Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nagodinu gradnja džamije u Osijeku od milijun eura

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2006. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Internet pruža mogućnosti da svatko napiše što hoće, ali to ne mora biti baš jako pametno.
Koliko mi je poznato, terorista ima pripadnika svih mogućih religija, pa do ljevičarskih grupa među kojima ima i ateista, i svi su uvjereni da su u pravu i da baš oni najbolje shvaćaju i tumače svoju "svetu knjigu", manifest i sl. Zato mi ta stranica nije mjerilo niti me može uvjeriti da je Islam imperijalistička religija. To što postoje fanatici koji iznose takve tvrdnje je žalosno, ali je realnost.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Kako ti to znas? Ova stranica tvrdi da je Islam imperijalisticka religija. Da teroristi jedini dobro interpretiraju Isalm. Znas li dovoljno o tome da mozes tvrditi da nije tako?

Ova je izjava u rangu "Samo Inkvizicija dobro interpretira kršćanstvo!".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2006. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedan interesantan članak na temu terorizma, Islama, Zapada.......
http://www.glas-koncila.hr/rubrike_teoloski.html?broj_ID=2147

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Religija je jedno, Crkva drugo. Kler se oduvjek svojski trudio zgrabiti religiju kao nešto svoje, evo "nepogrešivi" panzer papa ispravlja Dogmu, divota! Znači, čuje glas božji ovih dana, jest, poništava neki Limb u koji ulaze umrla, nekrštena djeca, samo: kako on to zna? Il' je iznad Boga?

Muslimani opet imaju svoje mirne ljude i radikale, a neke zemlje su im u stanju očaja, u Iraku se gine i razara već desetljećima. Bejrut je bio biser Mediterana. Stvarno, to što čine pripadnici neke religije nema veze s religijom samom, uvjetovano je nečim drugim.

Džamija u Osijeku, ako žele Osječani. Mrđa ionako pluta kud ga voda nosi, okreće se kako vjetar puše. Zbilja, nije li vrijeme za ovaj grad da dobije impozantnu vjetrenjaču? Bila bi ljepša od mnogih urbanih zahvata i bezveznih "spomenika".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ulix je napisao/la: ›
Džamija u Osijeku, ako žele Osječani. Mrđa ionako pluta kud ga voda nosi, okreće se kako vjetar puše. Zbilja, nije li vrijeme za ovaj grad da dobije impozantnu vjetrenjaču? Bila bi ljepša od mnogih urbanih zahvata i bezveznih "spomenika".

Ja sam za vjetrenjaču, živjela vjetrenjača! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2006. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@DonQuijote,
Podržavam ideju.
Bila bi prava turistička atrakcija. I još ju nazovemo DonQuijote. Super!

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
steam je napisao/la: ›
Kako ti to znas? Ova stranica tvrdi da je Islam imperijalisticka religija. Da teroristi jedini dobro interpretiraju Isalm. Znas li dovoljno o tome da mozes tvrditi da nije tako?

Ova je izjava u rangu "Samo Inkvizicija dobro interpretira kršćanstvo!".


Imam dojam da si nesto krivo quotao jer gore nema izjave, samo pitanja! Smile
Ajd dobro, ima izjava da ona stranica tvrdi nesto. Ali to je apsolutna istina. Ta stranica zaista tvrdi upravo to. Ne vidim relaciju.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Internet pruža mogućnosti da svatko napiše što hoće, ali to ne mora biti baš jako pametno.


Demokraticnost Interneta nije argument koji samostalno moze diskreditirati neki sadrzaj koji se na njemu nalazi.

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko mi je poznato, terorista ima pripadnika svih mogućih religija, pa do ljevičarskih grupa među kojima ima i ateista, i svi su uvjereni da su u pravu i da baš oni najbolje shvaćaju i tumače svoju "svetu knjigu", manifest i sl.


Ovo je ispravna konstatacija čiju vezu s ovom konkretnom raspravom ne mogu dokučiti. Smile

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Zato mi ta stranica nije mjerilo niti me može uvjeriti da je Islam imperijalistička religija. To što postoje fanatici koji iznose takve tvrdnje je žalosno, ali je realnost.


Imam dojam da njihove tvrdnje negiras iz ciste politcike korektnosti, tolerancije i zato sto ne zelis vjerovati da je tako nesto uopce moguce. Da je drukcije, valjda bi iznijela neki konkretan argument?

Ja ne znam sto da mislim o tome. Vjerojatno je da nikad necu ni znati jer mi to nije uze podrucje interesa i kao sto nikad necu proucavati Islam s pozitivne strane, tako necu citati ni stotine stranica dokaza ili "dokaza" koje ovaj site iznosti. Ali ostavljam mogucnost da je to mozda tako.

A kolegu sa žvakama u nicku pozivam da se malo bolje informira po pitanju definicija nekih pojmova. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
steam je napisao/la: ›
Kako ti to znas? Ova stranica tvrdi da je Islam imperijalisticka religija. Da teroristi jedini dobro interpretiraju Isalm. Znas li dovoljno o tome da mozes tvrditi da nije tako?

Ova je izjava u rangu "Samo Inkvizicija dobro interpretira kršćanstvo!".


Imam dojam da si nesto krivo quotao jer gore nema izjave, samo pitanja! Smile
Ajd dobro, ima izjava da ona stranica tvrdi nesto. Ali to je apsolutna istina. Ta stranica zaista tvrdi upravo to. Ne vidim relaciju.

Dovoljno si inteligentan i dovoljno upoznat s hrvatskim da znaš da pitanje ponekad može vrlo jasno pokazivati i stajalište. Ako nije istina, samo kaži.

OK je to što ostavljaš mogućnost da je točno i ono što možda nije politički ili socijalno korektno. Ali ostavljanje mogućnosti da je inkvizicija bila u pravu, da je Hitler zadužio čovječanstvo i slične granične teorije ni malo ne pridonose poboljšanju svijeta u kojem živiš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › OK je to što ostavljaš mogućnost da je točno i ono što možda nije politički ili socijalno korektno. Ali ostavljanje mogućnosti da je inkvizicija bila u pravu, da je Hitler zadužio čovječanstvo i slične granične teorije ni malo ne pridonose poboljšanju svijeta u kojem živiš!


Ne sjecam se da smo o ovim temama raspravljali.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › OK je to što ostavljaš mogućnost da je točno i ono što možda nije politički ili socijalno korektno. Ali ostavljanje mogućnosti da je inkvizicija bila u pravu, da je Hitler zadužio čovječanstvo i slične granične teorije ni malo ne pridonose poboljšanju svijeta u kojem živiš!


Ne sjecam se da smo o ovim temama raspravljali.

Nismo, ali dedukcijom i povlačenjem paralela se dođe i do toga. Osim ako nisi dosljedan, ali ako nisi, onda se ne isplati ni raspravljati s tobom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Nismo, ali dedukcijom i povlačenjem paralela se dođe i do toga. Osim ako nisi dosljedan, ali ako nisi, onda se ne isplati ni raspravljati s tobom.


E malo si se zajeb'o druže i u krivu sviralu pušeš.
Ovdje si prvo išao indukcijom prema generalnom, pa si se onda dedukcijom spustio na što god ti je odgovaralo u tom trenutku. Nije li to malo previse za zakljucivanje u jednom koraku i povlacenje paralela?

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
E malo si se zajeb'o druže i u krivu sviralu pušeš.
Ovdje si prvo išao indukcijom prema generalnom, pa si se onda dedukcijom spustio na što god ti je odgovaralo u tom trenutku. Nije li to malo previse za zakljucivanje u jednom koraku i povlacenje paralela?

Znači, onda griješim? Jerbo si rekao da ostavljaš mogućnost da uvriježeno mišljenje ne mora biti uistinu i točno.
steam je napisao/la: ›
Ali ostavljam mogucnost da je to mozda tako.

Ne kužim, to onda nije bilo tvoje opće životno načelo, nego samo po pitanju muslimana?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Znači, onda griješim? Jerbo si rekao da ostavljaš mogućnost da uvriježeno mišljenje ne mora biti uistinu i točno.


Tvrdis li ti da uvriježeno mišljenje mora biti točno?

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne kužim, to onda nije bilo tvoje opće životno načelo, nego samo po pitanju muslimana?


Opce životno načelo? Smile Get lost! Smile
Je li tvoje opce zivotno nacelo da svaki grad od 100.000 stanovnika treba imati stadion koji prima 33.000 ili je to samo po pitanju Osijeka tako?

Eto ti analogije u povlacenju paralela.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Znači, onda griješim? Jerbo si rekao da ostavljaš mogućnost da uvriježeno mišljenje ne mora biti uistinu i točno.


Tvrdis li ti da uvriježeno mišljenje mora biti točno?

Ne, ali to nisam nigdje ni rekao. Ovo je bio osvrt na tvoju tvrdnju. Koja, btw, ne bi imala veze s mojom i da to tvrdim.

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne kužim, to onda nije bilo tvoje opće životno načelo, nego samo po pitanju muslimana?


Opce životno načelo? Smile Get lost! Smile
Je li tvoje opce zivotno nacelo da svaki grad od 100.000 stanovnika treba imati stadion koji prima 33.000 ili je to samo po pitanju Osijeka tako?

Eto ti analogije u povlacenju paralela.
[/quote]
I, je li ti to životno načelo ili ga primjenjuješ kako ti se koja skupina sviđa ili ne sviđa?

Što se mene tiče, ni Osijek ne mora imati stadion od 33 tisuće mjesta, što također nisam nigdje rekao, nego sam rekao da bih želio da se sredi infrastruktura. Realno, ne smatram da treba povećavati broj mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: