Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sporazumni prekid

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sporazumni prekid? Da li to postoji? Kako god prekid bio civiliziran i miran,uvijek je jedno od njih dvoje bilo više za taj prekid i samim tim onaj drugi je ostavljen što ostavlja gorak okus !

Što se tiče prijeteljstva poslje prekida,teško ostvarivo,bar po mom mišljenju ,jer onaj koji je inicirao prekid ima grižnju savjesti,a onaj koji je ostavljen je barem malo ogorčen i ne želi baš znati da je bivši/bivša krenuo dalje i da mu je bolje bez njega/nje.
U većini slučajeva su takva prijateljstva gluma i pretvaranje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nema sporazuma, uvijek je jedna strana zakinuta

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm...

Iskustva drugih ljudi u zadnjih godinu-dvije su me naucila da je sporazumni prekid moguc, ali u posebnim situacijama.

Dakle, moguc je u slucaju da se veza jednostavno ugasila. Nije bilo mrznje, nije bilo varanja, nego se jednostavno ugasila - ljudi su si dopizdili. Nema losih osjecaja, ali nema ni juicea.

Imao sam prilike razgovarati s akterima iz nekoliko takvih veza i moze se reci da je prekid zaista bio "sporazuman".

Doduse, ovakvi slucajevi se pojavljuju u tragovima i vecina veza ne zavrsava u "sporazumnom prekidu" i bez zrtava...

P.S. Postoji jos jedna vrsta sporazumnog prekida, ali to se ne pojavljuje u punokrvnoj vezi, stoga je upitno moze li se uopce i nazvati prekidom. ;-) Daklem, fuck-buddy odnos je moguce prekinuti bez ikakvog straha i bojazni da te partner sutra nece pozdraviti ili da ce ti bii neugodno kad ga ugledas na ulici. Been there - done that... Daleko ljepse i ugodnije iskustvo od onih slucajeva kad riba i frajer zavrse skupa s 18 godina i onda im se veza potrosi do 25te, pa se mrcvare do 28 i onda prekinu pred vjencanje... di su bili - nigdje, sta su radili - igrali se braka... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuj kad si dvoje dosade uvijek je moguć sporazumni prekid....

ali npr. prije početka veze ono ufuravanje(dakle još ništa obavezno, još ništa niste definirali, samo test-proba) i sad netko ti se ne svidi... dakle kažeš mu ono nisi za mene. i ta osoba to ne može shvatiti. naljuti se.... možda ovome i nije baš mjesto u sporazumnim prekidima... ali....

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2007. 19:45 
Naslov:  Re: Sporazumni prekid
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma meni je ova tema za kavu...ni da hoću ne stignem ni nemam napisati mjesta za sve što bi mi o ovoj temi moglo izaći iz glave...ugl...nisam razočarana zbog takvog prekida..jednostavno sam izvukla iz toga puno puno dobrih stvari...zrelija sam i pametnija za 2 godine sigurno...nikog ne osuđujem ni ne krivim,sve se događa s razlogom...ponekad i glupim ali uvijek ga ima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 12:25 
Naslov:  Re: Sporazumni prekid
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100 ljudi 100 cudi , tako je i sa prekidima, s nekima sam ostala u super odnosima i priljatelji smo a neke ni ne pozdravim na ulici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Curica
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 12:41 
Naslov:  Re: Sporazumni prekid
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos nisam cula da je netko imao sporazumni prekid u punom smislu te rijeci. jedna strana ostavlja a druga strana je ostavljena. i u 90% slucajeva koje znam ostavljena strana pati. isto tako ja nisam cula da je netko ostao pravi prijatelj s bivsim. OK, padne kava i svi su si dobri, ali pravo prijateljstvo nakon veze je nemoguće. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2007. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj jedan tamo bivši iz osnovne i ja smo postali poslije veze najbolji prijatelji...za ne povjerovati,ali istina je....
Leteci mungos je napisao/la: ›
Daleko ljepse i ugodnije iskustvo od onih slucajeva kad riba i frajer zavrse skupa s 18 godina i onda im se veza potrosi do 25te, pa se mrcvare do 28 i onda prekinu pred vjencanje... di su bili - nigdje, sta su radili - igrali se braka... ;-)

kod mene je slučaj da sam bila sa dečkom od 15 do 20 Sad sa prekidima... i shvatila da on nije onaj pravi za mene...iako sam to od početka znala,ali nema veze,...ostavila sam ga prije...nebitno...rekla sam ne može to tako,ovo ne ide,koga da lažem,sebe neću,tebi neću...išlo je i stalo...dalje ne ide...vidiš i ti i ja da ne ide...i točka..nema se tu šta više pričati...lažeš mi.-..odjebi...varaš me..odjebi...ovo ono ne ide više to...nisam više balavica koju ćeš jebati u zdrav mozak,mogao si kad sam imala 14 a sad ne moš...jebem mu ja mater ...ispričavam se na riječima,al odma se uzjebem kad se sjetim njega...mrak na oči padne...bila je to veza kakvu nikom ne bi poželjela Sad ..i sad sam okrenula novu stranicu i idem dalje,vidim ja njega i pozdravim iz pristojnosti ali to je sve......

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2007. 13:08 
Naslov:  Re: Sporazumni prekid
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije vam se nikad dogodilo da je jednostavno ljubav nestala potrosili ste vezu ali vam je ta osoba draga kao prijatelj??meni je , nije bilo burnog prekida kad su obje strane prestale voljeti, znaci nema ostavljene strane,meni su neki od najdrazih i najiskrenijih prijatelja bivsi decki.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
nije vam se nikad dogodilo da je jednostavno ljubav nestala potrosili ste vezu ali vam je ta osoba draga kao prijatelj??meni je , nije bilo burnog prekida kad su obje strane prestale voljeti, znaci nema ostavljene strane,meni su neki od najdrazih i najiskrenijih prijatelja bivsi decki.


nisam imala puno veza,ali sam uvijek nabasala na neke kretene tako da nisam mogla ni da sam htjela ostati u dobrim odnosima....samo taj dečko iz osnovne s kojim sam i dan danas dobra Smile ....ali znam puno slučajeva gdje su legice morale ostaviti svoje dečke iako su ih voljele i oni njih,ne zbog varanja,nego zbog ljubomore,,drogiranja,opijanja bla bla...nisu zajedno,viđaju se a vole se više nego itko na svijetu...ja to ne bi mogla....imati osobu pokraj sebe kojku volim najviše na svijetu i koja mene isto toliko voli i da je ne poljubim,zagrlim,posexamo se Very Happy što već....ne ne...ne bi mogla...jer opet bi to vuklo u tu vezu i u tu propast...

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek je netko povrijeđen, manje ili više

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031OS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2007. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nastavno na...

CatCloe je napisao/la: › ne razmišljaju svi tako i ne završavaju sve veze s gorčinom. nekad jednostavno ne ide i sporazumno prekinete.
iz jednog drugog topic-a



Daklem... sporazumni prekid

Anonymous, si imao takav slucaj? Kako ste to odigrali? Uzroci? Povod? Realizacija? ;-)




nikad nisam imao sporazumni prekid. mislim da to tako ide malo teze. ustvari imao sam ali veza je trajala cca 4dana i bio sam u osnovnoj skoli Smile tako da...

...nego - odakle sada takvo pitanje meni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2007. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da odgovorim;
uzrok- zamor(mala dijeca,loša fin. situacija,24 sata zajedno(ja- mirovina,ona-nezaposlena))
-nedostatak tema
-tvrdoglavost obostrana (oboje u pravu)
-neprihvačanje vlastite krivnje
povod-svačanje obostrano da više to tako neide
realizacija-sporazumni razvod(jaaakoooo bolan za obije strane)


Na svu sreću sam svatio da sam bio izuzetno naporan i da nije ona svemu kriva,a i ona isto kaže da je shvatila svoje greške,pa smo se opet sastali nazad (nakon 6 mjeseci cviljenja i razmišljanja),pa smo se opet vijenčali. Sad je to več prošlost(tri godine),i poučeni da mora biti kompromisa,živimo stvarno sretno i volimo se (u biti nismo ni prestali)

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.05.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
bartok je napisao/la: ›
kako ostat s nekim dobar poslije groznog prekida?


pa lijepo,vjera nas uci oprastati,pa oprosti nekome kada zgrijesi


ja nikog ne mrzim, nego jednostavno shvatis da ti neki ljudi zagorcavaju zivot i maknes se od njih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nastavno na...

CatCloe je napisao/la: › ne razmišljaju svi tako i ne završavaju sve veze s gorčinom. nekad jednostavno ne ide i sporazumno prekinete.
iz jednog drugog topic-a

Daklem... sporazumni prekid

Anonymous, si imao takav slucaj? Kako ste to odigrali? Uzroci? Povod? Realizacija? ;-)


Ove godine sam imao skoro tako reci sporazmni raskid, naime istina je da se dvije osobe ne mogu u isto vrijeme odluciti tko ce napraviti prvi korak. Uvijek je u pitanju jedna osoba, moje misljenje o uspjesnom "sporazumnom prekidu" je ovako, ukoliko prekinete ne ostavljajte svadju iza sebe niti si ne nabacute sto se dogodilo ranije dok ste bili u vezi vrlo je bitno priznati si oboje da niste sretni jedno s drugim i da zelite jedno drugom sve najbolje u zivotu i naravno ostati u kontaktu jer ako tako prekinete sa osobom postat ce vam dobar prijatelj kad ga budete trebali

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: