Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



protekcija...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: smatrate li da leon (admin) štiti 8-icu??

moj odgovor je "da"
26%
 26%  [ 11 ]
ne, smatram da je korektan i nikoga ne štiti.
73%
 73%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 41


Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buduci da nemas vise pitanja, zavrsio bih ovaj razgovor s citatom iz Internet bontona (nazalost, postoje i takvi ljudi koji misle da je citanje Internet bontona gubljenje vremena)

What about Free Speech?

When trolls find that their efforts are being successfully resisted, they often complain that their right to free speech is being infringed. Let us examine that claim.

While most people on the Internet are ardent defenders of free speech, it is not an absolute right; there are practical limitations. For example, you may not scream out "Fire!" in a crowded theatre, and you may not make jokes about bombs while waiting to board an airplane. We accept these limitations because we recognize that they serve a greater good.

Another useful example is the control of the radio frequency spectrum. You might wish to set up a powerful radio station to broadcast your ideas, but you cannot do so without applying for a license. Again, this is a practical limitation: if everybody broadcasted without restriction, the repercussions would be annoying at best and life-threatening at worst.

The radio example is helpful for another reason: with countless people having a legitimate need to use radio communications, it is important to ensure that nobody is 'monopolizing the channel'. There are only so many clear channels available in each frequency band and these must be shared.

When a troll attacks a message board, he generally posts a lot of messages. Even if his messages are not particularly inflammatory, they can be so numerous that they drown out the regular conversations (this is known as 'flooding'). Needless to say, no one person's opinions can be allowed to monopolize a channel.

The ultimate response to the 'free speech' argument is this: while we may have the right to say more or less whatever we want, we do not have the right to say it wherever we want. You may feel strongly about the fact that your neighbour has not mowed his lawn for two months, but you do not have the right to berate him in his own living room. Similarly, if a webmaster tells a troll that he is not welcome, the troll has no "right" to remain. This is particularly true on the numerous free communications services offered on the net.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
ali, ipak odgovor, živo me zanima što će drugi reći.


Pa, evo; živo me zainteresiralo čime je to 8 'evilizirao' tebe ili bilo kojeg usera. Kliknio na korisnika 8 i malo sam browsao njegove postove; znaš što sam pronašao?
Ništa. Nema 'evil' postova. Postovi su to koje možeš zaobići (što ne radiš), u kojima se možeš prepoznati (upravo možda zato i uvrijediti?) ili ne, i u kojima jednostavno možeš argumentirano sudjelovati.
Meni se dogodio jedan 'evil' post. Grozan je i dobio sam poruku upozorenja, s pravom. Ali štos je u tome što se nisam raspizdio na 8-icu, već na totalni OT koji je započeo već s prvim replikama na post - da bi kasnije eskalirao u nešto... Ne znam više što. Ja sam topic prestao pratiti 10.01.
Nitko me nije uvrijedio, samo me naživciralo ponašanje korisnika koji valjd misle da ja, sa druge strane žice znam sve o njihovoj obitelji, podrijetlu, vrlinama i manama (itd,itd) - te sigurno neću napisati nešto što bi istoga, prema gore navedenim kriterijima, uvrijedilo. To (IMO) totalno infantilno ponašanje.
Upravo kao tvoje sada; opomenu si dobio zbog OT-a. Njih prekoviše. Jebga, moralo je puknuti i puklo je na tebi (razlog: najviše OT-a pod tvojim userom). Međutim, zanimljivo je kako sada pokušavaš uvući u sve to svog izravnog verbalnog oponenta. Super.
Vjerojatno se nadaš kako će Leon 8-ici poslati PM u stilu 'E, ono, čuj lega, jel' možeš pisati sa stavom koji je, ono, nekako generalno prihvatljiv nekim korisnicima? Znaš, bilo je žalbi, mislim, nije da ja usmjeravam tvoje izražavanje, samo, znaš, ljudi....' ili takvo nešto?
Kakogod, Leon ne štiti 8-icu. Leon radi svoj posao. Vjerojatno volontira pri tome, pa bi bilo bolje čojeku platiti pivo (samo ne kavu ;-)) zbog sve što trpi...
A ja glasam NE.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ok, steam. ne poričem. u pravu si. Very Happy
ali to odaaaavno nisam učinio.
a kartoni i cenzorska sranja su uslijedila poslije konflikta s 8-icom.

možeš mi taj detalj pojasniti?


Ne vjerujem da ima ikakve veze s Osmicom. Ne da mi se sad gledati, ali sjecam se da sam procitao sam da je i Osmica u istom topicu vise puta napao Leona sto ga se cenzurira i prebacuje u offtopic. Uvjeren sam da je i na PM dobio upozorenje zbog vrijeđanja.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 21:50 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netočno leone.
i dalje čekam odgovor na postavljeno pitanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....puno toga nigdje nema smisla.....i teško je biti pravedan a da ostaneš pošten.........al moje je mišljenje da svatko ima pravo reci što želi.....ako se netko nađe uvrijeđen....opet ima pravo vratiti odgovor osobi za koju smatra da ga je uvrijedila......ako to znaci da se skrenilo sa teme onda se treba staviti u oftopic......a da se sankcioniraju ljudi po mom nema smisla....jer ne može mi nitko dati toliko žutih kartona koliko ja mogu imati profila na forumu.......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 21:52 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

narode...ja možda i griješim. ali to neću priznati dok mi se to ne dokaže.

leonu sam postavio jasno i nedvosmisleno pitanje na koje još nisam dobio odgovor.


ako nisam u pravu, skidam kapu i kažem zbogom. njmanji problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

narvno da odgovora i dalje nema...

podbacio si administratore...kao čovjek podbacio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil je namjerno ignoriranje (koje je trajalo skoro godinu dana) na 5 molbi o offtopicharenju i namjerno i svjesno provociranje (zadnji primjer je ono zbog cega si dobio 3. zuti karton - imas link na post u mailu). Kao sto sam ti objasnio u zadnjoj molbi, ne raspolazem s neogranicenom kolicinom vremena, kao i neograniceno visokim pragom tolerancije prema takvom ponasanju. Jos od prve molbe sam se nadao da cu naici na ljudsku reakciju i razumijevanje. Nazalost, kao sto je vrijeme nakon toga pokazalo, to nije bio slucaj.

Hoces sam napisati koje su bile tvoje reakcije na moje molbe, ili da i to ucinim umjesto tebe?

Ovo su molbe koju su ti upucene zbog tvog offtopicharenja:

Citat: › From: Leon :
To: gazda777
Sent Date: 27. 02. 2006.
Subject: Ehej...
Ehej...

Vidim da si dosta aktivan na forumu, samo bih te molio za jednu sitnicu... Kad osjetis da ce tvoj odgovor u nekom tematskom podfroumu malo skrenuti s teme, onda bi svakako bilo lijepo kada bi odgovor poslao u Cavrljanja ili kao privatnu poruku. U zadnje vrijeme sam naletio na dosta tema koje su zagusene ili su se razvodnile skretanjem s teme.

Razmijem da postoji potreba skretanja s teme i da se ponekad ne zna gdje to sve skupa vodi, ali u tim slucajevima pricu slobodno prebaci u Cavrljanja. Vrlo jednostavno - zapocnes novu temu u Cavrljanjima s odgovorom koji si mislio napisati u nekom tematskom formu.

Puno bi mi pomoglo kada svaku od tih tema ne bih ja morao rucno cijepati.

Nadam se da ces mi pomoci u odrzavanju odredjene kvalitativne razine postova u tematskim forumima.

Hvala.



Citat: › From: Leon :
To: gazda777
Sent Date: 02. 07. 2006.
Subject: postovi
gazda777 je napisao/la: ›
Citat: › shavtio sam tehniku.brišu postove u kojima je kava, ma u kom kontekstu.očekivao sam nešto sofisticiranije...ccc....


Postovi nisu obrisani, nego su premjesteni u odgovarajuci forum.

Inace, zaista sam ocekivao razboritiji i ljudskiji odnos. Do sada je situacija na forumu bila samoregulirajuca, rasprave i postovi su bili poprilicno kvalitetni, sto se moze i vidjeti iz sadrzaja i kolicine napisanog teksta u to vrijeme.

Da offtopic postovi kvare kvalitetu rasprava znalo se i ranije, ovo sada je samo potvrda pretpostavke.

Ja bih te jos jednom zamolio da se suzdrzis od offtopic komentara ili da takve preusmjeris u odgovarajuce forume.


Citat: › From: Leon :
To: gazda777
Sent Date: 27. 12. 2006.
Subject: Re: replika
Citat: › › nemam ništa protiv, ali i u saboru postoji nešto što se zove "replika" i bitno je obilježje nečega što se zove demokracija.
dakle, ako ostaviš inicijalni post na topicu, ostavi i odgovor na njega.
ili prebaci oba u offtopic, meni apsolutno svejedno.

ali uskratiti mi mogućnost da odgovorim u istom topicu...nije opcija.


Da, moja je greska sto nisam u prvi mah i njegov maknuo. To je posljedica nestrpljenja, a nestrpljenje je posljedica toga da sam dosta vremena danas proveo premjestajuci stvari na odgovarajuca mjesta.

Nisam pobornik ogranicavanja, ali nisam ni pretjerano tolerantan prema namjernom nerazumijevanju. Kada 30 usera offtopichari samo jednom dnevno, to je onda 30 puta vise posla za samo jednu osobu. Draze bi mi bilo kada bi svaka od te tri osobe shvatila cemu sluzi ontopic/offtopic, privatne poruke, interne spike i sl.


Citat: › From: Leon :
To: gazda777
Sent Date: 03. 01. 2007.
Subject: Obavijest...
Ehej...

Eto, samo da javim da sam u zadnjih par dana izgubio malo previse vremena cisteci razvodjenje teme jednorednim porukama i porukama s kavom. Kako na raspolaganju nemam neogranicenu kolicinu vremena i kako smatram da je predjena granica tolerancije na gubitak koje mi to izgubljeno vrijeme stvara, samo te obavjestavam da ce ti mozda biti ograniceno pisanje u odredjenim dijelovima foruma.

Ogranicenje ce biti sukladno mom izgubljenom vremenu na ciscenju topica od jednorednih narodnih pseudoposlovica, spominjanja kave, zachatavanja topica i premjestanju tema u offtopic.


http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=3729
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=5861
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=47715#47715

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_etiquette


Zadnja promjena: Leon; 14.01.2007. 13:27; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:09 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo, da ne tražim dalje, ne želim gubiti vrijeme na takvu glupost, samo još jedno konkretno pitanje:
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...oooo...oprostite, Uzvišeni, na svakoj mojoj riječi,


...e stvarno si sjebana kokoš.


ovo nije zaslužilo sankciju???

rekoh već, podbacio si...neću tražiti dalje primjere...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:11 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro, zar japanskim pismom pišem?

link koji si mi poslao se nalazi i na ovom topicu.

evo ga ovdje opet:u postu:
http://www.osijek031.com//viewtopic.php?p=47934#47934


treći put ću postaviti pitanje: što je u tim postovima "evil"???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:13 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali, ok...izgubilo je smisao.

zaboravi i pitanje i odgovor.

ostajem pri tvrdnji da si podbacio kao osoba.

i time je sve rečeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: › treći put ću postaviti pitanje: što je u tim postovima "evil"???


Jako dobro znas gdje si tu poruku poslao prije nego je premjestena u offtopic. Jednako tako, znas i zasto si ju poslao.

Objasnjenje sto je u tome evil mozes pronaci u prvom pasusu ove poruke.

Nacin na koji si (ne)reagirao na molbe i tvoje ponasanje zadnjih godinu dana, molbama unatoc, govori o tome kakvoj osobi su te molbe slane.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:21 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leone, da skratimo.
odgovor izbjegavaš. jer ga ne možeš dati.
jer nema objašnjenja po kojem bi taj post bio evil.
prelijevaš iz šupljeg u prazno, ili , ljepše rečeno, sereš.

kako meni nije životni cilj od tebe, ili nekog drugog , stvarati karakternu osobu, prekinut ću ovu komunikaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2007. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo opaska...baci pogled na anketu, dovoljno govori.

ali, s tim se bori sam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 22:23 
Naslov:  Re: protekcija...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.osijek031.com//viewtopic.php?p=47934#47934

treći put ću postaviti pitanje: što je u tim postovima "evil"???


Ne znam odakle je taj post prebacen. Samo mi se cini da tesko moze biti u kontekstu bilo kojeg topica. Ako si ti, nakon sto si zamoljen da takve stvari ne radis, u nekoj tematskoj raspravi stavio post sadrzaja: "zdravo svima..." onda ti trebas objasniti kako takvo ponasanje nije evil?

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: