Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
dečki, generalno, stadioni su prazni... i nije neki razlog za prepiranje. nebitno pratite li nogomet ili ne, navijate ili ne, samo malo ratio...
bolje da se uloži u kino, kazalište, napravi ledena dvorana........ bilo što......... ali stadion?!? i ovo što ima je previše.

Da MI imamo taj novac, i da se dogovaramo kako da ga preraspodijelimo, a kina nam u ovakvoj situaciji, ili treba dovesti neko bolje gostovanje u HNK (btw, bio sam na Donizettijevoj operi "Lucia di Lammermoore" - to je zadnji puta da idem u kazalište, a da prije toga ne pitam imaju li dogovoren dolazak neke škole! ovo je bila apsolutna katastrofa!), ja bih prvi rekao da se taj novac ili veći dio njega uloži u te ustanove, a ne u stadion.

Međutim, MI nemamo taj novac, a nema ga ni Osijek. Novac za gradnju ili adaptaciju stadiona dobit ćemo od države. A ako nema radova na stadionu, nema ni novca! So simple! I onda, zašto ne bismo uzeli taj novac, nije baš da nam se inače slijeva iz metropole?!


Zadnja promjena: DonQuijote; 06.10.2006. 10:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe... Za razliku od nas, Mađarima se baš i ne organizira Euro... Smile
http://www.index.hr/sport/clanak/madjarski-navijaci-protiv-eura-2012-/328722.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Hehe... Za razliku od nas, Mađarima se baš i ne organizira Euro... Smile
http://www.index.hr/sport/clanak/madjarski-navijaci-protiv-eura-2012-/328722.aspx


Eto, ovi navijači mi se čine puno svjesniji bigger picturea tj. da prvo moraju sami poraditi na vlastitoj infrastrukturi pa se kandidirati, a ne očekivati da im sve padne u krilo samo zato što imaju Euro.
Ako je njihov nogomet na niskoj moralnoj razini, što onda reći za naš? Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2006. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Međutim, MI nemamo taj novac, a nema ga ni Osijek. Novac za gradnju ili adaptaciju stadiona dobit ćemo od države. A ako nema radova na stadionu, nema ni novca! So simple! I onda, zašto ne bismo uzeli taj novac, nije baš da nam se inače slijeva iz metropole?!


a tko će ga održavati nakon eventualnog prvenstva? MI. metropola nas se tada neće sjetiti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da baš i nismo u situaciji gledati bigger picture i što nam donosi budućnost, kad su neki ljudi gladni SADA!

Šta je s obiteljima radnika koji bi radili na toj rekonstrukciji stadiona, kojima bi išao dio tog novca?

Zasad smo u situaciji kad moramo ići dan po dan. Ne svi, ali kao cjelina, kao društvo, da. Ako nam sljedeći dan donosi neki novac, ne vjerujem da smo, kao društvo, u poziciji odbiti ga.

Lako je pričati o gledanju u budućnost, široj slici i sličnim zanimljivim frazama ako znaš od čega ćeš živjeti danas, ovaj tjedan, mjesec... Stavite se u položaj onih koji ne znaju, a mogli bi imati nešto od tog projekta!

Na svu sreću, moja egzistencija ne ovisi o tome hoće li se taj stadion graditi ili ne, ali smatram da bi bilo sebično ne misliti i na one čija ovisi. A kasnije, ako ne bude drugog rješenja - neka propada!

Možda griješim, možda ne shvaćam kako stoje stvari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobar argument, Quijote - ali što je sa mogučnošću da se, recimo, ne daj bože, novac namijenjen izgradnji il već čemu (nisam čitao) tog stadiona prenamijeni na neku socijalnu pomoć? Nitko o tome ni ne razmišlja jer je, o pa moj bože, nogomet najjebenovažnijaidebilnija stvar na svijetu.

Ovo kreće u oftopik, znam, al moram - čuj, ja ne bih imao ništa protiv nogometa i nogometaša da oni imaju normalne plaće i da nisu paraziti na proračunu bilo čega (ne hvatajte me za riječ. ne znam ništa o tome i ne želim znati ništa o tome).
Ali zamračim kad neki Zidane il koji već kurčiluk dobije, ne znam, stošeespet miljona ojra za to što ide okolo i tu i tamo napuca neki komad napuvane životinjske kože. Da ti ... ok, ljudi imaju normalne plaće i da se javnost ne loži toliko na ispucavanje svojiuh komplekasa preko "šačice odabranih" čija je budućnost iznad 40e nejasna jer oni,face it (osim nezamjetno malog broja), ne znaju ništa osim napucati neku loptu, da se ne tuku tolike uludo utrošene pare na njih (realno, znam da od tih para živi gomila nogometaša, njihovih menađera, obitelji, ljubavnica, pr-a,itd,itd, ali priznajte da bi puno bolje se te pare mogle iskoristiti(mislim na hipotetske "pare"), ne bih baš ništa imao protiv nogometa. Pa ono - svatko ima neku debilanu za ispuhavanje - neki gledaju bigbradr, neki čitaju moju tajnu i takve stvarčice, ja se volim katkad saprat nordijskim metalom...
Ali ovako mogu samo sjedit i nevjerovat kak je to sve ma-pre-fakin-super-ko vurica-osuđeno na kolektivni suicid vrste.
(disclaimer odma, da ne bi bilo, jer znam da će neko - imam dovoljno para za sasvim lagodan život i nikada ni nisam hto igrati nogomet više nego što ga igram)..

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la: ›
Dobar argument, Quijote - ali što je sa mogučnošću da se, recimo, ne daj bože, novac namijenjen izgradnji il već čemu (nisam čitao) tog stadiona prenamijeni na neku socijalnu pomoć? Nitko o tome ni ne razmišlja jer je, o pa moj bože, nogomet najjebenovažnijaidebilnija stvar na svijetu.

Ali se ne može prenamijeniti, jer ga inače nećemo ni dobiti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 14:06 
Naslov:  Re: Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki moji odgovori:
O navijačima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.


Tocno tako. Osijek nema ni pare ni publiku za takav stadion. Jednostavno - nema opravdanja.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
cohors je napisao/la (Pogledaj post): › neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.


Tocno tako. Osijek nema ni pare ni publiku za takav stadion. Jednostavno - nema opravdanja.

I ti si mi studirao ekonomiju! Veliki ekonomist koji ne vidi da neki projekt može poboljšati život nekim građanima, a da se taj novac ne može prenamijeniti, jer bez tog projekta Osijek neće ni dobiti taj novac. Publika, kao i to što bi bilo sa stadionom kasnije je trenutno prilično irelevantno. Barem tim ljudima kojima bi taj novac mogao pomoći u preživljavanju.

Zašto se za socijalnu pomoć ne prenamijeni novac koji ide za promociju grada, održavanje Promenade, kupovanje fontana i slično? Ništa od toga nije nužno za grad, ali nam ga uljepšava, a i nekome donosi radno mjesto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2006. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, ali potpuno je BESMISLENO graditi stadion...sjetimo se prije ohoho godina kada se već u njega uložio novac za reflektore i ostalo, kada je Osijek trebao ući u Kup UEFA...i tada se ovako pričalo, pa eto, nakon svih tih godina, niti se zaradilo na navijačima, niti je stadion barem napola pun...???...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...da, ali potpuno je BESMISLENO graditi stadion...sjetimo se prije ohoho godina kada se već u njega uložio novac za reflektore i ostalo, kada je Osijek trebao ući u Kup UEFA...i tada se ovako pričalo, pa eto, nakon svih tih godina, niti se zaradilo na navijačima, niti je stadion barem napola pun...???...

Što se mene tiče, besmisleno je i staviti one katalpe na trg, a da ni ne pričam o "zlatnim" klupama. A to je išlo iz gradskog proračuna. Obnova stadiona neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2006. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, besmisleno je, to sam i spomenula već u prijašnjim postovima...izgleda da je u Osku puno toga što je važno - upravo besmisleno...nemam ja ništa ni protiv nogometa, niti navijača, whatever,,,ali vjerujem da se novac može bolje namijeniti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2006. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › I ti si mi studirao ekonomiju! Veliki ekonomist koji ne vidi da neki projekt može poboljšati život nekim građanima, a da se taj novac ne može prenamijeniti, jer bez tog projekta Osijek neće ni dobiti taj novac. Publika, kao i to što bi bilo sa stadionom kasnije je trenutno prilično irelevantno. Barem tim ljudima kojima bi taj novac mogao pomoći u preživljavanju.


Ovakvim argumentima dokazujes da bi se navijaci trebali drzati - navijanja. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: