Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povrtni pizza paketići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65647
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2014. 10:21 
Naslov:  Povrtni pizza paketići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povrtni pizza paketići s 2dl povrtnog umaka

Za 1 osobu (4 paketića) - trajanje pripreme 40 min.

Povrtni pizza paketići:
Potrebno:
- 1/2 patlidžana
- 1/2 glavice luka
- 1/2 mrkve
- 2-3 režnja češnjaka
- listom peršina
- 3 dl pasirane rajčice
- ostalih začina prema receptu
- 2 žlice ketchupa sa stevijom
- 2 žlice Omegol majoneze
- 2 žlice brašna od pira
- 1 list za kore za savijače s integralnim brašnom
- sol
- 1/2 žlice praška za pecivo
- začini za pizzu (bosiljak, mažuran, origano, timijan)
- integralni sezam za posipanje

Premaz:
- 2 žličice brašna od pira
- 1/2 žlicice soli, prstohvat kurkume
- voda



Priprema:
List za kore sam narezala na 6 kvadratića. Stavila sam ih u silikonske kalupe za muffine.

Umak sam pomiješala sa sastojcima, napunila kalup do vrha i zatvorila "paketić".

Premaz sam spravila s toliko vode da sam dobila gušću smjesu kojom sam premazala paketić i posula sezamom. Pekla sam ih na 200°C 20-tak minuta. Ukrasila Omegol majonezom i bosiljkom.



Dobar tek, želi vam Melita iz kuhinje ispod duge.


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: