Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



BM registarske oznake u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma, dajte, šta ćete se sad oko toga prepucavat?! I onda na drugim topicima pričat o primitivizmu. Pa i moj stari ima BM tablice, a položio je vozački u Splitu i sigurno ne vozi auto samo po Belom, a uz to ima više od dvadeset godina vozačkog iskustva bez ijednog i najmanjeg "bliskog susreta". Ono, svi koji imaju BM tablice su loši vozači. Gdje je tu logika? Koji su vam argumenti?

Mislim, ne smeta meni, raspravljajte koliko hoćete, ali ako je itko ovdje Bez Mozga to su oni koji tvrde da su svi koji imaju BM tablice loši vozači. Jednako kao što su žene loši vozači - glupa predrasuda. Moja baba vozi ko šumaher, a već je napola ćorava.

Ispočetka sam ovo shvaćala kao zafrkanciju pa ono, ajd, bilo mi je zanimljivo. Ali, sad vidim da neki to ozbiljno misle, a alergična sam na predrasude, pa eto... raspravljajte i dalje Bez Mozga o tim idiotskim tezama ako vas to toliko zabavlja... Rolling Eyes

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2006. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekom fali smisla za humor...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, dobro, shvati to kako hoćeš, ali neki se za razliku od tebe nisu zezali što se ovoga tiče, pročitaj pojedine postove

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, sad se ja osjećam prozvanom, te se ispričavam svima koje su moji postovi o vozačima automobila s BM tablicama povrijedili...većinu stvari sam gledala kroz zafrkanciju, osim ozbiljnog iskustva kojeg imam s nekim vozačima automobila s navedenim tablicama...u nadi da će te prihvatiti moju ispriku, bilježim se sa štovanjem...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2006. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, ljudi, što se mene tiče ja se nisam naljutila nego mi je taj dan bilo malo previše toga na tu temu...

kod kuće slušam kako su svi "šiptari" isti, pa onda kako su svi "pederi" isti. Jedan moj prijatelj je "šiptar", a jedan "peder".

Odem na faks, nakon toga na kavu, upoznam lika iz Karlovca koji me pita jel meni treba viza kad svaki dan dolazim u Osijek. WTF, zabezeknem se ja, a on mi kaže "Pa jel nije Beli preko??!" Kad sam mu objasnila gdje je, on kaže- A i tako si okružena samim Srbima, ako nisi i ti sama. Pa u Baranji su sami Srbi. Na to popizdim.

Dođem na net i tu slična priča - svi Baranjci loši vozači.

Bilo mi je previše ugnjetavanja na račun predrasuda tog dana pa sam se raspalila. Wink Sorry što sam vam prekinula zabavu Very Happy

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2006. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
...kod kuće slušam kako su svi "šiptari" isti, pa onda kako su svi "pederi" isti. Jedan moj prijatelj je "šiptar", a jedan "peder".
Svi su isti, svi su ljudi...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2006. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la (Pogledaj post): › Neka neka, sprdajte se sada!

Mislite da ste u nekoj metrolpoli pa znate voziti po cijelom svijetu. Probajte malo otici u Bec pa da vidim kako bi se tamo snasli vozeci se cijelo vrijeme po vijaduktima a trebate pogoditi pravi izlaz. Sva pamet vozaca se sletila u Osjecke vozace. imate 4 trake manje naspram Zagreba.

Bas bi volio da se nadjete u takvoj situaciji.
Izgubili bi ste se za 5 minuta.

Smradovi

U bechu su me jedino je_ali oni njigovi ringovi, vidim gdje trebam doc al nema šanse jer je jednosmjerno i onda moram napravit 1,2 km u krug da bi dosao na jebe_i plac. Ah ta lijepa vremena kad je osijek bio u kupu UEFA, eh a pobjeda nad Rapidom. A u Beču tambure tak lepo zveču Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2006. 3:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maloprije se vraćah kući, vozim aninom (za one koji ne znaju, to je jednosmjerna ulica, osim jednog malog dijela, ali ovdje nije riječ o tom dijelu), kad mi ususret dolaze neka svjetla (oko pola 3 ujutro je). slucajno na mjestu gdje smo dosli jedan do drugog nije bilo parkiranih auta u drugoj traci, pa smo se mimoisli bez incidenta. bm? naravno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2006. 4:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Mislim, ne smeta meni, raspravljajte koliko hoćete, ali ako je itko ovdje Bez Mozga to su oni koji tvrde da su svi koji imaju BM tablice loši vozači. Jednako kao što su žene loši vozači - glupa predrasuda. Moja baba vozi ko šumaher, a već je napola ćorava.

btw, postoji razlika između predrasuda i stereotipa. predrasude su krive predodžbe o nekoj grupi subjekata ili objekata koji čine određeni skup, a stereotip je zaključivanje "od većeg k manjem", odnosno generaliziranje kada svim članovima nekog skupa pridodajemo osobine koje ima većina članova tog skupa.
dakle, je li tvrdnja da su belomanastirci loši vozači predrasuda ili stereotip? po mom dosadašnjem iskustvu rekao bih stereotip, ali možda i griješim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2006. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...stereotip koji je doveo do predrasuda...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2006. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Moja baba vozi ko šumaher, a već je napola ćorava.


Ako misliš na starijeg - on više "ne vozi"
Put Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › btw, postoji razlika između predrasuda i stereotipa. predrasude su krive predodžbe o nekoj grupi subjekata ili objekata koji čine određeni skup, a stereotip je zaključivanje "od većeg k manjem", odnosno generaliziranje kada svim članovima nekog skupa pridodajemo osobine koje ima većina članova tog skupa.
dakle, je li tvrdnja da su belomanastirci loši vozači predrasuda ili stereotip? po mom dosadašnjem iskustvu rekao bih stereotip, ali možda i griješim...


Ja ne bih rekla da je stereotip, ali ajde... u svakom slučaju, i stereotipi i predrasude stvari su koje me izbacuju iz takta.

Kažeš "većina članova toga skupa". Postoji statistika o tome koliko belomanastiraca vozi dobro, a koliko ne?

Ja se s tim ne bih složila... ima bisera, kao i u ostalim gradovima. U Osijeku su tablice uglavnom Os, pa su one BM lakše uočljive. Zahvaljujući stereotipu/predrasudi o tim vozačima, takav se stav učvršćuje kad pojedinci imaju svoje ispade na cesti. Stvar je u percepciji.

Koji su argumenti za to da su belomanastirci sami po sebi loši vozači? Puno njih je položilo u Osijeku, neki i drugdje, gotovo svi voze svakodnevno izvan Belog, a velika većina koja je tu položila svejedno dobro vozi... Ma, sad i ja raspravljam bez veze u raspravi Bez Mozga Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.11.2006. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

provedite jedno vece u bilju ili okolnim selima blize osijeku,jer na njih jos ima utjecaja civilazacije za ostatak baranje necemo govoriti i sve ce vam biti jasno zasto baranjci tako voze,pa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vectra98
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2006. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sto fali vozacima s BM registracijom???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2006. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

covjek stvarno ostane bez komentara na ovakve teme,

ali onda se sjetim -pa da, pa osijek je najveci i najrazvijeniji grad u europi ima cak tri kruzna toka i dvadeset semafora

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: