Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Shopping preko Dunava

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mrki_co
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2013. 13:39 
Naslov:  Shopping preko Dunava
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali ide tko preko u Vojvodinu u špeceraj, dali trgovine rade i nedjeljom i kako je plačanje euri, dinari, kune itd,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.10.2013. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u bogojevu rade svaki dan do 22 sata.

imas mjenjacnice ... ili mijenjaj eure, ili placaj karticama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mrki_co
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2013. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaći najbolje je onda sa eurima ići preko?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2013. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadnji put sam bila prije dvije godine, moglo se mijenjati i kune ali se za euro dobilo više dinara.
Poneseš oboje pa ne možeš pogriješiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.11.2013. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrki_co je napisao/la (Pogledaj post): › Znaći najbolje je onda sa eurima ići preko?


ja placam karticama ... ne moras kupovati eure, ne moras prodavati eure, ne moras razmisljati sto ces sa kusurom ... a izadje ti na isto sto se love tice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2013. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrki_co je napisao/la (Pogledaj post): › Znaći najbolje je onda sa eurima ići preko?


Ako ti nije problem da napišeš (nakon što obaviš kupovinu) nekoliko artikala radi usporedbe cijena.
Znam da su alkoholna pića, pivo, vino, sokovi, mineralna.. bili dosta povoljniji, ne znam što se (i da li se) sada isplati kupovati i koliko je dozvoljeno prenijeti preko granice ?

Da li se može ići sa osobnom ?
Ima li zabrana kod suhomesnatih, mliječnih proizvoda ako su u originalnom pakiranju sa deklaracijom ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mrki_co
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2013. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja još razmišljam dali ići preko, jer imam nekoga posla u Osijeku pa ono kad sam već tu, da produžim preko.

Barem da postoji neka trgovina sa web stranicom malo da vidim odnos cijena itd..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2013. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam baš danas bila u Bogojevu u kupovini. Naših ljudi stalno dolazi u shopping, tako da se ne čudite ako sretnete susjeda, ovog ili onog Very Happy. Ima dvije trgovine, no nismo bili u onoj većoj nego samo u prvoj na početku mjesta.
Najjednostavnije i najisplativije ti je plaćati karticom (samo ne možeš kreditnim), ne moraš razmišljati što i koliko promjeniti. Prelazi se sa osobnom, nema velikih pretresa na granici samo prijaviš ako imaš više šteka cigareta, inače je dozvoljena i gajba piva i litra žestokog, šteka cigareta po osobi, suhomesnatog nismo uzimali ali se može u manjim količinama. Evo baš držim račun kod sebe, pa da ti navedem cijene nekih artikala.
- njihova piva koja su otprilike u rangu naših kvalitetnijih limenka 0.50l (Lav, Jelen, Apatinsko,..) su od 3-5,50 kn, kod nas bi to bilo od 7-10 kuna.
- 2 litre Apatinskog je cca. 10 kuna
- Vino i žestoko poput njihovih rakija je od 10ak kuna do 60 kuna, dosta jeftinije nego kod nas (npr. medovača 1 litra 54 kune)
- Juhe u vrečicama od 50 lipa najeftinije njihove do Podravke i Maggya do 3,4 kune (kod nas su ugl. najeftinije oko 3-7 kuna)
- Podravka Vegeta u staklenoj tegli 400 grama je 11 kuna, a pola kg u vrečici 10 kuna (na internetu kaže da je u konzumu ovo prvo 21-22 kune)
- Čajevi su od 2-6 kuna njihovih marki (ginko, zeleni, kamilica, šipak,...)
- Bomboni, grickalice, čokolade nešto malo jeftinije nego kod nas, u ovoj trgovini nije bilo baš nekog izbora, ne znam kako je u drugoj, neka Mađarska čokolada 3 kune, Kanditov nugaso oko 5.50 kn, a kod nas i do 9.
- Sokovi podosta jeftiniji nego kod nas, kupljena Cockta rossa 2 litre za 7 kuna, u konzumu kod nas 12 kuna, Mineralne od njihovih Mivela MG, knjaz miloša i Jane od 2-4 kune za veliku bocu, original coca cola velika 7 kuna, sve ono lošije do 5 kuna.
- Cigarete prosječno od 10-16 kuna (kao što je Marlboro 16 kn), MC 12 kuna, Drina 11 kuna itd..
Sve u svemu, izračunato ugrubo ušteda oko 150-170 kuna.

Ako imate još koje pitanje slobodno pitajte.

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mrki_co
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2013. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali bi bio problem označiti na google mapsu, gdje se nalaze te 2 trgovine, i dali postoji još koja trgovina..

Jel se možda osjeti kakva razlika u kvaliteti naših proizvoda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2013. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ih teško naći, prva, ova manja u kojoj smo bili je odmah desno nakon granice, bude na uglu jedna razrušena kuća i odma nakon zavoja ubrzo je trgovina. Osim toga postoji i neki fini restoran Niš negdje u blizini ove veće trgovine na ulazu u selo.
Google maps za manju trgovinu: http://www.zaslike.com/files/t40pqcgc05jjmybxeq.jpg

Za veću u kojoj nismo bili, na početku sela:
http://www.zaslike.com/files/o0lfvwgndmfyve9hy2kf.jpg

Što se tiče kvalitete proizvoda, isti su, na pakiranju piše proizvedeno i uvezeno iz Hrvatske (od hrvatskih uzeta samo vegeta), nije bilo baš previše Hrvatskih proizvoda osim nekih podravkinih, barem ne u ovoj trgovini, npr. mineralna Mivela je Hrvatski proizvod ali vlasnik Jamnice drži i tu vodu koja dolazi sa Srpskih izvora, a neki poluproizvodi poput onih mješavina za jela koji su vrlo jeftini oko 3 kune (milanese, zapečeni krumpir, umak za gljive,...) su zapravo Maggy (Nestle) proizvodi pod drugom izmjenjenom ambalažom nekog Srpskog uvoznika. Osobno mišljenje je pogotovo ako se ide po cigarete, alkohol tamo iz Osijeka i okolice da se nema što izgubiti, samo uštediti od 50 do par stotina kuna, ovisno što se uzima i koliko. Ne treba se očekivati puno toga i onda je odlično Very Happy


Zadnja promjena: RoadToNowhere; 02.11.2013. 20:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2013. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrki_co je napisao/la: ›
Dali bi bio problem označiti na google mapsu, gdje se nalaze te 2 trgovine, i dali postoji još koja trgovina..

jebote jel imaš ti google pretraživač, upiši bogojevo trgovine i sve ti izbaci. imaš ducko marketi i niš.
mrki_co je napisao/la: ›
Jel se možda osjeti kakva razlika u kvaliteti naših proizvoda?

ne osjeti se, roba je uvežena iz hrvatske u srbiju, proizvedena u hrvatskoj, a cijene su niže zbog poreza.


već 3 dana ispituješ, da si išao pješke već bi se vratio iz bogojeva

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2013. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim toga je i niži standard u Srbiji, manji je porez uvoza u državu pa je stoga i cijena manja. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2013. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Osim toga je i niži standard u Srbiji, manji je porez uvoza u državu pa je stoga i cijena manja. Smile

neće nitko da se javi od ovih što barem tjedno jedanput ide preko po cigarete, kupe marlboro pa prebacuju u naše kutije

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2013. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idem po pivu i duvan čim mi odblokiraju račun Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mrki_co
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2013. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@milo_moje jel ti imaš kakav problem možda?

Zar je zabarnjeno pitati??? Gle ja do Bogojeva imam 140km zato sve i ovo pitam, ai volim se informirati prije nego što negdje krenem...

Ako netko ima namjeru ići uskoro put Bogojeva, zamolio bih ga da mi se javi preko PM.

Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: