Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradonačelniku HSP važniji od države

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 14:00 
Naslov:  Gradonačelniku HSP važniji od države
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek danas slavi Dan grada. Gradski čelnici na proslavu su pozvali velik broj gostiju, ali ne i predsjednike Sabora Vladimira Šeksa i Vlade Ivu Sanadera. Wink

Gradonačelnik Osijeka Anto Đapić takav potez osječke gradske vlasti objašnjava "zategnutim odnosima između vladajuće koalicije u Osijeku i vrha HDZ-a zbog slučaja Glavaš". Đapić ističe da je bolje izbjegavati ozračje koje može produbiti probleme. Rolling Eyes

Kaže i da su odnosi između HSP-a i HDZ-a Evil or Very Mad na najnižoj razini u posljednjih deset godina, ali i da to ne bi smjelo utjecati na odnose između Vlade i grada Osijeka. (HRT)


Ne bi smjelo utjecati... Laughing
Tko se s rogatim bode...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đapinja smo mi izabrali, također nam je predsjednik gradskog vijeća Branimir Glavaš
koji je zbog isih u pritvoru, duže od nekih ljudi
koji su pravomočno osuđeni za svoja nedjela!
Druga stvar
Đapiću HSP važniji od države?!
Misliš da Sanaderu HDZ nije važniji od države?;
još k tomu što je on predsjednik vlade iste!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Đapinja smo mi izabrali

Tko to mi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
canyon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Misli na onih 5000 ljudi koji su glasali za njega u gradu, to ti je dosta da postaneš gradonačelnik. Ako si snalažljiv ko Anto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

canyon je napisao/la (Pogledaj post): › Misli na onih 5000 ljudi koji su glasali za njega u gradu, to ti je dosta da postaneš gradonačelnik. Ako si snalažljiv ko Anto.

Samo informacije radi, Kramer je u prošlom mandatu bio gradonačelnik sa samo 2000 glasova više. Više od LS-a dobili su HDZ i SDP.
Omjer snaga LS-SDP bio je sličan kao danas HSP-HDSSB. A isti je bio i dogovor nama (LS, HSP) grad, vama (SDP-HDSSB) županija.
Tako da primjedba baš i nije na mjestu...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
canyon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje sam ja rekao da odobravam što je Kramarić bio gradonačelnik na isti takav način. Općenito taj način izbora gradonačelnika je smješan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 11:35 
Naslov:  Re: Gradonačelniku HSP važniji od države
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nisam ja rekao da odobravaš, kao što ni ja ne odobravam.
Gradanačelnik bi se trebao birati direktno.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne volim nijednog političara jer je to sve banda lopovska. ali ne dirajte Đapinha dok nam grad cvjeta. Kramer je bio bio 15 godina na vlasti i nikog kurca u gradu nije napravio. ovaj je 2 godine na vlasti i grad se izgrađuje i obnavlja ko nikad prije. zato pustite vi vladu i sanadera. da je njima stalo do Osijeka davnih dana bi oni nama pomogli. a ovako sve daju samo za ZG i ST.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2006. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razlucimo cvjetanje gospodarstva od faceliftinga. Do gospodarskog uzleta ce doci kad Glavas okine za koji mjesec. Iako smatram Djapicem obicnim smecem za sada Osijek od njega ima koristi. Za razliku od Kramarica on evo u godini dana nije imao niti jednu aferu. Svi potezi su bilu u dobrom smjeru. Mozda su se neke stvari mogle i bolje odraditi, ali ipak su bile s namjerom za bolji Osijek. HDSSB bi mogao imati veliki uzlet kada bi netko pametan to preuzeo. Toliko stvari se mora izlobirati u ZG. Kontinentalni turizam, regionalana banka, robna burza i hrpa drugih krucijalni stvari... Nazalost ili na srecu od politicara jedino Djapic ima tu moc. Osijek nema profiliranih politicara koji imaju neku snagu u ZG.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
canyon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
ja ne volim nijednog političara jer je to sve banda lopovska. ali ne dirajte Đapinha dok nam grad cvjeta. Kramer je bio bio 15 godina na vlasti i nikog kurca u gradu nije napravio. ovaj je 2 godine na vlasti i grad se izgrađuje i obnavlja ko nikad prije. zato pustite vi vladu i sanadera. da je njima stalo do Osijeka davnih dana bi oni nama pomogli. a ovako sve daju samo za ZG i ST.

Malo je to sve preuveličano, obnovili su tri ulice, jedan prolaz, i napravili prugu do bosutskog, sve ostalo se počelo raditi prije ili bi bilo rađeno i bez njih(stanogradnja). Više su napravili od onih prije ali opet jeko malo.To što pričaju da je Osijek najveće gradilište u Hrvatskoj poslije Zagreba je obična glupost, to valjda kažu oni koji dalje od Zagreba nisu ni išli. Osijek ne smije ovisiti o tome da li Anto hoće ili neće podržati proračun. Vidit ćemo sad kako će biti realizirani projekti koje je dogovorio sa Sanaderom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2006. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radi on, odnosno Matkovic i Sisljagic i puno bitnije stvari od faceliftinga.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Radi on, odnosno Matkovic i Sisljagic i puno bitnije stvari od faceliftinga.

E, Matković. Imao sam prilike s njim surađivati. Rijetko dobar i kvalitetan čovjek.
Po meni je on trebao biti gradonačelnik. Đapić se bezveze utrpao gdje mu nije mjesto.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › E, Matković. Imao sam prilike s njim surađivati. Rijetko dobar i kvalitetan čovjek.
Po meni je on trebao biti gradonačelnik.


Čekaj, misliš na onog Gordana Matkovića što se do prije 4 godine slikao s puškom i u uniformi?

Usput, ja sam čuo da nije tako dobar. Moj poznanik ga podučava nečemu (nećemo otkrivati identitet...), on plaća osobu koja skuplja loptice. Toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › E, Matković. Imao sam prilike s njim surađivati. Rijetko dobar i kvalitetan čovjek.
Po meni je on trebao biti gradonačelnik.


Čekaj, misliš na onog Gordana Matkovića što se do prije 4 godine slikao s puškom i u uniformi?

Usput, ja sam čuo da nije tako dobar. Moj poznanik ga podučava nečemu (nećemo otkrivati identitet...), on plaća osobu koja skuplja loptice. Toliko.
Da, mislim na tog Matkovića! I od toga je prošlo malo više od 4 godine.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2006. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

canyon je napisao/la: › Misli na onih 5000 ljudi koji su glasali za njega u gradu, to ti je dosta da postaneš gradonačelnik. Ako si snalažljiv ko Anto.


Mislim da bi bilo nepravedno zaslugu za izbor Ante pripisati njegovoj ili necijoj tudjoj sposobnosti ili "sposobnosti". Zahvale idu na racune onih koji na izbore nisu izasli. Nadam se samo da takvi danas imaju obraza sutjeti za sankom u birtiji.

IMHO, Jeff je dobro rekao - izravan izbor gradonacelnika, mogucnost kandidranja bilo koga. A onda nam ostaje samo nadati se da ce kandidirati sposobni i dokazani manageri, te da ce masa, raja i rulja prepoznati njihovu vrijednosti i dati im svoj glas.

Za ono prvo jos i postoji nada, ali za ovo drugo je potrebna evolucija... Sad

Mislim da je Djapic maestralno pogrijesio kada se nedavno priklonio covjeku cije vrijeme je proslo i ciji odlazak vecina gradjana ocekuje s figama zelje u dzepovima.

Em se priklonio strani koja jednu dobru ideju (regionalizam) prostituira za dnevnopoliticke obracune (kao argument treba procitati ovaj novinski clanak gdje je ista osoba regionaliste prije 10 godina nazivala izdajnicima), em je okrenio ledja jedinoj zlatnoj koki (s celicnom shakom) u drzavi. Ucinio je apsolutno najgori moguci politicki potez. Protivno politici i protivno razumu...

Sto se tice Matkovica, covjek se zalaufao, nadajmo se samo da se nece uljuljkati i postati los politicki prognozer poput njegovog nadredjenog.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: