliko, ni za lipu više (slijedi zvučni efekt).

Mi ćemo sami uplatiti točan opljačkani iznos. Predlažemo da i vi dignete sudsku tužbu i na taj način opljačkate kasu u kojoj se gomila puno novaca koji je tamo zbog autora, dakle vas. Samo ga treba tražiti (slijedi zvučni efekt).

Tko može dosuditi suprotno osim da je slika vašeg djeteta neprocjenjiva mada ćete za nju biti opljačkani.

Čekamo vas u Makromikru i budimo svjesni da nas pljačkaju.

Ne, Makromikro recepti za pljačku.”

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2007. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2007. 0:27 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2007. 1:42 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tješi me jedino da ne mogu oni toliko nameta stavit, koliko ja mogu nakrast Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2007. 13:12 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hitmejker Tonči Huljić opet je na sudu. Ovaj put progone ga duhovi Mineine prošlosti kada je pjevala Da me 'oće Stipe. Glazbena komisija zaključila je da je veliki autor napravio - plagijat.
Tonči Huljić se pod optužbom da je plagirao pjesmu Da me 'oće Stipe opet pojavio na sudu u Splitu kako bi dokazao svoju autorsku nevinost. Za krađu ključnih, hitoidnih taktova tereti ga Ivan Bašić Baša, koji tvrdi da je Mineina poskočica zapravo njegova pjesma Dalmatinka mala, koja datira još iz 1963. godine.
Iako je Tonči pjevušio dalmatinske hitove u pokušaju da dokaže kako se njihova melodija često ponavlja, prijeka stručna komisija u sastavu Vlado Sunko i Nenad Šiškov opetovanim je preslušavanjem došla do zaključka da se ovaj put doista radi o prevelikoj podudarnosti:
"Osam taktova refrena u obje pjesme čini zatvorenu smislenu cjelinu koja je toliko slična da se može kazati kako je plagirana u melodiji, ritmu, harmoniji i tempu", zaključak je Sunkine ekspertize, prenosi Vjesnik.
Sunko je do kraja rasprave, unatoč brojnim pitanjima glazbenog maga Huljića i njegova žustrog odvjetnika Joška Čeha, ostao pri svom stajalištu da se radi o plagijatu. Drugi svjedok Nenad Šiško, međutim, bio je dobrohotniji prema optuženiku Huljiću pa nije želio izreći riječ "plagijat", već je ustvrdio da su pjesme "jako, jako slične, pogotovo refren".
Tužiteljstvo od Huljića traži odštetu od 333.000 kuna, odnosno 100 dnevnih dohodaka.

Net.hr
11.05.2007.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Tužiteljstvo od Huljića traži odštetu od 333.000 kuna, odnosno 100 dnevnih dohodaka.


100 DNEVNIH dohodaka?! Koliko tek dobije lik koji piše softver koji slaže te pjesmuljke?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 13:21 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HDZ zna kako ukrasti pjesmu

'Možda se potkrala neka sličnost, ali to nije bilo namjerno. Ispričavam se Very Happy ako pjesma slučajno sliči nekoj drugoj', kaže Dražen Žanko. Sličnost je ogromna – poslušajte i usporedite!

ZAGREB - Dražen Žanko potvrdio je Večernjem listu da je autor glazbe i teksta pjesme HDZ zna, koja je na nedavnom 11. općem saboru stranke promovirana u svojevrsnu novu himnu HDZ-a.
Žak Houdek, izvođač pjesme koja je i službeno promijenila povijesni slogan "Zna se" u "HDZ zna" u Ciboninoj dvorani 30. lipnja, odbijao je prethodnih dana otkriti tko stoji iza tog političko-glazbenog uratka.


Portal Pollitika.com konstatirao je da je Žankova pjesma plagijat pjesme Dimmi di sì talijanskog benda Pooh, što je očito već i na prvo slušanje.


"Nikad nisam čuo tu pjesmu. Stalno sam u studiju i čuo sam tisuće pjesama, pa je moguće da se i potkrala neka sličnost s tom ili kojom drugom skladbom, no uvjeravam vas da to nije bilo namjerno", rekao je Večernjaku Žanko, koji je "jako zadovoljan kako je pjesma ispala".

"Zbilja mi nije bila namjera nikoga plagirati, ispričavam se ako se slučajno dogodilo da moja pjesma sliči nekoj drugoj", zaključio je Žanko u izjavi Večernjem listu.

No, Dražen Žanko nije prvi koji se poslužio pjesmom Dimmi di sì. Na nju jako podsjeća i pjesma Nebo iznad nas još jednog estradnjaka bliskog HDZ-u – Tonyja Cetinskog.
Net.hr
11.07.2007.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HDZ-ovska posla.

Netko je jednom rekao da se radi o stranci opasnih namjera. Ja bih rekao da se radi samo o opasnoj stranci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 20:14 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost nisu samo HDZ-ovska, pogledaj malo one linkove s indexa, plagijati na sve strane, naravno svi se prave grbavi, a eto Dražen Žanko se ispričao. osijek031.com smile Jel se možemo mi nekako kod ZAMP-a ispričat da im ne plaćamo harač?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ja ću osobno smanjiti kupovinu c.d.-ova u Hrvatskoj sa 0,5 godišnje na 0,1. Očekujem potres u hrvatskoj glazbenoj industriji.

A i prazne ću nabavljati u inozemstvu, pa nek devize odlaze, bit će gadno za hrvatsku uvozno-izvoznu bilancu.

95% izvođača ionako ne cijenim dovoljno da bi im platio kartu za koncert, a i kod ovih 5% ću pokušati nešto riješiti preko veze.

Ne slušam radio (strah me da ne naletim na one reklame s tamburicama i bećarcem, struju plati pa se kući vrati i slično). Slušao sam Katloički, al otkad su vrijeđali Papu s onom pjesmom Ivane Pavle 2, ne slušam ni to (ironija).

Eh da, ne glasam za Hdz, jer imam još ponešto morala i naobrazbe, a to ne ide jedno s drugim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2007. 21:01 
Naslov:  Re: legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema presudi splitskog suda, koja je postala pravomoćna, Mineina pjesma 'Da me oće Stipe' plagijat je pjesme 'Dalmatinke male' Ivana Bašića Baće. Povodom toga, gost emisije '10 do 8', bio je autor Mineine pjesme, osuđeni Tonči Huljić.Huljić tvrdi kako je presuda postala pravomoćna, ali privremeno. Još uvijek je može odbaciti Vrhovni sud. Upravo je takav slučaj bio i s jednom ranijom presudom za plagijat koju je upravo Vrhovni sud odbacio.Ovaj svjetski poznati autor tvrdi i kako sudovi rade pod pritiskom, kako je situacija u pravosuđu veoma loša te kad je u pitanju javna osoba, situacija se ne gleda argumentirano.'Susrećem se barem jednom godišnje s ucjenama kojima se od mene traži novac kako me se ne bi za nešto tužilo', tvrdi Huljić, osvrnuvši se time na činjenicu kako od javnih osoba svi nešto žele.Huljić je rekao i kako svatko može nekog autora tužiti za plagijat, otkrivši pritom zanimljiv i jednostavan način na koji se građani mogu obogatiti.Huljićev recept za bogaćenje doznajte u priloženom videu
čovjek je hladno izjavio da je normalna stvar da se kopira, da toga ima i u hip hopu, glazba je tekovina, njegovih nota se može pronaći i prije 100 godina kod straussa, bethovena Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2008. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klapama zabranjeno nastupati na Peristilu

Državni je inspektorat krenuo u akciju, najvjerojatnije, neslužbeno doznajemo, po prijavi ZAMP-a, i zabranio nastup klapama na Peristilu.

Razlog tome jest što klape nemaju dozvolu prodavati svoje CD-e na javnoj površini.

- Žao mi je što smo ostali bez klapskih pjesama na Peristilu i to u jeku turističke sezone, rekao nam je Vedran Matošić, direktor Turističke zajednice Splita, koji je svjestan kako su se pjesme orile centrom grada - nelegalno, ali jedini stimulans besplatnom nastupu klapa je bilo upravo prešutno dozvoljavanje prodaje CD-a.

Turistička ponuda Splita ovim je definitivno osiromašena.

Izvor: Slobodna Dalmacija

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2010. 14:17 
Naslov:  Re: ZAMP - legalizirana pljačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: