Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Suzavac u Q clubu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2006. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Problem je to što se u drugim zemljama ne vodi računa oko toga tko šta sluša, a kod nas da, zbog rata vjerojatno, možda ne...?!? vjerojatno da...
Poslušajte Magazin ... protiv njega se nitko ne buni, a čisto smeće!


Gore si mi pisao da ja govorim gluposti, pa kad smo se već oslobodili, da i ja tebi kažem: TRABUNJAŠ!.
Magazin je u različita vremena stvarao ovako ili onako, a trendovi su trendovi... Ipak, ne znam koliko se može objektivno zaključivati o stranim zemljama na temelju toga što smo ih triput vidjeli na TV-u.
Rat nema nikakve veze s tim, pa čovječe, ljudi koji ne slučaju narodnjake već se opredjeljuju za nešto kvalitetnije, redovno su obrazovaniji, tolerantniji i sami kao ljudi kvalitetniji.

Kakav rat... Da ponovno tresne đakovački meteor, to bi bilo zbog rata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 7:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Problem je to što se u drugim zemljama ne vodi računa oko toga tko šta sluša, a kod nas da, zbog rata vjerojatno, možda ne...?!? vjerojatno da...
Poslušajte Magazin ... protiv njega se nitko ne buni, a čisto smeće!


Gore si mi pisao da ja govorim gluposti, pa kad smo se već oslobodili, da i ja tebi kažem: TRABUNJAŠ!.
Magazin je u različita vremena stvarao ovako ili onako, a trendovi su trendovi... Ipak, ne znam koliko se može objektivno zaključivati o stranim zemljama na temelju toga što smo ih triput vidjeli na TV-u.
Rat nema nikakve veze s tim, pa čovječe, ljudi koji ne slučaju narodnjake već se opredjeljuju za nešto kvalitetnije, redovno su obrazovaniji, tolerantniji i sami kao ljudi kvalitetniji.

Kakav rat... Da ponovno tresne đakovački meteor, to bi bilo zbog rata.

Citat: › Magazin je u različita vremena stvarao ovako ili onako, a trendovi su trendovi...

bilo je to godine 900 i treće!
Što se tiće
Citat: › a trendovi su trendovi...

Eto danas su narodnjaci u trendu!
I da, opet ne čitaš:
Nisam rekao da ljudi slušaju narodnjake zato što je bio rat, nego da se malo više gleda na tu razliku između narodnjaka i ostalog šunda, zbog rata, pošto narodnjake deklarativno smatramo srpskom glazbom ... večinom!
Citat: › već se opredjeljuju za nešto kvalitetnije, redovno su obrazovaniji, tolerantniji i sami kao ljudi kvalitetniji.

Tu se slažem!
Sad je jedino pitanje što spada u tu kvalitetniju glazbu?!
Sve u svemu post ti je promašen u većem djelu! Embarassed


Zadnja promjena: mali_ivica; 22.11.2006. 7:32; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Neki od mojih najboljih prijatelja su Srbi. I, gle ti čuda, nisu u ovom ratu nikog ubili. A, zamislite, nisu čak imali veze ni sa strahotama u Vukovaru. Vjerojatno zato što su bili tek djeca... Čak ni cajke ne slušaju... No, bez obzira na to, ajmo ih svi pljunit u prolazu. Pa, ipak, oni su Srbi!

A čuj... seljoši koji ejakuliraju na ćirilicu moraju nekako opravdati svoje petparačke emocije pa su oni i najglasniji kada treba mrziti Srbe.

Tako to valjda ide ovdje na brdovitom Balkanu....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Problem je to što se u drugim zemljama ne vodi računa oko toga tko šta sluša, a kod nas da, zbog rata vjerojatno, možda ne...?!? vjerojatno da...

Kakav sad crni rat.....? Ovdje se priča o šabačkom svjetonazoru koji promovira poremećeni sustav vrijednosti, razbijanje, pucnjavu i plastikaner drolje...

Onda mi dođe jedna postarija gospojica (turbo Rvat'ca & rezačica vena na ćirilicu) te na moje slušanje/sviranje Balaševića vispreno izjavi - pa kako možeš slušati tog četnika? Doslovno tim riječima.

P.S. Di je sad Igi da malo zapapri temu kako ćirilicu slušaju mladi, samosvjesni i fakultetski obrazovani ljudi? Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Eto danas su narodnjaci u trendu!

Mlad si Ivice.... pitaj malo starije kamo se išlo prije rata pijančevati i razbijati na cajke.. i kakva je ekipa išla. I kakvim epitetima su opisivali dotične.

Nema veze sa ratom, Srbima ili Hrvatima, Stojadinima ili Merceeed'sima....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
mene asocira isključivo na child in time od deep purple Very Happy

Ahm.... koncertna verzija.... album Made in Japan... Gillan razvaljuje glasnice, Blackmore u vrhunskoj formi, a Paice kida jelensku kožu.... ehh, nostalgija.....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Kakav rat... Da ponovno tresne đakovački meteor, to bi bilo zbog rata.

Druže Osam.... čisto iz radoznalosti - kada je kod Đakova tresnuo meteor i gdje točno? Ne čitam baš nešto Branimirov Zabavnik pa je moguće da sam propustio....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la: ›
Kakav rat... Da ponovno tresne đakovački meteor, to bi bilo zbog rata.

Druže Osam.... čisto iz radoznalosti - kada je kod Đakova tresnuo meteor i gdje točno? Ne čitam baš nešto Branimirov Zabavnik pa je moguće da sam propustio....


Dakle radi se o jednom velikom kamenu u Strossmayerovom parku u Đakovu. O njemu govore različite priče: stručne analize, ali i narodne legende.

Što je onda taj kamen? Profesor Barić (neki profesor) drži da je to obični ROŽNJAK terestričkog podrijetla. Jedan takav kamen, primjerice, nalazi se i u jednom dvorištu jedne kuće u Jurjevskoj ulici u zagrebačkom Gornjem gradu. Barić je mišljenja da je u 19. stoljeću u nas bio običaj da se takvi kameni spomenici stavljaju u dvorišta kuća kao nekakva amajlija.

Eto, sad na! Možda se s nama našalio neki pradjeda koji je takav spomenik već vidio pa ga je želio "podići" i u našem kraju. Bilo kako bilo, u sve naprijed izrečeno Đakovčani ne vjeruju. On je za sve generacije "meteor", mnogi su se zaljubljeni parovi slikali kraj njega, zbog sreće i sretne ljubavi.

On je navodno roknuo prije mnogo stoljeća, ali bila priča istinita ili ne - tvornica je dobila ime baš po tome. Žene i pralje tepiha znaju za glasoviti kremasti deterdžent "Opal" ( www.meteor.hr ).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › A čuj... seljoši koji ejakuliraju na ćirilicu moraju nekako opravdati svoje petparačke emocije pa su oni i najglasniji kada treba mrziti Srbe. .
osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
Onda mi dođe jedna postarija gospojica (turbo Rvat'ca & rezačica vena na ćirilicu) te na moje slušanje/sviranje Balaševića vispreno izjavi - pa kako možeš slušati tog četnika? Doslovno tim riječima.


Slažem se, slažem se... Ali stari moj, ne treba biti naivan i stvari gledati crno-bijelo.
Sjećam se da se i Balaševiću (koji je u svom poslu broj 1, apsolutno) znala "oteti" poneka "nespretno formulirana" izjava.

Recimo, u jednom intervjuu 1996. ili '97. otvoreno brani Slobu i stavlja neke znakove jednakosti. Onda malo kasnije izjednači četnčiku borbenu "Sprem'te se, smprem'te (četnici)" i Vilu Velebita. Ova druga je po svim mjerilima lijepa i pacifistička pjesma, a nama može biti više ili manje draga.
Onda sebe usporedi s Vivaldijem, a Mišu Kovača i njegovo stvaralaštvo ispljuje u sekundi. Kamiondžije nikad neće slušati Balaševića, ali da ih je više slušalo Mišu Kovača, a ne Dare Sisare, svijet bi bio puno ljepši.

Ja kažem, tko voli, neka sluša, slušam i ja. Sigurno je i na ovom forumu puno ljudi koji znaju svaku Balaševićevu pjesmu na pamet... Ali za mene mnogi takvi veliki majstori pjevanja o ljubavi (uvjetno rečeno - Gibonni) spadaju u patetično izdrkavanje i zato mi se ne sviđaju nešto opako.

Bilo kako bilo - kad ti politika uđe u butigu, najebo si. A to se '90. najviše osjetilo znaš 'di? U crkvi i među umjetnicima u koje je narod gled'o k'o moja baka u Gospu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Onda mi dođe jedna postarija gospojica (turbo Rvat'ca & rezačica vena na ćirilicu) te na moje slušanje/sviranje Balaševića vispreno izjavi - pa kako možeš slušati tog četnika? Doslovno tim riječima.


Tup, tup osjetljiva sam kad mi netko dira svetinju. Na Balaševića mislim, dakako, ne na četnike Wink

pitam se samo odakle ljudima takve gluposti. Ono, nije da vjerujem svemu što piše u novinama, ali mora postojati razlog zašto je čovjek ambasador mira. I ne znam tko je pjevao protiv Slobe devedes'druge nasred trga u Novom Sadu? Tko drugi nego lala Smile

Sigurno je zato što je bio četnik dobio svoje mjesto na "listi za odstrel". Hvala Slobi što ga je ipak POŠTEDEO. Imao je previše posla s "ustašama" da bi se bavio nekakvim svircem Confused

Ako je to već pojedincima bitno... mada ne shvaćam zbog čega. Čorba bi se uklopio u kontekst njezine rečenice. barem što se onoga "četnik" tiče. Pa ga svejedno slušam, premda mi starci prijete da ću skupa s kompjuterom odletit kroz prozor.

A nekim ljudima je očito teško shvatit pravi razlog zbog kojega se pljuje na cajke. Oni su uvjereni da je to prava stvar, dok kompletan rock nazivaju smećem. Zanimljiva teorija, tu se više ne radi prosto o ukusu, jel... Rolling Eyes

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja kažem, tko voli, neka sluša, slušam i ja. Sigurno je i na ovom forumu puno ljudi koji znaju svaku Balaševićevu pjesmu na pamet... Ali za mene mnogi takvi veliki majstori pjevanja o ljubavi (uvjetno rečeno - Gibonni) spadaju u patetično izdrkavanje i zato mi se ne sviđaju nešto opako.

Bilo kako bilo - kad ti politika uđe u butigu, najebo si. A to se '90. najviše osjetilo znaš 'di? U crkvi i među umjetnicima u koje je narod gled'o k'o moja baka u Gospu.


Što se tih piskaranja u novinama tiče... ne znam. Može biti istina, ali i ne mora. Sam se puno puta žalio na to kako iskrive njegove riječi, ili ga se shvati doslovno kad se zajebava.

No, u to ne želim ni ulazit, baš me briga.

Jednostavno volim njegove pjesme i super su mi njegove knjige... kad mi zatreba doza patetike u životu, znam gdje ću potražiti injekciju Wink

Ne znam je li to patetično izdrkavanje Wink ili ne... ali od tolikih pjesama koje je napisao, u nekima se osjeti poseban štih. Odnekud je morao crpiti inspiraciju.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Eto danas su narodnjaci u trendu!

Mlad si Ivice.... pitaj malo starije kamo se išlo prije rata pijančevati i razbijati na cajke.. i kakva je ekipa išla. I kakvim epitetima su opisivali dotične.

Nema veze sa ratom, Srbima ili Hrvatima, Stojadinima ili Merceeed'sima....

Nisam ni rekao da se sad nakon rata tek ide na narodnjake!
Rekao sam da je zbog rata vjerojatno sada malo drukčiji pogled na iste!
a to da su oni sad u trendu mislim na turbofolk, jesu jer evo kako sam čuo u Zagrebu niću
ko sumanuti!

DE JEBOTE ČITAJTE PRVO ŠTO SAM NAPISAO PA ONDA KOMENTIRAJTE
REPLIKE SU VAM OSNOVANE NA DRUGOM KONTEKSTU !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gabor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Thimphu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trendovi su trendovi, a kvaliteta je kvaliteta.

Iz trendova, što ovo turbo-folk narodnjacko smece nažalost je, za daljnje generacije ce ostati svega 0,0000000001% kvalitetnih pjesama.
Ono što se profiltrira kroz odredjeni vremenski period (npr. 10-20 godina najmanje) i ostane zove se evergreen i kvaliteta.

Tako se recimo i iz fekalija filtriranjem mogu izvuci neki hranjivi sastojci Smile

_________________
Drink no longer water, but use a little wine for thy stomach's sake
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la: ›
Na obljetnici Vukovara, svi su pjevali vikali "...jebeš srbe, nabijem ja srbe na k... itd" a te iste osobe koje su to vikale još prošli tjedan su skakali na narodnjacima i napili se na narodnjacima. Ne možeš vikat "...mrzim srbe..." a slušat srpsku glazbu. Ja sam ljubitelj glazbe elvisa presleya, i to volim kao što neki od vas vole metalicu, nirvanu itd, ma da me neki dosta znaju malo kroz šalu podjebavat, ali ako je elvis za podjebavanje, zašto je onda 70-ih bio kralj??? Meni je njegova glazba sasvim ok!!! A izlazim na narodnjake samo zato što moji prijatelji jednostavno vole tu glazbu, a ne mogu ja biti "crna ovca" među njima, kada je njih više koji vole srpsku glazbe. E onda šutim i pokušavam se zabavit koliko mogu.




1. kralj je bio jer je bio komercijala...(poslusaj the mammas & the pappas)
2. jao tebi ako se uspijes zabavit s takvim prijateljima, jer ja bi rađe ostala ciku nego isla na cajk
=zaključak=čovječe,pun si kontradiktornih izjava...rock galama, slusas elvisa; nema veze sa srbima,pa ima veze...
ne seri...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: