Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



dokumentarac: Vukovar

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2006. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez brige. u kakvom je grad stanju...bit će takvih ulica još 30-ak godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2006. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji crnjak.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2006. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › bez brige. u kakvom je grad stanju...bit će takvih ulica još 30-ak godina...


hehe, ovako gledano moja izjava se čini u najmanju ruku okrutna Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2006. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › bez brige. u kakvom je grad stanju...bit će takvih ulica još 30-ak godina...


hehe, ovako gledano moja izjava se čini u najmanju ruku okrutna Wink


žensko si, od tebe se očekuje da budeš okrutna... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2006. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › žensko si, od tebe se očekuje da budeš okrutna... Very Happy


Hm, ma nemoj? ajde onda, izvoli klečati na kukurzu i ostani tamo dok ne smislim šta ću s tobom Razz Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2006. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › žensko si, od tebe se očekuje da budeš okrutna... Very Happy


Hm, ma nemoj? ajde onda, izvoli klečati na kukurzu i ostani tamo dok ne smislim šta ću s tobom Razz Wink


neću. odoh ja radije na kavu... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marielle
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam bila u vukovaru...grad je unisten...ali upravo me takva slika grada podsjetila kakav je to rat bio...samo dobijes sliku u glavi onih cetnika koji ulaue u vukovar...a kad sam bila na ovcari,e to je bilo jos gore.Sta su tamo ljudima radili,ma uzas!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjeti me na zbunjenog buraza kad se vratio iz zg-a početkom 92. (odvezao ranjenika).
"Buraz, izađem ja iz wc-a, prosro se, a ono - nikog. Ni u birtiji, ni u bolnici, nigdje. Aj' dobro, rekoh, idem negdje na pivo pa nazad. Nikog na ulici. Auti stoje otvorenih vrata. Prva birtija - prazna. Cigare se puše iz pepeljara. Ništa, sjeo ja, poslužio se pivom, uzeo večernjak. Za 15 minuta odsviralo prestanak zračne opasnosti i počeli ljudi izlaziti iz skladišta...."
osijek031.com smile
Tu spiku nikad neću zaboraviti Smile Ima i ona kad je stara bila u VG, pa sviralo zračnu opasnost, a ona taman ubacila špagete u vodu. Teta ju vuče u podrum, a ova pokušava objasniti da onaj galeb viđen nad Siskom 100% neće baciti bombu na njihovu kuću. Bezuspješno, naravno.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marielle je napisao/la: ›
i ja sam bila u vukovaru...grad je unisten...ali upravo me takva slika grada podsjetila kakav je to rat bio...samo dobijes sliku u glavi onih cetnika koji ulaue u vukovar...a kad sam bila na ovcari,e to je bilo jos gore.Sta su tamo ljudima radili,ma uzas!!


Meni je najzalosnije sto se sve to zeli zaboraviti , gurnuti pod tepih...sve s ciljem da postanemo jos jedna zuta zvijezda na plavoj zastavi...
Popišam se na takvu zastavu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2007. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › sve s ciljem da postanemo jos jedna zuta zvijezda na plavoj zastavi...


Još jedan pješak stradao u prometu.
Zgazilo ga, ili bolje reći satralo ga, vrijeme.

Čast mi je proširiti svako razočarenje - ona plava zastava ima 12 zvijezdica još prije nego se Austrija učlanila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo me podsjetilo na jedan događaj s kraja '91.Bila sam u ZG kod rodbine i u to vrijeme su svi zagrebčani bili opsjednuti uzbunama(koliko ih je bilo taj dan,gdje se tko zatekao...) i pričam ja da s jednom curom kako kod nas uzbuna opće opasnosti traje još od početka 9. mjeseca,a ona će meni,zabrinuto,kako vi to podnosite,tu buku?Ja joj objasnim da smo uglavnom u podrumu,povremeno izlazimo van,na to će ona,ma da ali zar možete spavati od te sirene?
Koje sirene? Pa te što traje/tuli od 9.mjeseca ! :shock
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2007. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dok se nebudemo žalili i kukali, tražili više, šutat će nas kao staru cipelu.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bila u Vukovaru 1997.službno u pratnji sa UN-om, vjerujte mi ta slika mi i dalje stoji u glavi, ne mogu je izbrisati nikako....to se trebalo vidjeti
Redovno odlazim, imam prijatelje tamo,grad se obnavlja, ali onaj osjećaj kugle u želucu...to neće nikada proći
Čovječe, pa i danas kad zagrmi, ja trčim na wc...sve je to posljedica nekih lijepih vremena
J...te pa bilo je razdoblje kad navečer nisam mogla zaspati ako se nije pucalo
svi smo mi popucali lagano, ali se ne damo

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 16:47 
Naslov:  Re: dokumentarac: Vukovar
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš,to što spomnjete ZG i njihov rat...
Prije par godina sam ja doživio od jedne purgerčine ovako nekakvu spiku.Pričali smo nešto o ratu i lik mi je sav uzjeban i unezvijeren rekao: "Pa stari nama su Srbi bili na 22 km udaljeni...".
Ne mogu se točno sjetit na šta je točno mislio dal' ZG ili neki kurac-palac,ali u svakom slučaju vjerujem da mu je bilo strašnije nego nama na Jugu 2 koji smo golim okom mogli gledati Tenje i srpčine kako premještaju jebene tenkove i mašu zastavama...baš sam pička nezahvalna...stoka,šta ćeš.Zagrebe oprosti,skidam vam kapu na svemu pretrpljenom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): › ...grad se obnavlja, ali onaj osjećaj kugle u želucu...


Ja sam prvi put ,ako se ne varam '99. ili '00. nisam siguran.Uglavnom bila je neka svirka u nekim kao katakombama...neka udruga za mir i prava,bla,bla koda je bitno...uglavnom,odvratan osjećaj...onak kuća polu srušena i iz sredine kuće raste drvo,jebote...neznam,lega...baš to što si rekla kugla (ja to zovem "cigla")...očaj...i onda kad to sve vidiš,čuješ kako se još neke stvari događaju...i onda kad mi neki liberal i moderni hipi kaže da trebamo ovo,ono...lega,popišat,polit benzinom i vuuuš! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: