Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Torta-kesten užitak

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2014. 9:50 
Naslov:  Torta-kesten užitak
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja inače nisam baš ljubitelj kestena u kolačima i tortama ali ova mi je torta baš fina i volim ju, ne osjeti mi se kesten previše. Sladokusci probajte.

Torta-kesten užitak by Nina
Trajanje pripreme; 90 minuta

Potrebno:
Biskvit:
- 1 cijelo jaje
- 3 žumanjka
- snijeg od 3 bjeljanjka
- 120 g šećera
- 3 žlice kakao praha
- 100 g omekšalog maslaca-margarina za kolače
- 1 žličica praška za pecivo
- 2 žlice isjeckane čokolade mliječne ili za kuhanje
- 2 žlice ulja
- 4 žlice mlijeka
- 80 g mekog brašna
- za posipati kalup 1 žlica krušnih mrvica
- za preliti biskvit 1 dcl vrućeg mlijeka + žlica ruma(po želji) ili 1 dcl čokoladnog mlijeka

Krema:
- 2 jaja
- 2 vanilin šećera
- 1 žlica šećera
- 3 dcl mlijeka
- 4 ravne žlice oštrog brašna
- 120 g maslaca
- 250 g gotovog kesten pirea
- 1 dcl izrađenog šlaga ili slatkog vrhnja

Toping za prekriti tortu:
- 1 dcl vrhnja za kuhanje
- 3 žlice nutele
- Ukrasiti sa; šlag, naribana čokolada ili kakao



Priprema:
Biskvit: Pjenasto izmješati omekšali maslac sa šećerom,dodati 1 jaje opet miksati i dodavati zatim jedan po jedan žumanjak,dodati mlijeko,ulje i mješavinu od brašna,kakaa i praška za pecivo,lagano izmješati da se sve poveže,dodajte sjeckanu čokoladu i u par navrata čvrsto tučenoga snijega od bjelanjaka.





Kalup za tortu 28 cm premažite margarinom i pospite krušnim mrvicama,isipajte smjesu,poravnajte i pecite u prethodno ugrijanoj pećnici na 180 C oko 25-30 min dok se rubovi biskivita ne odvoje od kalupa.



Gotov vruć biskvit odmah prelijte sa vrućim mlijekom+rum ili čokoladnim mlijekom i ostavite ga da se hladi.

Krema: Mikserom pjenasto izmješajte jaja sa šećerom,brašnom i vanili šećerom.Ukuhajte ovu smjesu u toplom mlijeku i kuhajte i mješajte dok se krema ne zgusne.Maknite sa vatre,pokrijte prozirnom folijom da biste izbjegli stvaranje kožice na kremi i ostavite ju hladiti.



Pjenasto izmješajte maslac oko 10 minuta pa dodajte kesten pire i izmiksajte još jednom.Zatim dodajte ohlađenu kremu i 1 dcl tučenog slatkog vrhnja ili šlaga i izmiksajte sve u jednličnu smjesu. Gotovom kremom premažite biskvit.



Za toping na laganoj vatri malo zagrijte slatko vrhnje i dodajte nutelu,otopite lagano mješajući dok ne dobijete glatku masu.Pazite da vam vrhnje ne proključa,neka se samo malo zagrije i maknete sa vatre i mješate dok se ne otopi nutela.Ostavite da se prohladi i tada njome prelijte tortu oko koje ste stavili obruč.



Tortu ostavite u hladnjaku da se stisne pa ju ukrasite po želji šlagom,čokoladom,kakaom… Neka se dobro ohladi i možete uživati u odličnim okusima,mljacc



Tekst i foto: Nikolina Erić


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: