Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



kung fu borilacke vjestine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gost
Post Postano: 29.06.2005. 13:24 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim ja nisi ti zaintresiran za to...

Ne znam za trenera, nisam ga nikad vidio kad se tuče, niti da netko nešto govori o njemu. Mada su u par navrata dolazili neki na trening, da usporede vještine, a ja baš tada nisam bio.


EOD

Download Poruke   Ocijeni poruku  
domi
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2005. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koliko ti dugo treniras, i da li si zadovoljan sa onim sto si do sada naucio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.07.2005. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A di je taj klub? Kolko dugo se trener bavi tim ,kolko je star, šta treba nosit na treningu(od robe)?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
domi
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2005. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko sam ja cuo taj trener se time bavi od rata, znaci nekih 15 godina.Bruno je rekao da je bio tamo pa neka odgovori kako to izgleda i sto je potrebno.Bruno odgovori nam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 23.07.2005. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema Brune... Jel ti znas di je klub, koja ulica

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 24.07.2005. 11:59 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde baš ću pričekat da vidim šta će reć..

Download Poruke   Ocijeni poruku  
marko
Post Postano: 28.07.2005. 22:27 
Naslov:  Re: kung fu borilacke vjestine
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vistinska kung fu vjestina e wing chun,dolazi iz shaolin temple.Ima i modificirani stil koj se vika wing tzun.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
marko
Post Postano: 28.07.2005. 23:00 
Naslov:  Re: kung fu borilacke vjestine
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moze li nekoj da mi prati slik ili kniga za acrobat reader kako se raboti na wooden dummy.Neka prati na e-mail [email protected].

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.07.2005. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
IMa u Osijeku škola Wing Tsun Kung fua, zapravo sportski klub. Stim ako se odlučiš dolaziti, trebaš znati da to nije sport, nego borilačka vještina, sa puno istina koje je čovjek prije objasnio, s razlikom da se mi pak ne ubijamo na treningu, (učimo kako najbolje promašit čovjeka).[nekad i ne uspije]. Very Happy


A nije li Wing Tsun Kung Fu vještina samoobrane primjenjiva za slijepe i slabovidne osobe??
Radi se o kineskom kung fu stilu nastalom prije nekoliko stotina godina. Njegov osnovni cilj je pružiti fizički slabijim osobama realnu mogućnost obrane protiv fizički nadmoćnijeg protivnika. Ta mogućnost se temelji na razvoju taktilnih osjećaja ruku i nogu, koji napadnutom omogućavaju da se na bliskoj distanci, u kontaktu sa protivnikovim rukama i nogama osjeti pravac i snagu napada te iste iskoristi za sebe.Takav način obrane polazi od znanstvene činjenice da su taktilni podražaji brži od vizualnih. I tu nema ubijanja..khm...

Sorry, ali tjeralo me googlat ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 29.07.2005. 19:16 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka vještina je nastala najprije kao samoobrana. Večina njih dolazi iz Kine, a tamo (budući da ima puno svakakvih ljudi) je bilo opasno ići ulicom ako se nisi znao nekako obraniti. Izmislio ju je neki budustički svečenik, i naučio djevojku koja se zvala Wing Tsun, a ona je to još usavršila, jer je htjela se obraniti od krupnih i jakih, a sama nije imala dovoljno snage. Zato kažu da se za WT ne koristi snaga, a budući da ga je žena prilagodila sebi, mi svi koji učimo WT nastojim svoje tijelo tako modificirati da bi postigli njezine pokrete, tj mogućnost izvođenja pokreta. Vještina je rađena za žene, i one kad krenu trenirati imaju veliki + jer sve već mogu napraviti, a muškarcima treba 2-3 godine mučenja da bi se približili tome.
IMa 2 vrste WTa (koliko ja znam, a i ne zanima me) Leon Ting stil ili izvorni WT. Razlika je naravno u izvođenju pokreta, i shvaćanju centralne linije. Rekao bih da se oni vrte oko centra, drugi stil se vrti U centru, što (ja bih rekao) da je brže pokrete.
Za 15min, mi počinje trening, ajd
ode ja

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 29.07.2005. 22:54 
Naslov: Fight drugi dio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto me s treninga...
a je danas bila sauna...
šta sam ono još htio reći...
ONo što piše za slijepe osobe..... hmmmmm, a čuj, slijepe su , a slijepci imaju izoštrena druga osjetila, tako da polazište može biti točno, ali ja bih rekao da osoba koja je slijepac i početnik će se DOBRANO namučit da nešto od sebe napravi. Te osječaje zapravo imaju majstori, i oni bi se mogli boriti zatvorenih očiju ( ako su u kontaktu s nekim) (to možda viđate u filmovima). Ali da slijepac postane majstor od počeka...... ne bih rekao, a i da postoji 1, jedan ko nijedan.
EE ima još jedna tajna, mi uopće ne letimo zrakom (kao u filmovima). Crying or Very sad
-A ono što si čitao o ubijanju .... bajka.
svaki pokret kad se primjeni na osjetljivo mjesto te može ubit, to bi čisto trebalo da ovisi o onome tko upravlja pokretom. A na kraju krajeva, smrt ni nije najgore što te može zadesit. Šta da hodaš bez oka, ili oba, ili sa slomljenom 1 ili 2 ruke (koje više nećeš moć korstit), ili isto tako nogom. ILi hodaš i misliš da ti je dobro, a umreš za pola sata, jer nisi skužio unutarnje krvarenje. Ili još gore, hodaš i umreš i ništa nisi skužio.
Ima pokreta koji su tako brzi da ih ne možeš ni vidjet.
Inače ovo se uči, eto, iz zabave, a ne zato da bi se primjenjivalo. Jer da bi ti nešto uspjelo moraš ga dobrano vježbat nekoliko mjeseci, samo to. I onda uvježvaš to, a drugo ti zakržlja...pa onda drugo, pa prvo i tako se stalno vrtiš.
-Zašto je ovo uopće zanimljivo_ A eto, ima ljudi koji hoće napraviti savršeni pokret i onda se muče. I prilikom analiziranja tog pokreta jako razmišljaš o njemu, kojim putem, kojim smijerom, koji se mišići za njega koriste, koji smetaju...kojim putem ide šaka, kojim lakat, zašto je lakat važan a šaka nije. Tako da 1 pokret traje i po 5 minuta.

Da vas više ne davim.. ovako
U 9. mjesecu će biti ponovo upisi i onda ću smjeti staviti adresu gdje smo.
Primit će se 10 novih učenika, tako da nas bude 30, i onda se više neće primati.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 14.08.2005. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A to je bezobrazno, nikad vise ili sta? Jedino mjesto di mozes ucit kung fu i onda moras imat vezu ko za faks.
Pa oce onda za godinu il dvije ponovo primat il sta , koji je kriterij za ulazak

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.08.2005. 20:06 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EE, postoje tu komplicirana pravila....
ALi kako koji bude odlazio, tako će mjesto ostat prazno, i moći će se popuniti. Broj 30 je ovako okviran. Stvar je da je škola mala. Jedino tako se učitelj može svakome posvetiti da ga kvalitetno nauči.
a i nije zanimljivo svaka 2-3 tjedna pričati "gradivo" ispočetka. Jedna od loših stvari je ako dođeš u školu a nemaš skim raditi, jer nema još netko tako novi pa da budete podjednaki. Al dobro, to brzo prođe.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 03.09.2005. 14:04 
Naslov: Fight upisi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo obavijesti za zainteresirane:
U studentskom centru je postavljen oglas na kojem možete saznati informacije vezane za treniranje Wing Tsun Kung Fua .

Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost
Post Postano: 22.10.2005. 20:17 
Naslov: Fight Re: upisi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upis još uvijek traje, a nešto vas nema. Samo dvojica novih. Ne brojim one koji su došli samo vidjet.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: