Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ŠKOLE

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2005. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf cestitam onom ko je ovo procito ja nisam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2005. 10:06 
Naslov: Idea 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne zbog ove teme, već zbog postanja općenito, lijepo molim sve članove Foruma031 i one koji namjeravaju pisati, da objavljuju link na tekst na koji žele obratiti pozornost. U slučaju da link ne postoji, možete sami svojim riječima dati one najbitnije smjernice i informacije o temi o kojoj nešto želite reći. Ovakvim i sličnim prenošenjem tekstova gubite na zanimljivosti i riskirate da vam se obriše post.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NarodniHeroj
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2005. 11:03 
Naslov:  Re: ŠKOLE
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[size=18][size=18] Pozdrav,

Prvo, da se predstavim. Ja sam Ivan (17), da je sve bilo kako to obicno biva sa svim srednjoskolcima koji zive i odrastaju u Osijeku sada bih sjedio u klupama neke gimnazije i planirao koje cu predavanje sutra markirati kako bih se opustio uz toplu salicu kavu u obliznjem kaficu. No, stvari su u mom slucaju po mnogocemu drugacije od onih kod drugih ljudi moje dobi. Ja sam trenutno, kao dobitnik HMC stipendije, u jednogodisnjem programu skolovanja u inozemstvu. Trenutno pohadam Forest School u Londonu (Snaresbrook) i u predposljednjoj sam godini po njihovom edukacijskom sistemu.

Kako? Nakon sto sam uz munje i gromove zavrsio osnovnu skolu (u kojoj sam bio izrazito uspjesan na svim poljima koja su postojala) upisao sam III. gimnaziju u Osijeku. Dvije godine sam proveo tamo i sve sto mogu reci je da mi je srednja skola zgadila skolovanje. Zasto? Hrvatski obrazovni program je izrazito los, napisan tako da ucenicima onemogucuje bilo kakve pravne i ljudske slobode te istovremeno unistava svaku volju za bilo kakvim radom. A da ne spominjemo samoinicijativu i dodatno proucavanje podrucja interesa. Cast iznimkama, ali zar Ministar misli kako je jedan ucenik po razredu koji se zaista trudi dovoljan? NE. Pogotovo ne u Hrvatskoj, koja je od pamtvijeka poznata kao drzava koja proizvodi velike umove, te kojoj su potrebni isti. kao primjer navodim svoj vlastiti. Ja odgovorno tvrdim da je najvece postignuce skole u mom zivotu razvijanje defenzive prema profesorima te opcenito bilo kojem obliku autoriteta. Ne radim nista, ne ucim, ne pisem zadace i opcenito ne brinem o
tome kako ce se sve to odraziti na moj daljnji razvoj kao osobe. Zasto? Jer nema smisla, sa svim osobinama koje sam naveo ja prolazim sa ocjenom vrlo dobar (4) i ne osjecam nikakvo kajanje. U UK zivim vec 3 mjeseca i ne mislim da je Velika Britanija naprednija od nas, jos manje da je bolja. Daleko od toga, Volim svoju zemlju, zelim se vratiti u nju, zelim raditi ondje i zelim uzdizati obitelj u gradicu poput Osijeka. I to samo zato jer vjerujem u ljude, jer vjerujem u bolje sutra. No takodjer vjerujem da bez ljudi poput mene ili bilo koje osobe iz moje generacije ne bi bilo toga boljeg sutra. Zato vas pitam : Zasto netko unistava moje snove? Zasto netko unistava moje potencijale? Zasto?

Ja zaista zelim da moja djeca odrastaju u okolini koja im daje mogucnosti, za koje se ja moram boriti. Ja od srca zelim da moja djeca odrastaju u okolini koja ih podrzava, a ne onoj koja me ugnjetava. I znam da zvucim kao svaki prokleti Hippie i znam da ovo sve izgleda kao svako pismo od bilo kojeg buntovnika bez razloga, ali, iskreno, nije me briga. Ja volim svoj zivot, ja sam dobio ono sto sam htio, ja sam dobro odigrao voje karte. Ali ne igra svako vjesto kao ja. Zato odgovorno tvrdim, ukoliko se u skole uvede jednakost ocjenjivanja (anonimni ispiti), ukoliko profesori ne budu selektivnije birani i ukoliko se u skolstvo ne ulozi vise truda i volje (ne novaca) nikad nista od nas..... Jer sam siguran da ako ikad postanem profesor vjerojatno cu biti isti kao ovi koje danas prezirem..... Sramota je, ali je i istina.

Ovo pismo pisem iskljucivo s namjerom da pokazem sto misli jedan sedamnaestogodisnjak koji brine. Ne da pljujem po nekome ili da se proslavim svojim buntovnistom. Ne da se osjecam bolje ili nastupim mesijanski. Samo da kazem da i mi, mladi ljudi, brinemo.

[/size][/size]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2005. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj Ivane, ja mislim da si ti vjesto promasio topic.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JASNA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2005. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ja od srca zelim da moja djeca odrastaju u okolini koja ih podrzava, a ne onoj koja me ugnjetava." Ivan tu nije kiksao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2005. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije kiksao, ali topic je promasio.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2005. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekvinda je napisao/la: ›
Nije kiksao, ali topic je promasio.

ih, a kolko puta se ovdje topic odvuce u cudnim smjerovima, bitno je da je decko dao svoje misljenje koje ima barem neke veze sa skolom

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2005. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Decko je jako dobro napisao...

Mnogi od nas ne znaju u kakvoj smo mi zabokrecini, a oci im se otvore tek kada vide kako je drugdje...

Sjecam se kad nam je Bosnjak govorio da su Rusi (doba Lenjina) podigli celicnu zavjesu ne toliko radi straha od spijuna/neprijatelja/ovoga-onoga, vec da ljudi ne bi bjezali na zapad i vidjeli da postoji i bolji zivot.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2005. 3:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Decko je jako dobro napisao...

Mnogi od nas ne znaju u kakvoj smo mi zabokrecini, a oci im se otvore tek kada vide kako je drugdje...

Sjecam se kad nam je Bosnjak govorio da su Rusi (doba Lenjina) podigli celicnu zavjesu ne toliko radi straha od spijuna/neprijatelja/ovoga-onoga, vec da ljudi ne bi bjezali na zapad i vidjeli da postoji i bolji zivot.

zapad je u jednom smislu bolji zivot (zavisi o osobnoj definiciji boljoeg zivota) ali je uvijek kao tudja kuca, wtf is "zabokrecina"? nema je u rijecniku...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2005. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
zapad je u jednom smislu bolji zivot (zavisi o osobnoj definiciji boljoeg zivota) ali je uvijek kao tudja kuca, wtf is "zabokrecina"? nema je u rijecniku...


Ma, tada je to zapad zaista bio bolji zivot. Barem za aristokraciju i kapitaliste.

Zabokrecina je talog od algi/uginulih algi, cesta pojava u mocvarnom podrucju, obiljezje voda stajacica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2005. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žabokrečina.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 05.12.2005. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da sam topic promasio, al nije bilo prikladnog, izvalio sam sto mi je bilo na dusi.......a eto. palo je ovdje Smile hvala na pohvalama Smile zabokrecina je zapravo samo biljka vodena leca koje se nagomila na povrsini voda stajacica

Download Poruke   Ocijeni poruku  
RnR
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2005. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, lega upravu si ! Cek malo ti si glumio u "ham i let" od "fluctus-a", jel? Ako si to ti bio , odlican si!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NarodniHeroj
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2005. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, lega upravu si ! Cek malo ti si glumio u "ham i let" od "fluctus-a", jel?

Jesam, ali ti vjerojatno mislin na glumca koji je glumio hamleta, on je moj lega iz klasicne gimnazije i zaista je dobar. Ja sam bio onaj "duh" i kralj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: