Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sto uciniti kad se u raspravi na forumu skrene s teme?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Khm?! To se meni čini ili je iz diskusije misteriozno nestalo par postova?

Nisam primjetio, ali ako jest, volio bih vidjeti kamo su prenijeti.
@Admin - ovdje je sve ontopic.


Evo odgovor obojici... ;-)

Naravno da nisi primjetio, jer su iz topica u offtopic prebaceni svi postovi kod kojih je informacija/sum ratio bio na strani suma, ili su bili nedovoljno vezani uz temu da bi ostali u ovom topicu.

Ubuduce bih molio da sami korisnici prebacuju/preusmjeravaju temu u odgovarajuce forume (otvaranjem novih topica i sl.) (npr. ono o njemackom je moglo ici u forum "Art, kultura" i sl.), buduci da na raspolaganju nemam neogranicenu kolicinu vremena, pogotovo ne za preusmjeravanje rasprava i forumsko higijenicarstvo. ;-) Molio bih i za malo vise konstruktivnosti i izbjegavanje ad-hominem argumentacije, granicnih "evil" situacija (vrijedjanje) i sl.

Usporedite izdvojene postove s onima koji su ostali u ovom topicu i bit ce vam jasno zasto se ti postovi vise ne nalaze ovdje. Ispricavam se sto su prebaceni i offtopic postovi koji u jednom svom dijelu imaju nesto konstruktivno, ali seciranje takvih postova bi oduzelo podosta dodatnog vremena.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2007. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Evo odgovor obojici... ;-)

Naravno da nisi primjetio, jer su iz topica u offtopic prebaceni svi postovi kod kojih je informacija/sum ratio bio na strani suma, ili su bili nedovoljno vezani uz temu da bi ostali u ovom topicu.


Iskreno, offtopic doživljavam kao digresije u razgovoru o nečemu, ljudski mozak tako funkcionira, ali se u biti vrati na temu, tako da bih rekla da neki offtopici pod rednim brojevima 2, 6, 8, .... ništa ne znače i da je malo prestrogo izdvajati dijelove postova. Kada bi na mjestu gdje je nešto "odrezano", bio i znak za link offtopica, još nekako, ovako, samo vidiš da nešto fali. Zamislimo da smo emisija koja ide uživo, nema rezanja...

@gundjalo_os,
sretno.... Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 1:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Iskreno, offtopic doživljavam kao digresije u razgovoru o nečemu, ....Kada bi na mjestu gdje je nešto "odrezano", bio i znak za link offtopica, još nekako, ovako, samo vidiš da nešto fali. Zamislimo da smo emisija koja ide uživo, nema rezanja...


Danice, tocno to bih i ja volio vidjeti. Dakle, kad se skrene s teme, onda se poruka prebaci u odgovarajuci forum s linkom na izvornu raspravu. Stvar bi odlicno funkcionirala ukoliko bi svatko tko skrece s teme to ucinio, medjutim, iluzorno je ocekivati da ce netko treci glumiti higijenicara, jer bi u tom slucaju trebala armija ljudi koja bi svoje vrijeme trosila samo na usmjeravanje. Optimalnije je da sami sudionici rasprave to naprave kad vide da ce njihov odgovor skrenuti s teme.

Evo, i sada smo skrenuli s teme, stoga ce ovo biti premjesteno u odgovarajuci forum...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Danice, tocno to bih i ja volio vidjeti. Dakle, kad se skrene s teme, onda se poruka prebaci u odgovarajuci forum s linkom na izvornu raspravu. Stvar bi odlicno funkcionirala ukoliko bi svatko tko skrece s teme to ucinio, medjutim, iluzorno je ocekivati da ce netko treci glumiti higijenicara, jer bi u tom slucaju trebala armija ljudi koja bi svoje vrijeme trosila samo na usmjeravanje. Optimalnije je da sami sudionici rasprave to naprave kad vide da ce njihov odgovor skrenuti s teme.


Da, ali ne kužim zašto? Niti će server biti rasterećeniji (kao da mu je sada neka tlaka), a ljudi će se pogubit u linkovima; prvo topic, pa link na offtopic (otvaraj novi tab), pa natrag na topic, pa skuži tko je kada što kome rekao (neki ljudi nemaju kulturu quotanja)... IMO, opterećenje prosječnog korisnika.
Uostalom, usenet godinama funkcionira na principu - flejm ostaje u topic-u, 'flame.flame.flame' ide u zasebu grupu. Ja dosada ovdje nisam vidio razloga micanju postova u nekakav 'offtopic' kojega karakterizira nekakvo mego-turbo vrijeđanje.
Na kraju krajeva, sve je ovo jedna velika igra riječima, kada se nađemo uživo - popit' ćemo i zapjevat' - ko ljudi. Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 2:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Uostalom, usenet godinama funkcionira na principu - flejm ostaje u topic-u, 'flame.flame.flame' ide u zasebu grupu.


Ti si valjda novi na tom Usenetu kad ne prepoznajes prednosti Useneta koje mu omogucuju prezivljavanje rasprave unatoc offtopiku u istom threadu.

Naime, tamo su postovi poslozeni hijerarhijski i kad dvoje udju u trakavičastu offtopic raspravu 1-na-1, jednostavno samo taj dio threada stavis na ignore, dok ostatak threada i dalje pratis. Forte Inc. je nedavno na moj zahtjev implementirao taj feature u Agent. A i prije toga si mogao ignorirati te iritantne grane, samo uz malo vise mozdanog napora.

Na forumu je to puno teze jer postovi idu flat, jedan iza drugog. Kad ovdje dvoje udju u flert ili flame 1-na-1 i izmijene par postova u sat vremena - thread je ubijen jer ostali sudionici tada obicno prestanu pratiti thread.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 3:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Forte Inc. je nedavno na moj zahtjev implementirao taj feature u Agent. A i prije toga si mogao ignorirati te iritantne grane, samo uz malo vise mozdanog napora.


Uf, uf, boliti glavica... Nego, evo tebi zahtjeva: implementiraj granastu strukturu i nećeš imati brige oko offtopičarenja (koja složenica Smile).
Ili je zato potrebno malo više moždanog napora? Twisted Evil

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tek će ga sad zaboliti...glava...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Evo, i sada smo skrenuli s teme, stoga ce ovo biti premjesteno u odgovarajuci forum...


Kakve veze ima ono što sam napisala s Bijelo-plavim oglasnikom...
Daj, @Leon, pretjeruješ.
Osim toga, nekada su i offtopic teme skcrollale desno pa si znao da postoje, ovako samo vidim da dio sadržaja nedostaje, pa ajd' traži pod offtopic temama.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, a kak' ćemo odlučit' što je ovdje offtopic? ;-)


Zadnja promjena: 8; 06.01.2007. 18:04; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 06.01.2007. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
E, a kako ćemo odlučiti što je ovdje offtopic? ;-)


Dobro pitanje.
Predloži nešto pametno Wink

Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost sam bila ja, glavom i bradom, ali ne kontam kako je tako ispalo.... Rolling Eyes Question

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Gost sam bila ja, glavom i bradom, ali ne kontam kako je tako ispalo.... Rolling Eyes Question


Možda se nisi logirala..............

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redar na forumu i higijeničar bi zbog općenito sve slabije svijesti o važnosti poretka i hijerarhije morao biti netko sizifovskih živaca i beskrajnoga milosrđa...

Predlažem da se stvari brišu i sele, samo kad to ne odgovara nekome u diskusiji, kada je kvaliteta postanog sadržaja ispod kvalifikacijskog minimuma (diskrecijsko pravo suca)...

Ovako nema smisla, onaj sroljo usere s kavom gdje god stigne, a nije napisao post s više od pet redi.

Također, predlažem da se korisnicima koji ostavljaju romaneskno sročene potpise, urešene u maniri Hlebinske škole, ukaže na štetnost takvih sadržaja.

A kako imam iskustava s Leonom od prije, znam da će on po svomu i dalje. Što naravno, pogoduje samo kretenima koji razaraju debatno tkivo, a nikako onima koji animiraju i doprinose.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovakav način uređivanja odgovara i debilima koji u nedostatku smislenog odgovora u komunikaciji koju su sami započeli (npr. topic o ulasku u EU) čekaju da vrli administrator prebaci topic u offtopic.

naravno, odgovara i retardiranim sinovima lijepe Vaše koji nemaju u sebi ni mrvicu patriotizma i stide se porijekla pa se potpisuju mjestom boravka negdje u inozemstvu, pa otamo hračkaju po onima koji svoje cijene.

netko ti je jednom u životu, nadam se, rekao: sranje je egzistencijalni čin, fiziološka potreba...ali govna ne trebaš izbacivati kroz usta (u ovom slučaju kroz prste).

ako su to propustili...upravo sam nadoknadio tuđi propust.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › ...rekao (neki ljudi nemaju kulturu quotanja)... IMO, opterećenje prosječnog korisnika.

Mislim da je daleko vece opterecenje za prosjecnog korisnika kada korisnik izgubi volju za odgovaranjem na temu, jer je usred kvalitetne rasprave dvoje ljudi odlucilo procaskati o tome kakvo je vrijeme.

Citat: › Ja dosada ovdje nisam vidio razloga micanju postova u nekakav 'offtopic' kojega karakterizira nekakvo mego-turbo vrijeđanje.
Vrijedjanje je "evil", stoga se takav sadrzaj reducira. Skretanje s teme/cavrljanje se seli u odgovarajuci forum ili u offtopic. To su osnovni principi. Bilo bi jako korisno i puno preglednije ukoliko bi to korisnici sami radili.

Citat: › Na kraju krajeva, sve je ovo jedna velika igra riječima, kada se nađemo uživo - popit' ćemo i zapjevat' - ko ljudi. Smile


Sve to stoji, ali neka barem bude pregledna igra rijecima... Treba znati da sve te topica cita vise ljudi nego sto sudjeluje u samoj raspravi. Zbog lakseg snalazenja, preglednosti i smisla, bilo bi jako lijepo ukoliko se entropija ne bi povecavala vise nego je to potrebno.

Seljenje tema u odgovarajuce forume je prvi korak ka vecoj preglodnosti, koncentriranoj kvaliteti i manjoj entropiji.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: