Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka kina Europa i Urania od danas zatvorena!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
A kakav boljitak treba ponuditi? Što bi teta koja radi na blagajni mogla ponuditi?

Gledam sada isključivo sebe - bolju sliku i bolji zvuk. Ako odem u kino, a audiovizualna komponenta je lošija nego kod mene doma, onda mi se nimalo ne ide... a znam i da će to isto doći za par mjeseci u videoteke.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2006. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Upravo to... sjećam se da sam kao klinac sa školom svako malo išao u kino, a kino prepuno ko šipak. Da svaki klinac ostavi 5 kn (što svaki roditelj može izdvojiti), još bi u Kinematografima isplaćivali i viškove....


da, išli smo organizirano. sjećam se ruske bajke "Ledena kraljica". i dan danas najbolji crtani koji sam gledala.

mali je problem kod organiziranja cjelodnevnog programa što bi kino trebalo imati svoju kinoteku, a ne bih rekla da to u Osijeku ima, pa da iz arhive puštaju filmove, starije, malo manje komercijalne i sl. u svim mogućim terminima i po cijenama koje bi stimulirale gledatelje da dođu kada je jeftinije, a opet pogledaju dobar film. jer, veliko platno je veliko platno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravih spomenuti, distributeri uzimaju 50, 55 ili 60 posto love od prodanih ulaznica, ovisno o tome koji je film. dakle pola zarade kina ode u continetal, blitz....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
da, išli smo organizirano. sjećam se ruske bajke "Ledena kraljica". i dan danas najbolji crtani koji sam gledala.
Jos i danas imam nocne more... "Bitka na Neretvi", 3 puna sata ...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, lova se mora raspodijeliti, struja, plin, ozvucenje, radnici, distributer, cistaci.

Da li se itko zapitao koliko zaposlenih ima u kinu i koliko im je radno vrijeme? recimo da rade 5-6 sati. Od tog vremena rade zapravo 3 sata. Sat vremena prije svake projekcije.
1.) Koliko bi oni trebali dobit placu za tako malo radnog vremena i ako je vec mala kako onda to da im nisu mogli i to malo isplatiti.
2.) Tko odredjuje cijenu ulaznica? Jesu li nasa kina neovisna o mijenjanju cijena ulaznica?
4.) Po kakvom troskovniku su oni dosli do spoznaje da ulaznica treba biti 20 kuna da bi oni pokrili troskove i platili radnike (ili ne) i da jos budu u minusu.

Ja nemam (ne dam) novaca da gledam sve sto se prikazuje u kinima (uvijek pratim neke spektakle u sto je i ulozeno). Ali bi otisao da su razumne cijene. Neke se kategoriziraju filmovi po nekim kritikama od jedne do 5 zvjezdica i neka se po tom odredjuje cijena ulaznice. pa cemo tako za film sa 2 zvjezdice gledati za 10 Kn a sa 5 zvj. nekabude i 25 ako treba. I da se cijelo vrijem mijenjaju ovi nisko budjetni.

Aaaaaaa Stavite mene za gazdu kina....

Imam hrpu ideja.... Smile .........

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promasio sam broj 3.) Uzdrman sam svim ovim bullshit sranjima... Dodje mi da strajkam protiv kinematografa.

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 16:58 
Naslov:  Re: Osječka kina Europa i Urania od danas zatvorena!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Situacija sa kinima dokaz je kako inertna, neinventivna i nesposobna uprava može otjerati organizaciju u propast.
Ja kina u Osijeku zadnjih godina posjećujem 15-ak puta godišnje u prosjeku; zapravo onoliko često koliko procjenim da kvalitetnih ostvarenja bude na repertoaru (prošli tjedan Almodovar, pamtim ove godine i Jarmuscha, Ang Leea, Syrianu, Munich, prošle godine sjajan tjedan azijskog filma sa Turtles Can Fly, Proljeće, ljeto, jesen, zima..., briljantni ruski Povratak (ponajbolji film u zadnjih 5 godina uopće)...) i vidim što se zbiva u kinu i oko njega.
Ključni problem je što uprava Kinematografa Osijek tvrtku vodi jednako kao i prije 20 ili 30 godina. Stavi filmski plakat na nekoliko mjesta u gradu, stavi čovjeka da naplati ulaznice; i to je to!!!
Tako se možda i moglo funkcionirati 70-ih ili 80-ih, ali od tada se puno toga promjenilo u našem okruženju pa se i filmski biznis ne može više tako voditi. Kao što se niti jedan biznis ne može voditi kao što se vodio prije 30 godina.
Naravno da su financijski pokazatelji katastrofalni.
Opet ne treba izmišljati toplu vodi, samo pogledati barem kako se to radi u ZG.
Osječka kina nemaju niti web site!!! Ej ljudi, pa o kakvom mi poslovanju ovdje govorimo.
Pokazatelji kažu da Cinestar od iznajmljivanja dvorana za konferencije trži gotovo 50% prihoda, još 25% od prodaje reklama, slatkiša, sokova, kokica. Samo manji dio ide direktno od prodaje karata.
A naši bi 100% prihoda željeli ostvariti od prodaje karata. Teško!
Zašto bi se sokovi i kokice kupovali na kioscima a ne unutar dvorane? Zašto nema reklama prije filmova? Zašto se dvorane ne iznajmljuju za konferencije? Zašto nemate we-site za Boga miloga? Pa da prodajete godišnje ulaznice, mjesečne ulaznice...
Milijun je načina da se zaradi u filmskom biznisu, ali uprava osječkih kina ne zna niti za jedan.
Da kina uzme netko sposoban i pri zdravoj pameti ne bi nedostajalo novca za plaće, bilo bi i ekstraprofita.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2006. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam prijedlog koji kada bi se primjenio sigurno bi doneo sto postotnu zaradu nasim kinima.
Naime posto je u ovom nekad nepokorenom gradu, a danas nebih rekao sto je..
Predlazem projekcije starih filmova kao sto je ona trakavica sa Brenom (Tesna koza) nisam bas siguran, te razne snimke sajmova narodne muzike. E sad bi trebalo nabrijati cijene bar na 50 kn po projekciji.
Nakon mjesec- dva treba organizirati dodjelu nagrada posjetiteljima kao bespla dvd sa potpisom Lepe Brene (baba-sera jos konta chirilicu). E i treba napraviti javnu tribinu sa jos zivucim glumcima, njima bi bilo drago da ih se neko sjeca a nase seljacine bi bile odusevljene da im Miro Ilic otpeva sa Brentachom Zivela Juga.
E pa sad vi vidite koliko bi bilo praznih mjesta u kinu, pa znate koliko bi Djakovcana i Vinkovcana, a tek Slavonsko-brodjana dolazilo na projekcije, a ako im jos kazes da imaju jedbu bespla konzumaciju u Brooklynu ili u Q-kljubu po osobnom izboru. E da sam jos studiro visu ekonomsku jos bi ja to sve izracuno i menagiro, ovako to je samo vizija Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Jos i danas imam nocne more... "Bitka na Neretvi", 3 puna sata ...

Ma, bitno je da je Boško preplivao preko vode do slobode....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Ja imam prijedlog koji kada bi se primjenio sigurno bi doneo sto postotnu zaradu nasim kinima.

Mačorčino.... ovo ti dođe ko prava ekonomska ekspertiza.... još malo pa imaš materijala za magistarski rad Very Happy

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema druge, gledat ćemo STV. "Branimir Glavaš nije srao već 16 sati, a jeo je..."

Sretnem danas znanca jednog... odselio čovjek u Rijeku.
Dopizdio mu Osijek.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2006. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sretnem danas znanca jednog... odselio čovjek u Rijeku.


Osvetit će mu se to kad se digne razina mora Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2006. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riječke najbolje su čke-čke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonik
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2006. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem da je kriva samo uprava. Tu je i čuveni vlasnik kina, on je bivši Osječanin, držao je Oskar na SjenjaKU ( I O DLETIO U ZRAK),a neke cure ga se sjećaju jer je puštao glazbu u Barutani. A i velecijenjeni djelatnici ne bi radili prije podne-onda rade u fušu, pa ne mogu otvoriti kina! Gadna je to priča, ali i jako tužna. Danas ravnatelji kažu da djeca nemaju love ni za užinu, a kamoli za kino (5 kuna). Ravnateljica je ponudila program-gledali na TV-ali nitko ne reagira! Moraju ljudi ići u ZGB!?!????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2006. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ipak su me poslušali doveli su seljačine u Europu,
A kino je bilo puno istomišljenika Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: