Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Juneće rolice sa integralnim knedlama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2013. 8:31 
Naslov:  Juneće rolice sa integralnim knedlama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Juneće rolice su zaista preukusna delicija. Preko ljeta su mi došle par puta u misli, ali rekla sam si, Evelina, to je hrana kad zahladi i tako utišala želju za rolicama, ali ne zadugo. Eto nam hladnijih dana i mojih rolica, baš za ovakve trenutke.

Recept za ove rolice dobila sam od bivše susjede Jadranke. Jadranka je živjela na Petrovoj Gori, stan koji se nalazi preko puta stana mojih roditelja. Uhh, što je znalo zamirišati iz tog malog stančića. Sada Jadranka živi u Belom Manastiru i vjerujem mirisom mami cijelu Baranju. Ona je zaista vrsna kuharica i ljubiteljica kulinarskih delicija i šporeta.



Razne su verzije tih rolica, ali osnovni sastojci su juneće šnicle i saft od luka.. i kiseli krastavci, no bilo je svakakvih avantura, pa se dogodilo i bez krastavaca. Uglavnom rolice su uvijek jaako ukusne i posebna okusa zbog umaka koji sam sama smislila. A knedlice, e i njih sam mutila po vlastitoj idejici



Juneće rolice sa integralnim knedlama
trajanje pripreme 50 min. uz express lonac - za 4 osobe (može i dvije, tko je "zdrava" apetita)

Potrebno:
Rolice 8 komada;
- 500g junetine(ruža)
- kiseli krastavci ( cca. 10)
- 1/2 crvenog luka
- 1/2 jubičastog luka
- žlica aceto balsamico (ako imate okus borovnica)
- 10 dkg kozji tvrdi sir, može i drugi
- 3 jušne žlice crnog vina
- sol
- biber
- čačkalice
- 1 žlica maslinovog ulja



Knedle 12 komada;
- 1/2 crvenog luka
- 1/2 ljubičastog luka
- 3 režnja češnjaka
- 6 feta integralnog kruha (može crni ili raženi)
- 2 jaja
- 1/2 male žlice mažurana
- 1 žlica mlijeka
- 1 velika vrhom žlica integralnog brašna
- sol

Priprema:

Rolice:
- Juneće šnicle istući, ja ih tućem tako da stavim prozirnu foliju i na taj naćin zaštitim odjeću, kuhinju, zidove
posoli i biberi po želji
- na gornji dio rolice stavite isjeckani kiseli krastavac i štapie tanko sječenog tvrdog kozjeg sira ili gaude, možda gorgonzole
preklopite bočne strane i zarolajte rolicu kao sarmicu, zatvori čačkalicom
- nasjecite luk na ploške, oblik polumjeseca ili slova “C” ljubičasti i crveni luk
- u posebnoj posudi izmješajte aceto balsamico(žlica jušna), crno vino(3 jušne žlice), sol i biber
- staviti express lonac(ili drugi) na vatru, kada se dno zagrije dodajte mas. ulje i poredajte rolice, okrećite ih da se lagano zapeku sa svih strana, toliko da izgube onu ružičastu boju mesa te postanu svjetlije
- dodajte luk i malo prodinstajte, cca. 5 min.
- prelije mješavinom adceta i vina
- dodajte 2 dcl vode, tek toliko da rolice pokrije tekučina
- kad rolice zakuhaju stavite expressni poklopac i kuhajte 15 – 20 min. ovisi o veličini rolica.



Ukoliko kuhate u običnom loncu dodajte 5 dcltekućine i provjeravajte tijekom kuhanja da se rolice ne prime za dno te dodajte još tekućine tijekom kuhanja ukoliko bude potrebno. U običnom loncu kuhajte oko sat, sat i pol, sami procjenite. Ovisno o starosti mesa i debljini rolica. Kad su rolice gotove umak izmiksajte sa štapnim mixerom, ako je umak rijedak dodajte brašna i prokuhajte



Knedle:
- sitno nasjeckajte luk crveni i ljubičasti, ubacite u posudu i posolite ga
- na kockice izrežite šnite kruha (i koricu) ubacite kod luka i dodati žlicu mlijeka
- sitno isjeckati bijeli luk, dodati jaja, mažuran i brašno, sve dobro izmješati
- pri oblikovanju knedlica uzeti integralno brašno, rukama oblikovati oblik loptice i uvaljati u integralno brašno
- knedlice stavljati u kipuću vodu te kuhati 10 min.







Pozdrav od Eveline iz Kuhinje ispod duge

Tekst & foto: Evelina Klajn


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: